1 (redagavo Darius 2015-06-02 20:10)

Tema: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Ilgai vazineju, o kaip nezinau taip nezinau big_smile

sakykim yra tokia situacija:

http://snag.gy/63WSM.jpg

cia ziedas, bet tas pats klausimas ir ne ziedinei sankryzai, taisykles tos pacios turetu but.

Na va masina ivaziuoja i zieda pirma juosta, ivaziavimas i zieda - salutinis kelias.

Ziede vazioja masina kita juosta. Ar ja reik praleist jei as tevaziuosiu pirma juosta?

Ar as ivaziavau i pirma juosta ir tapau lygiavertis su tuo kuris vazioja ziede ir jau jei rikiuojas jis , tai mane turi praleist?

Na cia dar va butent situacija, kad tas gali noret isvaziuot is ziedo. Ir jam reik i pirma juosta persirikiuot.

Jei as galiu laisvai ivaziuot i pirma juosta nepalaukdamas kol jis pravaziuos. Tada sakykim jei jis rodo posuki ir jau nusiteikes persirikiuot, bet dar to nepadares. Ir persirikiuoja o tuo metu as kaip tik i pirma juosta ivaziuju, jis nespeja sustabdyt. Kas kaltas.

Is vienos puses - jis vaziavo pagrindiniu keliu ir as ilindau. Is kitos puses - jis nevaziavo pirma juosta, paprastai matau mieste kad daug kas ilenda jei juosta laisva tai ir as pats taip darau.

Viskas gerai kai ner avarijos. Bet va esme, kaip avarijos atveju butu?


Nufilmavau video, cia tokia situacija, tik ne pagal brezini:

https://www.youtube.com/watch?v=lTeUGKB … e=youtu.be

cia prie belmonto sankryzos. Zodziu is ziedo is abieju juostu gali jis isvaziuot. Tai pirmoj juostoj nieko nebuvo, as ivaziuoju. O antroj juostoj varo, ties 7 s pro nosi pravaziuoja zalias minivanas.
Kas kuri turejo praleist? As jau ziede, tai pagalvojau, kad nieko neturiu praleist, man pagrindinis, nepersirikuoju.
Jis irgi nepersirikiuoja. Abiem pagrindiniai susikerta. As lieku jam desinej, tai desines rankos taisykle ir jis mane turi praleist? Plius jis man kazkuri momenta laiko yra vaziuojantis is paskos.

Arba kaip minejau - as turiu neivaziuot i zieda kol neatsilaisvino abi juostos?

2

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Ivaziuoji i sankryza is salutinio kelio. taskas. jokiu klausimu neturi kilti. privalai praleist VISAS pagrindiniu vaziuojancias transporto priemones (arkli, girta dviratininka..)

3 (redagavo Darius 2015-06-02 20:20)

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Antanas Patamsis parašė:

Ivaziuoji i sankryza is salutinio kelio. taskas. jokiu klausimu neturi kilti. privalai praleist VISAS pagrindiniu vaziuojancias transporto priemones (arkli, girta dviratininka..)

ok. O kaip del ivaziavomo kai viena juosta laisva, kita uzimta? Palaukt kol abi juostos bus laisvos? (Ko beveik niekas nedaro) ?

Arba kitaip paklausiu:
tu nori pasakyti - pries ivaziuodamas i sankryza turiu praleist? Taip, sutinku.
Bet ar ivaziaves (jau budamas pagrindiniame) irgi turiu praleist dar? Tuomet nuo kada ivaziaves jau galiu vaziuot nepraleidinedamas nieko?

4

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

jeigu jau esi ivaziaves, tada galioja ''kliutis is desines'' taisykle. bet jeigu ivyks avarija, tai nebe tu, o dede policininkas spres, buvai ivaziaves, ar ne. paisys visokias menamas linijas, viskas gali baigtis ne tavo naudai. geriau yra sulaukt momento, kai aiskiai matosi is atvaziuojancios masinos trajektorijos, kad ji tikrai vaziuos savo juosta, kai jau gali tikrai prognozuot kito vairuotojo veiksmus, tada jau varyk drasiai, nebegalvodamas apie taisykles. teorija nuo praktikos daznai skiriasi

5

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Kartais pagalvoju, kad nuvykęs į kokį Vilnių ar Kauną, pasijusčiau kaip pirmą kartą išvažiavęs į gatvę big_smile Nors jau daugiau nei 10 metų turiu teises, bet kas tie Šiauliai, nei žiedų ir ko gero tik viena vienintelė keista sankryža iš 5 gatvių.
Na bet šiaip jei geriau bus įsiminti: visada praleisk pagrindiniu keliu važiuojančius, sukdamas visada rikiuokis į artimiausią juostą, neperšokdamas kitų juostų. Jei suki į dešinę, rikiuojiesi į pirmą juostą, jei suki į kairę, rikiuojiesi į paskutinę juostą. Nors man visada labai painiojosi kuri yra pirma juosta, kuri antra, nes įprasta skaičiuoti iš kairės į dešinę.
Beje sukant dažnai mašinos priekis trumpam išlenda į kitą juostą, tad reikėtų atsižvelgti į tai ir matant kitą auto važiuojant antra juosta, neužkabinti ir nesukelti situacijos, kad jam reikėtų pasukti į šoną, norint išvengti tavo auto.

6

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Geriau gal nebevazinek, ok? Ramiau keliuose bus smile

7

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

tavo pirmenybe, vaziuok, greiciau tik..

8

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

ally lorel parašė:

tavo pirmenybe, vaziuok, greiciau tik..

Na jei važiuotų bent kiek greičiau, būtų "pasibučiavę".


Nufilmavau video, cia tokia situacija, tik ne pagal brezini:
https://www.youtube.com/watch?v=lTeUGKB … e=youtu.be
Šitoje situacijoje tavo pirmenybė. Esi jau žiede, važiuoji savo eile, niekur nepersirikiuoji.

9

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

atsakymas paprastas. jei tu su dzipu, tau pirmenybe.. :DDD

10

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

Kas cia trina postus? O gal issigandai kad kausu pavadinau tai pasiskundei administracijai? big_smile Eik dar karta teises issilaikyk, nes nuo tokiu kaip tu avariju tik dauges.

11 (redagavo Darius 2015-06-05 08:15)

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

bet jeigu ivyks avarija, tai nebe tu, o dede policininkas spres

tas gali but tiesa. Buvo kolegu kurie net gyresi kad padare avarija, bet primelavo ir policininkas patikejo kad kalti ne jie.

Kartais pagalvoju, kad nuvykęs į kokį Vilnių ar Kauną, pasijusčiau kaip pirmą kartą išvažiavęs į gatvę big_smile Nors jau daugiau nei 10 metų turiu teises, bet kas tie Šiauliai, nei žiedų ir ko gero tik viena vienintelė keista sankryža iš 5 gatvių.

Nereik net siauliuose gyvent - tam paciam vilniuj matai ir as nezinau ir buna kito zmogaus paklausiiu - nezino smile

atsakymas paprastas. jei tu su dzipu, tau pirmenybe.. :DDD

va sita tai pastebejau. Ir atrodo - ko mes praleidinejam tuos suknistus dzipus? kas jie tokie. Reik kalt i juos ir viskas jei turi kokia sena gelda, ir tegu putojas smile jei zinai kad akivaizdziai bus teisus. Nes buna tikrai lb nagli. Draudimas suremontuos.

Tas pats ir su troleibusais. Tik troleibuso net neibresi, net nepajus.

Kas cia trina postus? O gal issigandai kad kausu pavadinau tai pasiskundei administracijai? big_smile Eik dar karta teises issilaikyk, nes nuo tokiu kaip tu avariju tik dauges.

Eik tu gal kulturos pasimokyk. Tavo **** issilavinimas vidurinis db paziurejau tai viskas aisku. (Neizeidziant zmoniu su viduriniais issilavinimais kurie turi kulturos) Ziurek kad nuo taves nedaugetu tu avariju.
:::850

O tai davai geriau atsakyk i temos klausima, nes cia buvo ivairiu atsakymu, tai vadinas kazkuriems cia reik persilaikyt tas teises, ne tik man.

Beje jei ka as 100 % is teorijos surinkau, so **** you tongue bet tokio klausimo nebuvo ir neatsimenu kiek mokiaus bilietus, koki cia sioje temoje suformulavau.

12

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

ally lorel parašė:

tavo pirmenybe, vaziuok, greiciau tik..

as tai cia po juoku.. ziurek mesk vairuot, norejau pasakyt.. smile

13

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

ally lorel parašė:
ally lorel parašė:

tavo pirmenybe, vaziuok, greiciau tik..

as tai cia po juoku.. ziurek mesk vairuot, norejau pasakyt.. smile

manau taves ir paklausysiu smile

14

Re: ar turiu praleist masinas visose juostose jei esu salutiniam kely?

jei isvaziuoji is salutinio kelio taip turi praleisti visas juostas. jei nenori visu praleidineti iskisi masinos prieki i juosta ir kas nors tave uzleis. jeigu jau labai skubi tada lendi naglai bet gali avarija sukelti