21

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Gal reketu atskirt, oficialu susitikima, nuo pazinciu / blevyzgu portalo.

22

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

..nebijodama pasirodyti "boba" (kaip kai kurie čia mus vadina) balsuočiau už "Jūs". Visgi mandagumas ir tradicijos man priimtina. Mano nuomone, net pirmas kreipinys daug pasako apie žmogų ir jo kultūrą.. ir apie įsižeidusius dėl tokio kreipinio į juos turiu savo nuomonę.

23

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Tikrai naudoju. Nors žiūrint su kuo bendraujama. Na bent forume ar facebook komentaruose tai tikrai. Juk kreiptis į nepažįstamą žmogų "tu", mano manymu yra labai jau provincialu... Pademonstruojamas atitinkamas lygis. Juk negerbti kito, tai negerbti ir savęs ir į savo tėvus visada taip kreipdavausi ir kreipiuosi...  Nors būna, kad aplamai vengiu kreipinių, formuoti taip sakinį, kad tai nebūtų kreipimasis į kažką.

Buvo kažkokia rusų liaudies patarlė, tik neprisimenu jos pažodžiui dabar. Kad su priešais bendraujama per "jūs" kreipinį...  Tai jie kaip suprantu su jau pažįstamu žmogumi, gali pereiti ant "jūs" jeigu dėl kažko pradeda ant jo pykti... Nors tai, mano manymu tinka toli gražu ne visiems atvejams. Jeigu gerbiate save, kitus, nenorite pasirodyti kiaulės, tai geriau sakyti nepažįstamam žmogui "jūs". Ypač dar jeigu jis ir vyresnis už jus (ta prasme, atitinka net keletą pagarbumo taisyklių) - nepažįstamas žmogus, vyresnis žmogus ir t.t...


Na bent tokia mano nuomonė.

24

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

as pirma ilgi parasau, o tada jau galiu rasyt ka noriu

25

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Kažkaiptai apsuku sakinį, kad nereiktų nei 'tu' nei 'jūs', nes visaip su tais žodžiais kam nors pasirodys blogai.

26 (redagavo gedukas 2015-04-11 15:19)

Re: Kreipimasis laiškuose "tu" ir "jūs"

Donatas parašė:

as pirma ilgi parasau, o tada jau galiu rasyt ka noriu

galėtum ir apie ploti parašyti tadu iš vis nereiks  nei rašyti nei sakyti.