901 (redagavo Anna 2017-11-13 10:10)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice parašė:

su visa pagarba Gyti,bet ziuriu ir jus prie snekuciu kompanijos prisijunget..ziuriu visi tokie religingi,bet tik nedaugelis rasydami apie Dieva naudoja D didziaja...o jei esat tamsta toks ismintingas,ismokit skaityt pokalbi nuo pradziu iki galo...

oj, oj, oj... kadangi žmonės maldoje lietuvių kalba į Dievą kreipiasi "tu", o ne "Jūs:, tai tuomet ir rašyti "Dievas", o ne "dievas" - visa nebūtina.

Sutinku, rusai teisūs, kai sako, kad kaip laivą pavadinsi, taip jis ir plauks. bet Dievas - tai ne laivas, ir žmonės kaip nori, taip jį lai vadina, nori, lai garbina 100 jo aspektų, kad ir žiauriąją, Kali, nori, lai išsirenka vienatinį atstovą,nori - didžioji raidė, nori mažoji, nori meldžiasi kasdien penkis kartus, nori - atsidūsta kartą per 10 metų - tai žmogaus ir Dievo asmeninis santykis, į kurį neturi teisės kištis nei po popiežius, nei kokios kitos religijos vyriausias atstovas, nei kaimo bendruomenės žynys, nei juo labiau ieškoko išminčiai smile
juk esminis dalykas, kad Dievas žmogui suteikė visišką pasirinko laisvę... Todėl kiekvienas skina ne šiaip Likimo, Lemties vaisius, o savo paties padarytų kažkada pasirinkimų subrendusias pasekmes.

902

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautai o is kur zinai kad dievu yra daug?

903

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Sargis parašė:

Vytautai o is kur zinai kad dievu yra daug?

Daug religijų - daug Dievų.

904

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Religija ir Dievas, tai... it devintas vanduo nuo kisieliaus smile

905

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Anna paaiskink paskutini posta nelabai supratau, gal ir supratau bet nevisai ka pasakei, pasakyk ta posaki paprastais zodziais kaip supranti tu, kaciuk smile

906

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas parašė:

Daug religijų - daug Dievų.

bet tai iskur zinai kad visos tos religijos teisingos ir dievai ? big_smile visokio spamo gi pasauli pilna, kad kazkas ant popieriaus parase tai vsio, yra?... tai jei as sukursiu religija tai mano sugalvoti dievai irgi ieis i ta dievu sarasa? big_smile cia gi nediskutuojama apie tai kaip pasaulis suvokia bendrai ir mato dieva ar dievus, sitoj temoj klausima kiekvieno zmogaus atskirai ka jis mano... todel nemanau kad jei sukurciau religija ir paskelbciau jos dievus jie tipo taptu kazkokiais tada oficialiais zemes planetos dievu saraso atstovais, reiktu bisky ir kraujuko praliet kad taip atsitiktu big_smile

907

Re: Ar egzistuoja Dievas?

mrrrr, Sargi smile
Dievas yra Dievas - protingiausia, ką žmogus gali apie jį pasakyti.

Kiekviena religija aiškina Dievą savaip - pagal to laikotarpio kultūrą, pagal to laiko mokslo atradimus, pagal žmonių lygį ir, ką čia slėpti, pagal tuo metu valdantiesiems patogius principus smile nors beveik visos naudoja tuos pačius principus - baimės, galimybės išsipirkti pinigais ir kitaip mąstančių naikinimu ar perauklėjimu. Ne visos, bet..
paimkim kad ir krikščionybę - Biblijoje tėra tik 10 įsakymų. Jokių bažnyčių, jokių dešimtinių ir pan. keista, kad iki šiol išlikę epizodai, kaip Kristus paauklėjo apkerpėjusius šventikus ir išvaikė ir šventoriaus prekeivius smile
Sutikit, kad tai baisu, kad geroji krikščionybė ir Bibliją laikė užspaudusi, neleido jos išversti į paprastą kalbą, kad VISI mokantys skaityti galėtų patys paskaityti, kas ten rašoma. Juk Liuterį dėl to ir buvo paskelbę baisiu bedieviu, kad jis, būdamas kunigu (ar kuo ten) išvertė Bibliją ir ją padarė prieinamą visiems...
Arba kaip musulmonai moka tobulai išsukti, kad kitatikius reikia žudyti. Nors sufijų pasakojimuose yra akcentuojama, kad Dievas - tai meilė ir kaip pvz pateikiamas šeichas, kuris įsimylėjo europietę, o toji jį uždarė su kiaulėmis, kas musulmonui išvis mintis. O jis ją garbino ir vardan meilės atsisakė islamo. ir kaip tik, anot pasakojimo, Dievui tai patiko, nes šeichas atsisakė savo įsitikinimų ir pakilo aukščiau religijos ir mylėdamas visa širdimi ir būdamas kažkam kitam atsidavęs, paaukojęs savo turtus, garbę, įsitikinimus priartėjo prie Dievo.
bet tai kas aš tokia, kad komentuočiau, tegaliu miauksėti it kačiukas smile

908

Re: Ar egzistuoja Dievas?

idomi ta istorija apie islama su seichu, nebuvau girdeje, pasitikslinsiu informacija, aciu smile bet as nesuprantu kodel mes kalbam apie tai ka yra pasake ar parase kiti zmones, cia juk tema apie tai ka pats zmogus mano apie tai ar yra dievas ar ne, o gal as neteisingai supratau temos pavadinima, bet bet kuriuo atveju turetu buti taip kaip as sakau, koks skirtumas kas ka mane, svarbiausia ka as manau arba tu Anna manai pati smile o kodel manai kad Dievas yra Dievas protingiausia ka zmogus gali pasakyti? smile

909

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Sargis parašė:
Vytautas parašė:

Daug religijų - daug Dievų.

bet tai iskur zinai kad visos tos religijos teisingos ir dievai ? big_smile visokio spamo gi pasauli pilna, kad kazkas ant popieriaus parase tai vsio, yra?... tai jei as sukursiu religija tai mano sugalvoti dievai irgi ieis i ta dievu sarasa? big_smile cia gi nediskutuojama apie tai kaip pasaulis suvokia bendrai ir mato dieva ar dievus, sitoj temoj klausima kiekvieno zmogaus atskirai ka jis mano... todel nemanau kad jei sukurciau religija ir paskelbciau jos dievus jie tipo taptu kazkokiais tada oficialiais zemes planetos dievu saraso atstovais, reiktu bisky ir kraujuko praliet kad taip atsitiktu big_smile


Dievą susikuria patys žmonės arba tiesiog vadžiai apibendrina kažkokį vaizdinį.
"Teisingumas" - kad ši daiktas?

910 (redagavo Sargis 2017-11-13 17:01)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas parašė:
Sargis parašė:
Vytautas parašė:

Daug religijų - daug Dievų.

bet tai iskur zinai kad visos tos religijos teisingos ir dievai ? big_smile visokio spamo gi pasauli pilna, kad kazkas ant popieriaus parase tai vsio, yra?... tai jei as sukursiu religija tai mano sugalvoti dievai irgi ieis i ta dievu sarasa? big_smile cia gi nediskutuojama apie tai kaip pasaulis suvokia bendrai ir mato dieva ar dievus, sitoj temoj klausima kiekvieno zmogaus atskirai ka jis mano... todel nemanau kad jei sukurciau religija ir paskelbciau jos dievus jie tipo taptu kazkokiais tada oficialiais zemes planetos dievu saraso atstovais, reiktu bisky ir kraujuko praliet kad taip atsitiktu big_smile


Dievą susikuria patys žmonės arba tiesiog vadžiai apibendrina kažkokį vaizdinį.
"Teisingumas" - kad ši daiktas?


nezinai ka teisingumas? big_smile teisingumas tai elgimasis pagal visatos principus, jeigu elgiesi pries visatos principus reiskia elgiesi neteisingai, nes plauki pries upe ir paskuj stebiesi kodel laivas neplaukia.. big_smile gali but ir siauresnis teisingumas kaip visuomenes teisingumas, tam kad suburti zmones, sukurti bendras vertybes, kad backos apvijai kurie laiko backa neleistu lentoms issibegioti, nes jeigu issibegios tada tos lentutes gyvens kas sau ir nieko nesukurs smile
tai jeigu dieva reikia kurt tai jis pagal tave neegzsistuoja pats is saves? smile

911

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Anna parašė:

mrrrr, Sargi smile
Dievas yra Dievas - protingiausia, ką žmogus gali apie jį pasakyti.

Kiekviena religija aiškina Dievą savaip - pagal to laikotarpio kultūrą, pagal to laiko mokslo atradimus, pagal žmonių lygį ir, ką čia slėpti, pagal tuo metu valdantiesiems patogius principus smile nors beveik visos naudoja tuos pačius principus - baimės, galimybės išsipirkti pinigais ir kitaip mąstančių naikinimu ar perauklėjimu. Ne visos, bet..
paimkim kad ir krikščionybę - Biblijoje tėra tik 10 įsakymų. Jokių bažnyčių, jokių dešimtinių ir pan. keista, kad iki šiol išlikę epizodai, kaip Kristus paauklėjo apkerpėjusius šventikus ir išvaikė ir šventoriaus prekeivius smile
Sutikit, kad tai baisu, kad geroji krikščionybė ir Bibliją laikė užspaudusi, neleido jos išversti į paprastą kalbą, kad VISI mokantys skaityti galėtų patys paskaityti, kas ten rašoma. Juk Liuterį dėl to ir buvo paskelbę baisiu bedieviu, kad jis, būdamas kunigu (ar kuo ten) išvertė Bibliją ir ją padarė prieinamą visiems...
Arba kaip musulmonai moka tobulai išsukti, kad kitatikius reikia žudyti. Nors sufijų pasakojimuose yra akcentuojama, kad Dievas - tai meilė ir kaip pvz pateikiamas šeichas, kuris įsimylėjo europietę, o toji jį uždarė su kiaulėmis, kas musulmonui išvis mintis. O jis ją garbino ir vardan meilės atsisakė islamo. ir kaip tik, anot pasakojimo, Dievui tai patiko, nes šeichas atsisakė savo įsitikinimų ir pakilo aukščiau religijos ir mylėdamas visa širdimi ir būdamas kažkam kitam atsidavęs, paaukojęs savo turtus, garbę, įsitikinimus priartėjo prie Dievo.
bet tai kas aš tokia, kad komentuočiau, tegaliu miauksėti it kačiukas smile

O jūs skaitėte kas parašyta bevardžių knygų bevardžiame rinkinyje (Biblija)?

912

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Sargis parašė:
Vytautas parašė:
Sargis parašė:

bet tai iskur zinai kad visos tos religijos teisingos ir dievai ? big_smile visokio spamo gi pasauli pilna, kad kazkas ant popieriaus parase tai vsio, yra?... tai jei as sukursiu religija tai mano sugalvoti dievai irgi ieis i ta dievu sarasa? big_smile cia gi nediskutuojama apie tai kaip pasaulis suvokia bendrai ir mato dieva ar dievus, sitoj temoj klausima kiekvieno zmogaus atskirai ka jis mano... todel nemanau kad jei sukurciau religija ir paskelbciau jos dievus jie tipo taptu kazkokiais tada oficialiais zemes planetos dievu saraso atstovais, reiktu bisky ir kraujuko praliet kad taip atsitiktu big_smile


Dievą susikuria patys žmonės arba tiesiog vadžiai apibendrina kažkokį vaizdinį.
"Teisingumas" - kad ši daiktas?


nezinai ka teisingumas? big_smile teisingumas tai elgimasis pagal visatos principus, jeigu elgiesi pries visatos principus reiskia elgiesi neteisingai, nes plauki pries upe ir paskuj stebiesi kodel laivas neplaukia.. big_smile gali but ir siauresnis teisingumas kaip visuomenes teisingumas, tam kad suburti zmones, sukurti bendras vertybes, kad backos apvijai kurie laiko backa neleistu lentoms issibegioti, nes jeigu issibegios tada tos lentutes gyvens kas sau ir nieko nesukurs smile
tai jeigu dieva reikia kurt tai jis pagal tave neegzsistuoja pats is saves? smile

Iš kur ištraukei, kad teisingumas yra tai ką išvardijai? Šaltinį nurodyk smile

913 (redagavo Sargis 2017-11-13 17:08)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas parašė:
Sargis parašė:
Vytautas parašė:

Dievą susikuria patys žmonės arba tiesiog vadžiai apibendrina kažkokį vaizdinį.
"Teisingumas" - kad ši daiktas?


nezinai ka teisingumas? big_smile teisingumas tai elgimasis pagal visatos principus, jeigu elgiesi pries visatos principus reiskia elgiesi neteisingai, nes plauki pries upe ir paskuj stebiesi kodel laivas neplaukia.. big_smile gali but ir siauresnis teisingumas kaip visuomenes teisingumas, tam kad suburti zmones, sukurti bendras vertybes, kad backos apvijai kurie laiko backa neleistu lentoms issibegioti, nes jeigu issibegios tada tos lentutes gyvens kas sau ir nieko nesukurs smile
tai jeigu dieva reikia kurt tai jis pagal tave neegzsistuoja pats is saves? smile

Iš kur ištraukei, kad teisingumas yra tai ką išvardijai? Šaltinį nurodyk smile

koki dar saltini? tu savo galva mastyk big_smile saltinius gi raso tokie pat zmones kaip tu ir as, galiu parasyt saltini ir nurodyt savo parasyta saltini cia, tai pakeis esme tipo? big_smile jei kazka pasakiau netaip, tada sakyk ir pagrisk smile man tai tiesa autoritetas, o ne  autoritetu tiesa...

914

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Sargis parašė:

idomi ta istorija apie islama su seichu, nebuvau girdeje, pasitikslinsiu informacija, aciu smile bet as nesuprantu kodel mes kalbam apie tai ka yra pasake ar parase kiti zmones, cia juk tema apie tai ka pats zmogus mano apie tai ar yra dievas ar ne, o gal as neteisingai supratau temos pavadinima, bet bet kuriuo atveju turetu buti taip kaip as sakau, koks skirtumas kas ka mane, svarbiausia ka as manau arba tu Anna manai pati smile o kodel manai kad Dievas yra Dievas protingiausia ka zmogus gali pasakyti? smile

jei tikrai įdomu, tai knyga "Sufijų šalies pasakojimai", 2003. Jei neklystu smile
jei kalbėti ką pats manai, tai gautųsi virimas savo sultyse. laikausi principo įsiskaityti į bet kokią nuomonę, ypač jei ji mane erzina smile nes susierzinimas reiškia, kad klibinami kažkokie mano sustabarėję principai, kurie pastatyti ant smėlio. Tvirtų principų neišjudina jokios nesąmonės smile
Ką žmogus gali išmanyti apie Dievą, jei retas apibūdintų, kas tai yra molekulė ar elektronas. O tie, kurie mano, kad žino, kas tai yra, tai geriausiu atveju žino tik tiek, kiek suprato mokykloje. O ką mokslas atskleidė ar įrodė, tai irgi tik ledkalnio viršūnė smile Juk evoliucionuoja ne tik pasaulis, bet ir mokslo žinios smile
Kažkada buvo populiarus anekdotas - Profesorius per egzaminą klausia, studento, kas tai yra elektra. Studentas dievagojasi, kad jis žinojo, bet kaip tyčia pamiršo. profesorius nusijuokia "Kaip gaila. Buvote vienintelis, kuris žinojo, kas tai yra. Mes, likusieji, tegalime samprotauti tik apie elektros srovę".
Tai taip ir su Dievu smile

915

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas parašė:

[
O jūs skaitėte kas parašyta bevardžių knygų bevardžiame rinkinyje (Biblija)?

Deja, ne. paskaitysiu, ačiū smile

916 (redagavo Sargis 2017-11-13 17:29)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Anna parašė:
Sargis parašė:

idomi ta istorija apie islama su seichu, nebuvau girdeje, pasitikslinsiu informacija, aciu smile bet as nesuprantu kodel mes kalbam apie tai ka yra pasake ar parase kiti zmones, cia juk tema apie tai ka pats zmogus mano apie tai ar yra dievas ar ne, o gal as neteisingai supratau temos pavadinima, bet bet kuriuo atveju turetu buti taip kaip as sakau, koks skirtumas kas ka mane, svarbiausia ka as manau arba tu Anna manai pati smile o kodel manai kad Dievas yra Dievas protingiausia ka zmogus gali pasakyti? smile

jei tikrai įdomu, tai knyga "Sufijų šalies pasakojimai", 2003. Jei neklystu smile
jei kalbėti ką pats manai, tai gautųsi virimas savo sultyse. laikausi principo įsiskaityti į bet kokią nuomonę, ypač jei ji mane erzina smile nes susierzinimas reiškia, kad klibinami kažkokie mano sustabarėję principai, kurie pastatyti ant smėlio. Tvirtų principų neišjudina jokios nesąmonės smile
Ką žmogus gali išmanyti apie Dievą, jei retas apibūdintų, kas tai yra molekulė ar elektronas. O tie, kurie mano, kad žino, kas tai yra, tai geriausiu atveju žino tik tiek, kiek suprato mokykloje. O ką mokslas atskleidė ar įrodė, tai irgi tik ledkalnio viršūnė smile Juk evoliucionuoja ne tik pasaulis, bet ir mokslo žinios smile
Kažkada buvo populiarus anekdotas - Profesorius per egzaminą klausia, studento, kas tai yra elektra. Studentas dievagojasi, kad jis žinojo, bet kaip tyčia pamiršo. profesorius nusijuokia "Kaip gaila. Buvote vienintelis, kuris žinojo, kas tai yra. Mes, likusieji, tegalime samprotauti tik apie elektros srovę".
Tai taip ir su Dievu smile

bet jei tu kalbesi ne tik apie tai ka tu pats sugalvojai, bet tam pritarsi tai vistiek bus kabejimas apie tai ka tu manai, nes tai jau bus tavo pasauleziuros dalis smile tai koks skirtumas ar sakysi kad cia tu taip manai ar pasake kazkas, pagal tave tai betkuriuo atveju virsi savo sultyse, isskyrus tada kai cituosi citatas kurioms tu nepritari, tai nevirsi sultyse, bet kokia tada prasme nevirt savo sultyse? big_smile

Anna todel mes ir kalbam tiesiog ar dievas egzistuoja ar ne, temoje neklausiama koks jis smile turbut temo autorius supranta, kad bet koks bandymas ji apibudinti, tik sutempa ji, nes jokie zodziai, jokie pavyzdziai jo neapibudins smile jis yra patiriamas, neapipasakojamas smile todel tiem kas jo nepatyre reikia juo tiketi, tie kas ji yra patyre jau nebe tiketojai o zinotojai smile kai zinai tiket nereikia smile galiu as parasyti kas yra Dievas, bandant ji apibudinti zodziais, bet as iskarto pasakau kad iki galo neimanoma atskleisti tai ka as zinau, zodziai netobuli smile bet kad neiseina nupasakot kas tas dievas tai nereiskia kad jis neegzistuoja smile jeigu nezinai tai ir sakyk nezinai, o ne kad jeigu nezinai tai reiskia nera big_smile

917

Re: Ar egzistuoja Dievas?

miau, Sargi smile

918

Re: Ar egzistuoja Dievas?

murrr smile

919

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Sargis parašė:

murrr smile

sumaišei kalbas smile tau reikia sakyti "au au au" smile

nes jau pasakėme, kad Dievas yra, tad kas beliko?

920

Re: Ar egzistuoja Dievas?

yra kaip yra, leidziu dar pasiglaustyti prie manes smile