101 (redagavo Vytiokas 2015-04-08 20:44)

Re: Religija

Antanas Patamsis parašė:

Net graudu skaityt Vytioko ir Vytauto vapaliojimus, kabake tikrai protingesnes mintys pijokeliai aptarineja.
Krikscioniu dievas negali meluot (jo juk nera), bet uz ji meluoja visa armija kunigu. Visi mokslininkai buvo giliai tikintys? smile O gal bijojo inkvizicijos? Kodel prisimenat tik ka norit prisimint. O Kopernikas irgi buvo giliai tikintis? Ar nebuvo mokslininkas?
Manot, jeigu cia lankosi gyvenimo muskriausti zmones, lengviau bus i savo iskreipta baznycia priviliot? Baikit savo jezuitiska agitacija.


Na taip, kur gi cia su protingais gincisies. Tikrai, kad kabakuose proto bokstai ir sedi, dar duok tokiem valdzia, tai "rojus" garantuotas. Prie ko cia kunigai, cia atskira kalba. Niekas neliecia UAB baznycia. Nors tikrai yra protingu kunigu, su kuriais ne apie kryziu, o apie gyvenimo prasme idomu pakalbet. Elementarus klausimas, kodel mes cia? kodel sukurta Visata?

102 (redagavo Vytautas 2015-04-10 04:05)

Re: Religija

Antanas Patamsis parašė:

Bjauru, kad savo pasekejus vilioti lendat i vaiku darzelius, mokyklas ir kitas dar (ar jau) nesamoningu zmoniu grupes.

Apie ką čia apie valstybę kuri darželiose jau liepia terlioti savo simboliką, o mokykloj pristato save kaip vienintelį gerietį praėjusių karų virtinėj? ;D

103

Re: Religija

Krypstat i lankas jau big_smile

104

Re: Religija

Rasa parašė:
gedukas parašė:

Idomi tema . idomu tik ka šnekėsite po dvdešimties -trisdešimties metu kai reikės su dievu susitaikyti.:::008:::b49

dievas yra sukurtas tam, kad naivius zmones baimeje laikyti ir valdyti, kaip marionetes... O valdo tave ir visus lengvatikius- baznycia ir valdzia... Nors kunigai yra lygiai tokie pat zmones kaip ir tu, jokio dievo nemato ir jie, visgi sugeba mulkinti tokius kaip tu kad islaikytum juos, kad parupintum jiems gera gyvenima ir be jokiu rupesciu  :::001 ...
Taikykis su kuo nori, ir kaip nori, bet mes numire tiesog numirsim, isnyksim, kaip ir kiekvienas gyvas padaras zemeje, todel kol esam gyvi ir cia privalom dziaugtis sia diena o ne kurti iliuzijas apie tai, ko neismanom, apie ka galima ti spelioti  is baimes drebant po kaldra:::045

Idomu tada man būtų sužinoti, kaip jie valdo sakydami pamokslą, kurio esmė daryt gerą visiems? Tu jei nori aukoji, jei nori ne, nieko neprašo specialiai. Gali ir nieko neduot! Tai apie kokį dar parūpinimą galima kalbėt? Tuolabiau nuo kada kunigai Dievą turėtų matyt? Čia visiška nesamonė, nes jie ir neteigia, kad jį mato. Pareiga tik atstovauti, čia akivaizdu, kad nemato. Rašai apie bažnyčią, nors nė karto neteko joje būt. Čia kaip sakyt, kad pizerijoj pica neskani, nes jos niekada ir nevalgei.

105 (redagavo Linas 2015-04-17 01:18)

Re: Religija

Aš tai netikiu šiuolaikine religija ir tikrai nesimeldžiu bei į bažnyčią nevaikštau. Aš manau, jog visa religija yra tam, jog galėtų manipuliuoti ir valdyti patiklius žmones. Religija tapo valdžios simboliu. Užuot paėmus gyvenimą į savo rankas jie ieško išganymo ir to kas išspręstų jų problemas už juos pačius. Pacituosiu labai protingo žmogaus mintis apie religiją. Žakas Fresko sako: "Biblija ir Dievas joje yra parašytas neišprususių žmonių ir ten krūva nesąmonių." Dar jis teigia tai: "žinoma mokslas nėra idealus, bet jis bent arčiau mūsų problemų nei tikėjimas". Sutinku aš su jo nuomone. Taip pat labai protingas dialogas apie religiją iš filmo. Tikrai priverčia susimąstyti.

-Daktare Grėjau ar jūs religingas? (Klausia jo moteris)
-Ar aš religingas?, Ne aš nereligingas. (Atsako Grėjus)
-Kodėl? (Klausia jo moteris)
-Religija remiasi Šventuoju Raštu, kuris buvo parašytas prieš tūkstančius metų.Tokio įsitikinimo negalima pakeisti ar jam paprieštarauti. Jis nekintamas. Moksle, didūs mąstytojai irgi kažką užrašė labai seniai, bet kiekviena karta patobulina jų užrašus. Žodžiai nėra šventi. Einšteinas yra genialus, bet jis nėra mūsų Dievas. Jis yra vienas žingsnis mokslo evoliucijoje, bet mes visada žingsniuojame toliau. (Atsako Grėjus)

Užbaigiant reziumuosiu, jog tikintis žmogus nėra blogai. Tačiau pirmoje vietoje reikia galvoti savo galva, o ne kieno nors kito.

106

Re: Religija

Mano manymu, dievas yra tik ''imagination'' . Baznycios - verslas. O religija - kazkieno sugalvotos ''gyvenimo taisykles'' manau jos senoveje turejo itaka bajorams visokiems, kad gyventi geriau, siuo metu valdininkai kuria istatymus, bet tai nereiskia, kad jie raso antra biblija. Nors kas cia zino, po kokio 1000metu koks piligrimas atras situos uzrasus ir tikes, kad kubilius buvo dievas.

107

Re: Religija

Na pvz. koranas yra būtent įstatymų knyga. O kad jie išgyventų ilgai ir visi laikytųsi ant to gimė religija. Kaip įrankis, kuriuo išsisaugojo šie įstatymai iki dabar. Dėl to ten tiek daug bausmių už viską. Jeigu paimti kokį baudžiamąjį kodeksą ir ant jo sukurti religiją, irgi gausime kažką panašaus... Tik tiesiog korano įstatymai ne visai atspindi šių dienų poreikius ir dėl to vyksta konfliktas su dabartiniu pasauliu.

Dėl krikščionybės, tai ko jie siekė eina suprasti iš to, kiek dėl to buvo galvų nukapota...

108

Re: Religija

as tikiu karma, nesakau, kad toks dalykas yra, tiesiog norisi tiket, kad kiekvienas nutikes dalykas veliau sulaukia savo atoveiksmio smile

109

Re: Religija

ally lorel parašė:

Mano manymu, dievas yra tik ''imagination'' . Baznycios - verslas. O religija - kazkieno sugalvotos ''gyvenimo taisykles'' manau jos senoveje turejo itaka bajorams visokiems, kad gyventi geriau, siuo metu valdininkai kuria istatymus, bet tai nereiskia, kad jie raso antra biblija. Nors kas cia zino, po kokio 1000metu koks piligrimas atras situos uzrasus ir tikes, kad kubilius buvo dievas.

Taip religija yra taisykles, o tu pabandyk bet kokiom taisyklem nusizengti, kad ir zmoniu istatymuose, nemanau, kad minkysi klaviatura big_smile

110

Re: Religija

as tai tikiu pomirtiniu pasauliu.. nemanau, kad sis trumpas gyvenimas yra viskas.. kazkas yra pries tai ir po to.. per daug irodymu kad taip yra.. ir vaiduokliai, ir klinikines mirtys, ir vaikai gimstantys mokedami uzsienio kalbas, atsimindami praeitus gyvenimus ir pan...  tiesiog kvaila atmesti tai, kuo tiki visa zmonija, nuo menkiausiu genciu iki didziausiu civilizaciju..  nors siaip irgi nesu religingas, labiau tikiu mistika.. big_smile

111

Re: Religija

Vytiokas parašė:
ally lorel parašė:

Mano manymu, dievas yra tik ''imagination'' . Baznycios - verslas. O religija - kazkieno sugalvotos ''gyvenimo taisykles'' manau jos senoveje turejo itaka bajorams visokiems, kad gyventi geriau, siuo metu valdininkai kuria istatymus, bet tai nereiskia, kad jie raso antra biblija. Nors kas cia zino, po kokio 1000metu koks piligrimas atras situos uzrasus ir tikes, kad kubilius buvo dievas.

Taip religija yra taisykles, o tu pabandyk bet kokiom taisyklem nusizengti, kad ir zmoniu istatymuose, nemanau, kad minkysi klaviatura big_smile

Gyvenu savo taisyklem ir i joki dieva netikiu, nes jis tiesiog neegzistuoja. Religija, visai kas kita, zmones tiki, kad siela nebutu tuscia, kad vienisi turetu su kuom pabendrauti, lygiai tas pats, kas rasyti dienorasti. Issisakei, palengvejo, niekas nezino, tik ''dievas''..  Paprasta. 
Kas liecia istatymus, jie reikalingi siomis dienomis, kad isliktu civilizacija. O ''zonos'' zmoniu taisykles man dzin, gyveni ten, laikykis vietiniu taisykliu, gyveni laisvej tai ****  na su savo ''zona'' ir jos taisyklem.
isvada - kiekvienas pasirenka kokiomis taisyklemis gyventi ir jokia religija tam itakos nedaro.

112 (redagavo Arvydas 2015-04-20 23:38)

Re: Religija

Saulius parašė:

Kad mokslas nieko gero tuo klausimu nėra pasakęs, jokių rimtesnių įrodymų ir pan.. Vien teorijos, bei filosofiniai argumentai, kas vėlgi tik teorijos/išvedžiojimai.. wink Geriausia tai būti agnostiku ir tiek smile

Visokios reliatyvumo teorijos, big bangai, erdvėlaikis, juodosios skylės irgi tik teorijos, matematiniai modeliai ir pan... ir dar ant teorijų remtos kitos teorijos... Kaip sakant, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių... Galima nueit ir pasiskaityti apie tai wiki...  Išeina, kad mokslas randasi ne ką geresnėje situacijoje nei religijos...

113 (redagavo Vytiokas 2015-04-25 10:40)

Re: Religija

ally lorel parašė:
Vytiokas parašė:
ally lorel parašė:

Mano manymu, dievas yra tik ''imagination'' . Baznycios - verslas. O religija - kazkieno sugalvotos ''gyvenimo taisykles'' manau jos senoveje turejo itaka bajorams visokiems, kad gyventi geriau, siuo metu valdininkai kuria istatymus, bet tai nereiskia, kad jie raso antra biblija. Nors kas cia zino, po kokio 1000metu koks piligrimas atras situos uzrasus ir tikes, kad kubilius buvo dievas.

Taip religija yra taisykles, o tu pabandyk bet kokiom taisyklem nusizengti, kad ir zmoniu istatymuose, nemanau, kad minkysi klaviatura big_smile

Gyvenu savo taisyklem ir i joki dieva netikiu, nes jis tiesiog neegzistuoja. Religija, visai kas kita, zmones tiki, kad siela nebutu tuscia, kad vienisi turetu su kuom pabendrauti, lygiai tas pats, kas rasyti dienorasti. Issisakei, palengvejo, niekas nezino, tik ''dievas''..  Paprasta. 
Kas liecia istatymus, jie reikalingi siomis dienomis, kad isliktu civilizacija. O ''zonos'' zmoniu taisykles man dzin, gyveni ten, laikykis vietiniu taisykliu, gyveni laisvej tai ****  na su savo ''zona'' ir jos taisyklem.
isvada - kiekvienas pasirenka kokiomis taisyklemis gyventi ir jokia religija tam itakos nedaro.

Tai tu isaiskink ir irodyk, kad aukstesnio intelekto nera. Kaip gali susikurt kazkas is nieko?
nes turbut kaip tik yra paprasta galvot ir primityvu, mes cia geriausi, mes cia sukurem viska big_smile big_smile nors tai toli grazu nelogiska. Nemanai, kad tavo smegenys dar tiek nespaudzia, kad butum teisus? Nesakau, kad as irgi zinau, bet paprasciausiai, ta vadinu vienu zodziu Dievas, ka sukure aplink mus.

114

Re: Religija

Tai tu isaiskink ir irodyk, kad aukstesnio intelekto nera. Kaip gali susikurt kazkas is nieko?

o is ko tas aukstesnis susikure? jis turi savo kazkoki dar ausktesni? tai cia taip be galo smile

115

Re: Religija

Darius parašė:

Tai tu isaiskink ir irodyk, kad aukstesnio intelekto nera. Kaip gali susikurt kazkas is nieko?

o is ko tas aukstesnis susikure? jis turi savo kazkoki dar ausktesni? tai cia taip be galo smile

Panašiai kaip ir "paramatma" - aukštesnioji siela. Na pagal kai kurias filosofijas, žmogus be paprastos sielos turi dar ir tokią. Kaip ir pasąmonė, kurios žmogus sąmoningai ne suvokia. Čia nesenai buvo prikolas, kai teko aiškinti vienoje bendruomenėje kas tai yra. Pasirodo ne visi žino kas yra pasąmonė. Nors ji gan neblogai wiki aprašyta.

116 (redagavo ally lorel 2015-04-27 16:47)

Re: Religija

Darius parašė:

Tai tu isaiskink ir irodyk, kad aukstesnio intelekto nera. Kaip gali susikurt kazkas is nieko?

o is ko tas aukstesnis susikure? jis turi savo kazkoki dar ausktesni? tai cia taip be galo smile

Paprasta paaiskinti, zmones neatsirado iskart, is lasteliu mutavosi, palaipsniui atsirado zmogus. Rasti kaulai, tai irodo, kad zmogus ant dvieju koju nevaiksciojo visada, tik va klausimas, ar tada buvo juos galima vadinti zmonenis. Cia lygiai tas pats, kad galima manyti pirma atsirado vista ne kiausinis, kuri is pirmines prigimties mutavo i vista ir pradejo det kiausinius.. zmones keisis, beabejo, jei pamastymui, galbut patys zmones sukurs saule ir kita planeta, kuria veliau taip pat sunaikins, kaip ir Zeme, o tas neisvengiama.

117 (redagavo Naglis 2015-04-28 00:29)

Re: Religija

Sveiki visi.
Mano kuklia nuomone, religija yra auklėjamoji ir drausminamoji priemonė, išradingai sukurta reguliuoti mažesnio išprusimo žmones.
Dievo sąvoka yra mūsų pasąmonė. Tai ji mus mato kiekviename žingsnyje ir kontroliuoja neapgalvotus veiksmus.

Kaip anksčiau reikėjo suvaldyti kaimiečius?  Autoritetas psichologas kunigas išsako 10 Dievo draudimų, prigrasina, kad dievas viską mato ir tvarka.

Neigiama religijos auklėjamoji pusė yra ta, kad už nuodėmes per lengvai atleidžiama, tereikia atlikti išpažintį. Sugriešijai - sukalbėjai ŠventąMariją triskart ir tvarka.
Pas musulmonus dar paprasčiau. Ten net išpažinties nereikia. Jie žudo žmones ir nepergyvena, nes jų dievas geras, atleis. Jų religija adapduota dauginimuisi.

Desertui pakomentuosiu 10 dievo įsakymų, jei tai nepapiktins religingosios forumo pusės smile

1. Neturėk kitų dievų, tiktai mane vieną. (jei susirasi kitą viršininką - tau ragas)
2. Netark Dievo vardo be reikalo. (neužknisk su problemomis, ir taip vos spėju)
3. Švęsk sekmadienį. (gerk saikingai)
4. Gerbk savo tėvą ir motiną. (nes negausi babkių, o diržo gauti gali konkrečiai)
5. Nežudyk. (pasodins, potencialus mokesčių mokėtojas taps našta kitiems mokėtojams)
6. Nepaleistuvauk. (venerinių ligų grėsmė)
7. Nevok. (nes praturtėsi, kaip paskui tave sukontroliuoti)
8. Nekalbėk netiesos. (nesuprantu, kaip tada moterį įkalbėti seksui?)
9. Negeisk moteries artimo savo. (nes susigadinsi santykius su kaimynu)
10. Negeisk svetimo turto. (čia net Sodra ir Valstybinė mokesčių inspekcija geriau nepasakytų, sutinku)

Gerų ir smagių diskusijų! smile

118

Re: Religija

Naglis parašė:

Sveiki visi.
Mano kuklia nuomone, religija yra auklėjamoji ir drausminamoji priemonė, išradingai sukurta reguliuoti mažesnio išprusimo žmones.
Dievo sąvoka yra mūsų pasąmonė. Tai ji mus mato kiekviename žingsnyje ir kontroliuoja neapgalvotus veiksmus.

Kaip anksčiau reikėjo suvaldyti kaimiečius?  Autoritetas psichologas kunigas išsako 10 Dievo draudimų, prigrasina, kad dievas viską mato ir tvarka.

Neigiama religijos auklėjamoji pusė yra ta, kad už nuodėmes per lengvai atleidžiama, tereikia atlikti išpažintį. Sugriešijai - sukalbėjai ŠventąMariją triskart ir tvarka.
Pas musulmonus dar paprasčiau. Ten net išpažinties nereikia. Jie žudo žmones ir nepergyvena, nes jų dievas geras, atleis. Jų religija adapduota dauginimuisi.

Desertui pakomentuosiu 10 dievo įsakymų, jei tai nepapiktins religingosios forumo pusės smile

1. Neturėk kitų dievų, tiktai mane vieną. (jei susirasi kitą viršininką - tau ragas)
2. Netark Dievo vardo be reikalo. (neužknisk su problemomis, ir taip vos spėju)
3. Švęsk sekmadienį. (gerk saikingai)
4. Gerbk savo tėvą ir motiną. (nes negausi babkių, o diržo gauti gali konkrečiai)
5. Nežudyk. (pasodins, potencialus mokesčių mokėtojas taps našta kitiems mokėtojams)
6. Nepaleistuvauk. (venerinių ligų grėsmė)
7. Nevok. (nes praturtėsi, kaip paskui tave sukontroliuoti)
8. Nekalbėk netiesos. (nesuprantu, kaip tada moterį įkalbėti seksui?)
9. Negeisk moteries artimo savo. (nes susigadinsi santykius su kaimynu)
10. Negeisk svetimo turto. (čia net Sodra ir Valstybinė mokesčių inspekcija geriau nepasakytų, sutinku)

Gerų ir smagių diskusijų! smile

made my day big_smile

119 (redagavo Arvydas 2015-04-29 03:32)

Re: Religija

Dėl dešimt dievo įsakymų, kiek girdėjau jie yra paimti iš Egipto mirusiųjų knygos. Kas buvo aš nežudžiau - virto nežudyk, aš nevogiau - virto nevok ir t.t... Na krikščionybė daugiau ar mažiau atkartoja daugelį seniau buvusių religijų. Kažkur aš tai buvau išdėstęs apie epochas, aeon'us ir skirtingas dievybes jų metu. Daugelio jų istorijos beveik pilnai atkartoja Jėzaus, tai pvz. Horas, Mitra ir daugelis kitų. 

Pirmojo Zeitgeist pradžioje (apie 5-7 minutes) yra neblogas epizodas apie bibliją. Gan gerai išaiškinta viskas. Po to galima paieškot Myths of Mankind TV laidų video įrašus pvz. Son of God ar apie Gnostikus. Ten daugiau iš mokslinio taško tyrinėjama. O jeigu iš rusiškų, gan įdomiai pasakoja RenTV - Великие тайны - Великие тайны Ватикана. Nors aišku visa rusiška informacija yra su rusišku prieskoniu. smile reikia mokėti atsirinkti. 

Pats nedidelį grojaraštį youtube apie tai sukūręs, bet ši info gali šokiruoti. Aš paprastai nesibaidau net kiek persūdytos informacijos. Tiesiog atsirenku joje:
https://www.youtube.com/playlist?list=P … PD2oVCOaXi


Esminis toks būna akcentas rusiškoje informacijoje, kad jie - salvai viską sukūrė, viskas yra jų paveldas ar nuopelnai. Bet aš čia nematau konflikto. Rusai teigia, kad visi baltieji atėjo iš Hiperbarijos, vadinosi arijais ir po to pasklido po pasaulį, į įvairias žemes. Tai tiek lietuviai, tiek rusai, anglai ar vokiečiai ir visi kiti baltieji yra kilę iš tenai pat. Mus iš viso nedaug nuo jų skiria, jeigu imti geografiškai. Tai visus nuopelnus ką jie priskiria tik slavams aš priskiriu visiems baltiesiems ir problemos tame po to nematau smile Tiesiog atėjo baltieji, taip vadinamieji arijai, dalis jų pasivadino slavais ir atsinešė čia savo žinias. Tai arijų nuopelnai yra visų baltųjų nuopelnai ir žinios.

Rusai tik šių žinių daugiau išsaugojo iki dabar, kadangi krikščionybės ir jos kaip vienintelės filosofijos propagavimas vyko labiau Europoje ir tai naikino visas kitas žinias, priskyrė joms velnio etiketę. Tai ir inkvizicija, kuri stipriai apmažino Europos šalių DNR, kadangi pvz. buvo deginamos ant laužo visos gražios ir žavios moterys - nes gražesnės moterys buvo laikomos raganomis, kadangi galėdavo pakerėti savo grožiu vyrus. Dėl to jeigu pažvelgti į kai kurias Europos šalis, pvz. Vokietija ir jų genofondą, ten dabar gražių moterų yra mažai. Tai šio bažnyčios genocido, inkvizicijos rezultatas... Gal dėl to ir Norvegijoje taip dažnai atiminėjami atvykėlių vaikai, kad šį genofondą atstatyti...

120

Re: Religija

Siap ar taip visos religijos veda link to vieno vienintelio visa apimancio Dievo,o tai nemanau kad yra blogai,jeigu tikintys zmones tampa geresni ir laimingesni...
Religija kiekvienas pasirenka pagal savo skoni.
Zinoma buna atveju kai pasinaudojant religija yra kirsinami zmones,bet cia beda slypi zmogaus egoizme,o ne kazkur kitur wink