1

Tema: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Sveiki,

Ar pastebėjote, kad pažintiniuose portaluose, kaip šitas, visi į visus kreipiasi "tu", o ne "jūs". O juk realiai gatvėje sutikę nepažįstamą žmogų, visada, ar bent jau dažniausiai, kreipiamės į jį "jūs" forma, nes taip rodom pagarbą ir mandagumą tam žmogui. smile O kodėl čia to nenaudojam? Kodėl iš karto "tu"? O gal yra tokių, kurie, visgi, naudoja tokį pat kreipimosi būdą ir čia, svetainėje? smile

2

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

as anksciau kreipdavausi jus o dabar nenoriu atrodyti kaip koks inteligentas ir visur kreipiuosi tu. niekas nevertina geru manieru dabar visi naglai lenda ir jau nebe tie laikai kad visur mandagiai kreiptis jus)

3

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

yra, kreipiuosi į visas vyresnes "Jūs", bet atsargiai, nes labai susierzina ir įsižeidžia "bobos" :DD

4

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Va ne kartą esu girdėjęs iš kitų, kad kai į merginas kreipiasi "jūs", tai jos sako, kad jaučiasi vyresnės, senesnės. smile

5

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Internetas yra internetas, o realybė ir lieka realybe. Man tarkim nepatinka, kai į mane čia kreipiasi ''jūs''. Na nežinau, bet kažkaip kvaila atrodo, kai dėdė 35 metų rašo ir kreipiasi į mane jūs big_smile Pagal viską aš turėčiau į jį taip kreiptis??

6

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Su tuo "jūs" galima nudegti.. Visiem atrodo, kad jie seni ir t.t.

7

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Blondinė parašė:

Internetas yra internetas, o realybė ir lieka realybe. Man tarkim nepatinka, kai į mane čia kreipiasi ''jūs''. Na nežinau, bet kažkaip kvaila atrodo, kai dėdė 35 metų rašo ir kreipiasi į mane jūs big_smile Pagal viską aš turėčiau į jį taip kreiptis??

Pagal idėją taip, jei žmogus tai daro iš mandagumo ir nori tuo pačiu atsakyti jam. smile O šiaip realiai, įvairiose įstaigose juk dažnai į žmogų kreipiamasi "jūs", jau vien todėl, kad darbuotojams moka už tai, kad jie būtų mandagūs su klientais. smile O čia, tarsi visi būti savi draugai. big_smile

8

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Manau nieko keisto kai žmogus taip kreipiasi matyt jis yra taip auklėtas.Iš kitos pusės taip kreipiantis yra pabrėžiamas atstumas esantis tarp neapažystamo arba mažai pažystamo žmogaus.Ir tujinti galima tik tada kai tai yra leidžiama arba susipažystama arčiau.
Manau dauguma matėte kaip nepraustaburnis selas tujino policijos pareigūną atliekanti savo pareigą.Ir pareigūnas teisus yra jis turbut tikrai su selu žąsu neganė kad jis ji tujintu ir įžeidinėtu.
Tai yra žodinis pagarbus atstumas kuris vienus žeidžia kitus atvirkščiai pamalonina.Tam kam nepatinka kad į ji taip kreipiasi tas visada apie tai įspėja arba tiesiog nekreipia dėmesio nepastatydamas pašnekovo į nemalonia padėti.
:::008

9

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Mane kai debilu išvadino po "Jūs", tai man jau niekas nebaisu :DD niekad nesuprasi ko bobos nori... visaip bus blogai, o visoms gi neitiksi big_smile

10

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

O gal nereiketu sukti sau del to galvos... Juk jei nesiruosi zmogaus izeisti, koks skirtumas kaip I ji kreiptis- vistiek vaiksto  keipinio ant kaktos nepasirases, lygiai taip pat ir savo anketos aprasyme niekas to neakcentuoja... I kiekviena suaugusi zmogu kasdien ir per diena daug kartu kreipiamasi abiem keipinais, sutiksit? Tik to paprasciausiai nesureiksminam...  O ir parduotuveje nepuolam akiu draskyti, kai kazkas  kreipiasi I mus- "jus", tai kam cia taip to bijoti :::001

11

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Rasa, ot kiek aš susidūręs, tai į mane labai retai viešose vietose kreipiasi "tu". Parduotuvės, bankai, kitos įstaigos - visur kreipiasi "jūs". Tik kelis kartus pasitaikę, kad kreiptųsi anaip. smile Aš gal per daug senamadiškas, kad man tai yra tiesiog mandagumo ženklas, kuris, aišku, nėra būtinas. O kiti kažkodėl sugeba net įsižeisti šiandien, kai į juos taip kreipiasi. Nesuprantu tokių dalykų. smile

12

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Ir visdėlto šio kreipinio naudojimas turi psichologine puse.Tas kas ji naudoja tai rodo netik jo išprusima bet ir tai kad jūsu pašnekovas yra įdomus ir lengvai bendraujantis žmogus.Taip pat ypač tie kas pyksta buna tuo nustebinti ir iš dalies priekaištauja,gėdina taip pasielgusiji tipo aplinka čia ne tokia tipo čia kitos taisyklės galioja.

13

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

i nepazystama kreiptis jus.. niekada gyvenime net su veresneis neturiu tokios mados jus sakyti jai kalbi su vienu zmogumi

14

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Ignas parašė:

Rasa, ot kiek aš susidūręs, tai į mane labai retai viešose vietose kreipiasi "tu". Parduotuvės, bankai, kitos įstaigos - visur kreipiasi "jūs". Tik kelis kartus pasitaikę, kad kreiptųsi anaip. smile Aš gal per daug senamadiškas, kad man tai yra tiesiog mandagumo ženklas, kuris, aišku, nėra būtinas. O kiti kažkodėl sugeba net įsižeisti šiandien, kai į juos taip kreipiasi. Nesuprantu tokių dalykų. smile

Ignai, turbut ir pats nujauti,-zmones pyksta del teisybes :::034 ... Man asmeniskai vienodai sviecia, kaip kreipiasi I mane- vienu ar kitu kreipiniu, nuo to tikrai nepajauneju, bet ir ne senstu greiciau nei man duota :::045

15

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

ворюга parašė:

i nepazystama kreiptis jus.. niekada gyvenime net su veresneis neturiu tokios mados jus sakyti jai kalbi su vienu zmogumi

o jei tai- nescia moteris :::021 ???

16 (redagavo ворюга 2015-04-04 20:20)

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

net nejaukiai jauciuosi kai man sako jus

17

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Rasa parašė:
ворюга parašė:

i nepazystama kreiptis jus.. niekada gyvenime net su veresneis neturiu tokios mados jus sakyti jai kalbi su vienu zmogumi

o jei tai- nescia moteris :::021 ???

dar nekarta gyvenime neteko bendrauti su nescia moterim ar mergina smile

18

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

O man tiesiog nepatinka, kai į mane čia kreipiasi ''jūs''... Nežinau kodėl, tiesiog nepatinka. Realybė - normaliai.

19

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Čia į nieką nesikreipsiu "Jūs", o realybėje aš mandagi. :::016.
Galiu sakyti  "Jūs" net ir savo bendraamžiams. Priklauso nuo situacijos ir žmogaus.

20

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Aš kai su vyresnėmis susirašinėju kartais, tai panaudoju jūs, nes kai skirtumas biški didesnis kažkaip nemalonu rašyti "tu".. Bei kartais vienmetėmis rašau, kai noriu paironizuoti.. big_smile