1

Tema: Ar protas gali buti protingas

Ar protas yra protingas ?    Ar yra protingas ka tik gimes vaikas  ?  Tai kas visdelto yra protas ?  Gal tai zmogaus visu potyriu visuma per laiko vieneta ?  O gal sugebejimas visus tuos potyrius efektyviai panaudoti musu aplinkoje konkreciu momentu ? O gal tai sugebejimas uzeiti uz visu potyriu ribu ir paziureti i viska is kito tasko, atrasti dar  nezinoma ?

Todel sita klausima galima bandyti isardyti i skirtingas dalis Jei protas yra visi tavo potyriai sukaupti per gyvenima , tai reiskiasi kad pats protas ( ala smegenys ) yra tik programa priimti informacijai , tai tik paprasciausias informacijos indas .

Jei protas yra sugebejimas visus sukauptus per gyvenima potyrius efektyviai pritaikyti ir panaudoti ,savo gyvenimo itakos sferoje tada jis negali buti protingas nes juk gali ismokinti zmogu kvailu dalyku  , sakysim isgyvena pats stipriausias ar geriausiai prisitaikes , o jei tai netiesa ir  gali buti kiti variantai ?  Todel iskyla problema zmogus gali vadovautis jam primestomis klaidingomis normomis , kurios padeda jam isgyventi visuomeneje bet yra kenksmingos visos visuomenes ( planetos ) atzvilgiu . Sakysim juk vagis gali buti “protingas “  Bet visos visuomenes atzvilgiu jis elgiasi “kvailai “ Musu visuomeneje yra viskas vertinama palyginimu principu  jie protingsni , jie kvailesni bet cia iskyla moraline problema juk galima suni nusipirkti ir uz 1000 litu ar gauti nemokamai , bet juk tai visiskai nereiskia kad uz 1000 litu suo yra geresnis , ar ji labau myles , ar jis bus labiau istikimas pati vertybiu lyginimo sistema yra neteisinga nes lygini vienus su kitais kai tuo tarpu visa kas egzistuoja yra vienas darinys ala ekosistema , balansas. Jeigu zmogus gyvena gerai yra turtingas , itakingas o salia egzistuoja narkomanas kuris is ju yra protingesnis ?  O jei tas versliningas ir uzsiima narkotiku prekyba ?  Tai yra jis gali igyti visuomeneje gera statusa , bet buti zalingas visai ekosistemai kaip vienetui. Vadinasi protas ir statusas musu visuomeneje yra viso labo tik sugebejimas gerai pritaikyti savo potyrius sitoje sistemoje , pagal sitas taisykles . O jei zmogus kures tas taisykles suklydo ?  Juk kazkada mes deginom raganas ant lauzo ir kirtom vagims rankas dabar metom bombas ant taikiu gyventoju bet gali buti ,kad to niekada nebutu atsitike jei butume sukure visiskai kitokias visuomenes taisykles ir principus.

O gal visdelto protas yra sugebejimas is savo visu potyriu isgauti dar neatrasta rezultata ?
tau sako kad jie teroristai o tu matai juose laisves norincius vilti praradusius zmones , tau sako jie nori karo - o tu matai jie tik gina savo interesus , tau sako tai yra sveika tavo kunui - o tu matai kad tai tik vieni chemikalai , tau sako kad istatymas visiems lygus - o tu matai kad tai toli nuo tiesos , tau sako kad laisve egzistuoja - o tu matai kad jos nera. Tiesa yra tik viena o mes gyvename melo pasalyje , visi visiems meluojame merginos graziau issidaziusios ir uzsidejusios grazesne suknele meluoja tau kokios jos vertingos , bet juk visa tai tik mirazas nesvarbu ka uzsidesi ir kaip issidazysi juk vidaus tai nei kiek nepakeis , vyrai pirkdami grazesnes masinas meluoja kaip jiems viskas gerai ir kokie jie pasiseke , bet juk ji visiskai nekeicia zmogaus vidaus ! Kodel mes visi taip trokstame atrodyti geriau pries kitus ??? Del kitu ? juk ne , mums svarbu ka kiti pagalvos reiskiasi mes eikvojeme tiek energijos vien tam , kad kiti galvotu apie mus gerai visa tai darome del saves.


As nezinau ar protas gali buti protingas , man tai nera svarbu , bet zinoti tiesa yra viskas ko as noriu.

2

Re: Ar protas gali buti protingas

Bet ir rasai tu daug.niekas neskaitys ir isvis niekas ta tema nekalbes.gali trint tema

3 (redagavo Remigijus 2014-12-27 20:21)

Re: Ar protas gali buti protingas

epanomi parašė:

Bet ir rasai tu daug.niekas neskaitys ir isvis niekas ta tema nekalbes.gali trint tema


Jo reikes pasieskoti protingesniu forumu cia tik apie sunis ir darba galima postinti. Aplamai nelabai galiu glaustai rasyti apie tokius dalykus nes viskas isprausta i visokias normas , tradicijas , taisykles tai kaip ribotuvai laisvai reiksti savo mintis juk as galiu parasyti visi turi klausyti istatymu , o jei istatymai kenksmingi ,  o gal karinis biudzetas turetu buti toks o ne anoks , jei tas zmogus suklydo ?  Bet kas gi masto apie tokius dalykus , cia tik kates ir kas graziau atrodys , absoliuciai nieko nesuprantanti visuomene , paskende savo primestoje realybeje , koktu ir gaila .

4

Re: Ar protas gali buti protingas

lyginami nepaliginami dalykai.jai tau virs 20 tu nesveikas jai tau 15 tai savaime suprantama.tu ka vartoji?cia tave zole taip varo?ar grybai?tu gal blaivas save paskaityk.

5 (redagavo Rasa 2014-12-28 00:17)

Re: Ar protas gali buti protingas

Remigijau, jei tau rupetu zmoniu nuomone kaip kad informacija, turbut butu klausimas irgi panasesnis i klausima... Dabar kazkaip neaisku, ar tu noretum kad kas tave paneigtu, ar kad palaikytu tavo nuomone... O gal jau dabar mums visiems tavimi pradeti zavetis smile ?

6

Re: Ar protas gali buti protingas

protas, išsilavinimas, patirtis, asmenybė bręsta, auga su laiku smile tad protas yra per gyvenimą sukaupta žmogaus patirtis smile bet gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos ir aplinkinių smile viskas paprasta ir aišku smile

7

Re: Ar protas gali buti protingas

bet protas yra ir igimtas.. vienam duota daugiau, kitam maziau..

8

Re: Ar protas gali buti protingas

kalbi apie vunderkindus ir daunoi sindormą ar silpnaporystę turinčius žmones? smile kam tie kraštutinumai? smile visiems dabar sudaryto palankios sąlygos lavinti savo protą smegenis, gebėjimus ir t.t. smile

9

Re: Ar protas gali buti protingas

Jūsų Košmaras parašė:

kalbi apie vunderkindus ir daunoi sindormą ar silpnaporystę turinčius žmones? smile kam tie kraštutinumai? smile visiems dabar sudaryto palankios sąlygos lavinti savo protą smegenis, gebėjimus ir t.t. smile

net ir tiems 20 000 vaiku mirstanciu kiekviena diena ?

10 (redagavo Remigijus 2014-12-28 04:47)

Re: Ar protas gali buti protingas

Rasa parašė:

Remigijau, jei tau rupetu zmoniu nuomone kaip kad informacija, turbut butu klausimas irgi panasesnis i klausima... Dabar kazkaip neaisku, ar tu noretum kad kas tave paneigtu, ar kad palaikytu tavo nuomone... O gal jau dabar mums visiems tavimi pradeti zavetis smile ?


Zavetis nereikia , man tai nesvarbu bet ka as konkreciai norejau pasakyti , kad protas kazkas panasaus jei as gerai mokeciau zaisti kazkoki zaidima  ( Isgyventi )  as galeciau vadintis sekmingu zmogumi , bet klausimas retorinis kas jeigu zaidimo taisykles yra neteisingos ? T.y. visa musu igyta patirtis panaudojama tik pacios sistemos labui , bet ne zmonijos labui ala mumis manipuliuoja jei taip nori.  Antra vertu koki klausima as beuzduociau kuri reiketu nagrineti is esmes sakysim Ar big Pharma butu suinteresuotos isgydyti vezi  ko as sulaukciau taip arba ne be jokiu samprotavimu , geriausia ka tu galetum pasakyti tai tik poziuri is pharma ar zmonijos puses , bet juk reikia galvoti apie pacia sakni kaip imanoma pastatyti sistema tokiu budu kad kompanijai net negaletu egzistuoti tokia galimybe  ta prasme manes pavirsutiniai atsakymai nedomina , buvau ten maciau tai .


p.s. O aplamai mane domina viskas Agenda 21 , NWO , FEMA , Monsanto , overpopulation , zionismas ir panasiai zmones labai nepatikimai ziuri i tokius dalykus ir jiems viskas atrodo konspiracijos , o realybeje visa tai tiesa todel mane domina vienas idomus aspektas kodel vieniems zmonems vieni dalykai matosi kaip tiesa o kitiems kaip melas , juk jai tu patiki melu tau tai tampa tiesa ir kaip tu atskiri kur tiesa kur melas .   Mano norai nedideli kad jus pradetute mastyti , kad pasaulis yra kitoks nei jums bando parodyti .

11

Re: Ar protas gali buti protingas

Remigijus parašė:
Jūsų Košmaras parašė:

kalbi apie vunderkindus ir daunoi sindormą ar silpnaporystę turinčius žmones? smile kam tie kraštutinumai? smile visiems dabar sudaryto palankios sąlygos lavinti savo protą smegenis, gebėjimus ir t.t. smile

net ir tiems 20 000 vaiku mirstanciu kiekviena diena ?

tu antroje temoje jau sneki ta pati.ir tiems mirstantiems ir tiems kas dar numirs.

12

Re: Ar protas gali buti protingas

Remigijus parašė:
Rasa parašė:

Remigijau, jei tau rupetu zmoniu nuomone kaip kad informacija, turbut butu klausimas irgi panasesnis i klausima... Dabar kazkaip neaisku, ar tu noretum kad kas tave paneigtu, ar kad palaikytu tavo nuomone... O gal jau dabar mums visiems tavimi pradeti zavetis smile ?


Zavetis nereikia , man tai nesvarbu bet ka as konkreciai norejau pasakyti , kad protas kazkas panasaus jei as gerai mokeciau zaisti kazkoki zaidima  ( Isgyventi )  as galeciau vadintis sekmingu zmogumi , bet klausimas retorinis kas jeigu zaidimo taisykles yra neteisingos ? T.y. visa musu igyta patirtis panaudojama tik pacios sistemos labui , bet ne zmonijos labui ala mumis manipuliuoja jei taip nori.  Antra vertu koki klausima as beuzduociau kuri reiketu nagrineti is esmes sakysim Ar big Pharma butu suinteresuotos isgydyti vezi  ko as sulaukciau taip arba ne be jokiu samprotavimu , geriausia ka tu galetum pasakyti tai tik poziuri is pharma ar zmonijos puses , bet juk reikia galvoti apie pacia sakni kaip imanoma pastatyti sistema tokiu budu kad kompanijai net negaletu egzistuoti tokia galimybe  ta prasme manes pavirsutiniai atsakymai nedomina , buvau ten maciau tai .


p.s. O aplamai mane domina viskas Agenda 21 , NWO , FEMA , Monsanto , overpopulation , zionismas ir panasiai zmones labai nepatikimai ziuri i tokius dalykus ir jiems viskas atrodo konspiracijos , o realybeje visa tai tiesa todel mane domina vienas idomus aspektas kodel vieniems zmonems vieni dalykai matosi kaip tiesa o kitiems kaip melas , juk jai tu patiki melu tau tai tampa tiesa ir kaip tu atskiri kur tiesa kur melas .   Mano norai nedideli kad jus pradetute mastyti , kad pasaulis yra kitoks nei jums bando parodyti .

"Mano norai nedideli kad jus pradetute mastyti"-debilas.cia ir yra tas krastutinumas,todel apie ji ir kalbama.o visi jo udzduoti klausimai-TAFTOLOGIJA.jis klausimu NEGALI suformuluot.del to ignuoroja tuos kurie nepalaikydami veliasi i diskusija(niekuom neparemta nuomone).jai tu cia mergas megini sugraudint,pasiziurekyte koks as tipo geras-"meginu padeti 20000 vaiku,bet manes ,sitie blogi, nepalaiko.maza to,demaskuoja mano protinius sugebejimus."tai cia jau kitas reikalas.tada ATSIPRASAU
tu vienas-bet esi maziau tolerantiskas nej minia.kaip tu ten rasej"as piemuo-ganau avis,bet salycio tasko nera".tu uzsismirsai, tu piemuo(tas tiesa),bet vadint mus avimis per nelyg drasu.zinoma cia tu tai gali.tad nustuok savo nuomone grust zemindamas kitus.apybrezk terminus,o tada jau ir uzdavinek klausimus

13

Re: Ar protas gali buti protingas

Jūsų Košmaras parašė:

kalbi apie vunderkindus ir daunoi sindormą ar silpnaporystę turinčius žmones? smile kam tie kraštutinumai? smile visiems dabar sudaryto palankios sąlygos lavinti savo protą smegenis, gebėjimus ir t.t. smile

nekalbu apie krastutinumus, bet toli grazu nera visi vienodi nuo pat gimimo..  zmones nera robotai, nera klonai, visi juk gimsta su skirtingomis savybemis.. aisku kiekvienas gali lavinti ir pasiekti tiek, kiek gali pasiekti..  bet net mokykloj vieniems is karto sekasi lengviau, kitiems sunkiau..

14

Re: Ar protas gali buti protingas

na, dėl to tai taip smile neveltui egzistuoja toks dalykas kaip IQ smile

15

Re: Ar protas gali buti protingas

Visi ir protingi ir buki. Aciu.

16

Re: Ar protas gali buti protingas

siulau jums nauja tema: "ar vanduo gali buti slapias?" "ar sniegas gali buti saltas?" ir panasias temas

17

Re: Ar protas gali buti protingas

Gal ir neslapuas prie kokiu nors salygu.neblogas uzdavinys.
Protas=neuronai+patirtis+x.ne visiems vienodai atseiketa.

18 (redagavo Remigijus 2014-12-28 17:47)

Re: Ar protas gali buti protingas

Jūsų Košmaras parašė:

na, dėl to tai taip smile neveltui egzistuoja toks dalykas kaip IQ smile


Net jeigu ir padarysim isvada , kad visi turi lygias galimybes mokintis , bet tada reiskiasi mokslas pats savaime ruosia tave pati prisitaikyti prie sitos sistemos gyvenant pagal sitas taisykles , bet jeigu pati sistema yra klaidinga ? Jei ji nedirba zmonijos labui o tik individu labui ???

19

Re: Ar protas gali buti protingas

alekas parašė:
Remigijus parašė:
Rasa parašė:

Remigijau, jei tau rupetu zmoniu nuomone kaip kad informacija, turbut butu klausimas irgi panasesnis i klausima... Dabar kazkaip neaisku, ar tu noretum kad kas tave paneigtu, ar kad palaikytu tavo nuomone... O gal jau dabar mums visiems tavimi pradeti zavetis smile ?


Zavetis nereikia , man tai nesvarbu bet ka as konkreciai norejau pasakyti , kad protas kazkas panasaus jei as gerai mokeciau zaisti kazkoki zaidima  ( Isgyventi )  as galeciau vadintis sekmingu zmogumi , bet klausimas retorinis kas jeigu zaidimo taisykles yra neteisingos ? T.y. visa musu igyta patirtis panaudojama tik pacios sistemos labui , bet ne zmonijos labui ala mumis manipuliuoja jei taip nori.  Antra vertu koki klausima as beuzduociau kuri reiketu nagrineti is esmes sakysim Ar big Pharma butu suinteresuotos isgydyti vezi  ko as sulaukciau taip arba ne be jokiu samprotavimu , geriausia ka tu galetum pasakyti tai tik poziuri is pharma ar zmonijos puses , bet juk reikia galvoti apie pacia sakni kaip imanoma pastatyti sistema tokiu budu kad kompanijai net negaletu egzistuoti tokia galimybe  ta prasme manes pavirsutiniai atsakymai nedomina , buvau ten maciau tai .


p.s. O aplamai mane domina viskas Agenda 21 , NWO , FEMA , Monsanto , overpopulation , zionismas ir panasiai zmones labai nepatikimai ziuri i tokius dalykus ir jiems viskas atrodo konspiracijos , o realybeje visa tai tiesa todel mane domina vienas idomus aspektas kodel vieniems zmonems vieni dalykai matosi kaip tiesa o kitiems kaip melas , juk jai tu patiki melu tau tai tampa tiesa ir kaip tu atskiri kur tiesa kur melas .   Mano norai nedideli kad jus pradetute mastyti , kad pasaulis yra kitoks nei jums bando parodyti .

"Mano norai nedideli kad jus pradetute mastyti"-debilas.cia ir yra tas krastutinumas,todel apie ji ir kalbama.o visi jo udzduoti klausimai-TAFTOLOGIJA.jis klausimu NEGALI suformuluot.del to ignuoroja tuos kurie nepalaikydami veliasi i diskusija(niekuom neparemta nuomone).jai tu cia mergas megini sugraudint,pasiziurekyte koks as tipo geras-"meginu padeti 20000 vaiku,bet manes ,sitie blogi, nepalaiko.maza to,demaskuoja mano protinius sugebejimus."tai cia jau kitas reikalas.tada ATSIPRASAU
tu vienas-bet esi maziau tolerantiskas nej minia.kaip tu ten rasej"as piemuo-ganau avis,bet salycio tasko nera".tu uzsismirsai, tu piemuo(tas tiesa),bet vadint mus avimis per nelyg drasu.zinoma cia tu tai gali.tad nustuok savo nuomone grust zemindamas kitus.apybrezk terminus,o tada jau ir uzdavinek klausimus

Nu man tavo nuomone absoliuciai neidomi , nors tu ir turi teise i ja ir ji yra vienodai svarbi , nu o kas liecia debilas tai tik tavo subjektyvi nuomone sitoje vertybiu skaleje apskritai as esu toks koks esu ir kitoks negaleciau buti , kaip ir kiekvienas cia esanciu . Atleisk jei kazkurioje vietoje tave izeidziau  , as irgi darau klaidu , mes juk visi zmones , svarbu , kad pradetume klausytis vienas kitos ir surasti bendra kalba ,vietoje to , kad pyktis . Geros tau dienos.

20

Re: Ar protas gali buti protingas

Remigijus parašė:
Jūsų Košmaras parašė:

kalbi apie vunderkindus ir daunoi sindormą ar silpnaporystę turinčius žmones? smile kam tie kraštutinumai? smile visiems dabar sudaryto palankios sąlygos lavinti savo protą smegenis, gebėjimus ir t.t. smile

net ir tiems 20 000 vaiku mirstanciu kiekviena diena ?

Taip kaip yra mesijas ir avys,taip atsiranda 20 000