61

Re: Beraščiai..

Darius parašė:

as kazkaip pastebejau kad darbe kai reik kazkokia dokumentacija parasyt ir ner pasakyta lietuviskai ar angliskai, tai jau rasau angliskai kad nereiketu lietuviu klavos isijungt ir nebutu sveplai big_smile
ir darbe ant klavos ner suzymetu lietuvisku raidziu

O čia juokas ar žiauri realybė??? Mano širdis, auklėta lietuviško kaimo dvasia, iš pasipiktinimo krauju pasruvo... Nors vidinis balsas tyliai kužda, kad gal čia elementarus pavydas dėl anglų kalbos mokėjimo...

Deja, išsklaidysiu jūsų iliuziją dėl oficialių raštų - būna klaidų, būna. Dažniausiai dėl techninių priežasčių (tik neklauskit kokių, iš kur man žinoti), bet kartais ir dėl neišmanymo - teko matyti liapsusų arba girdėti legendomis tapusių pasakojimų. Visur dirba žmonės, o klysti taip žmogiška smile

Esu iš tų, kurie teoriškai rašo (rašė) be klaidų, o praktiškai - praktiškai pačiai gėda skaityti, ką prikuriu. Kai rašau, į ekraną nežiūriu, tad pirštai painiojasi, klaviatūra sena ir stringa, nagai auga ne dienom, o valandom, mintys lekia greičiau už pirštus, skiemenis praleidžiu, žodžius sujungiu. Atseit, laiko nėra, kad lėčiau, atidžiau... Tad naiviai tikiuosi iš aplinkinių jei ne supratimo, tai bent tolerancijos.

Aišku, gautas laiškas su 5 klaidom 3 žodžiuose sukelia tam tikrą reakciją, siuntėjas gali pasidėti sau pliusą, kad abejinga jam nebūsiu smile

Ir kokia peršasi išvada? Tegyvuoja klasika tapę "labukas" ir "kaip sekasi" - mandagu, konkretu, vyriškai santūru ir... be klaidų smile

62

Re: Beraščiai..

Ananda
nepavydek kad kiti uzsienetiskai moka. isvaziavus uz LT ribu lietuviskai taves niekur nesupras o angliskai+rusiskai dar yra sansu susisneketi. todel tavo gramatiniai igudziai uz sienos praranda savo verte. kalbos mokejimas brangiai kainuoja i tai investuojama nemazai laiko ir pinigu ir investicijos turi atsipirkti kitaip nera prasmes tobulinti kalbos igudziu.
tai busi is tu ofisiniu mergaiciu kurios ilgais nagais teksta spausdina? as vis galvoju kaip joms nagai neluzta. pas mane klaviatura 1999 metu gamybos sena antikvarine bet iki siol puikiai veikianti ir ne vienas mygtukas nestringa tai kad keisk savo klava

63

Re: Beraščiai..

Labas - visiems. Skauda matyti, kaip nyksta raštingumas, o kartu su raštingumu ir žmogus, nes lieku prie minties ( kadaise išsakytos ) kas moka rašyti - moka ir skaityti ( eilutes, tarp eilučių, net ir tai kas slepiasi už kiekvieno žodžio) . Neturiu net vidurinio išsilavinimo, bet bent stengiuosi nedarkyti kalbos, nei gramatišku, nei kitais atžvilgiais ( seniausios pasaulyje ! ) .

64

Re: Beraščiai..

O čia juokas ar žiauri realybė??? Mano širdis, auklėta lietuviško kaimo dvasia, iš pasipiktinimo krauju pasruvo... Nors vidinis balsas tyliai kužda, kad gal čia elementarus pavydas dėl anglų kalbos mokėjimo...

cia realybe, bet jokio ziaurumo nematau smile
tiesiog buna ir darbe zmoniu kurie lietuviskai nemoka, tai visiem patogiau jei pasauline kalba bus parasyta tuo paciu. Nors tas kuris lt nemoka, jis nesakaitys zinau, bet gal idarbins zmogu ta kuriam reikes ja skaityt. Na maza tikimybe bet cia siiap kaip prie argumentu galima pridet.

Kitas pliusas - lavini anglu kalba. Nors man kolega pamates - sako tavo anglu kalba kaip 4 mecio , geriau lietuviskai butum rases big_smile nors kitas kolega kiek buvo mates niekad taip nesakydavo.

O gal ir pats kada isidarbinsiu i lietuvoj esancia imone, kurioje bus privaloma rasyt angliskai. Nors ir sioj imenej bendradarbiavom su uzsienio imone ir teko rasyt angliskai, tik nepamenu as ar kolega rase.

65

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:

Ananda
nepavydek kad kiti uzsienetiskai moka. isvaziavus uz LT ribu lietuviskai taves niekur nesupras o angliskai+rusiskai dar yra sansu susisneketi.

na kaip - tas pavydas labiau liūdesys, nes ir aš norėčiau (bet, kaip pati sakau - "norėčiau" nereiškia "noriu") gerai mokėti angliškai... o dabar - tiek, kiek reikia kelio pasiklausti užsienyje - sugebu, plius rusų, plius keli žodžiai vokiečių. kol kas mirtinai neprireikė, praktikos nėra, jei filmą pradedu per tv žiūrėti angliškai, po kiek laiko perjungiu į rusų, po darbo nebėra jėgų

tai busi is tu ofisiniu mergaiciu kurios ilgais nagais teksta spausdina? as vis galvoju kaip joms nagai neluzta.

panašiai. trumpi tie mano nagai, bet vis tiek kliūva, dėl to ir neužauga, nes pastoviai nulūžta smile gal dėl to, kad nelenkti į save smile

bet sutikite, gauti laišką parašytą ir be klaidų, ir savitu stiliumi, ir dar su turiniu, o jei dar ranka rašytą - čia jau kaip antikvarinė vertybė. ir labai malonu smile

o dėl to, kad mūsų kalba seniausia pasaulyje - tai ne, nors nuo mokyklos laikų ją siejame su sansksritu. nelabai panašu... paklausykit internete mantrų - ką suprasite? smile bet mūsų kalba - tikrai graži, nestandartinė, sudėtinga, gal tai ir yra didžiausia mūsų vertybė smile

66

Re: Beraščiai..

galunes "eu" pramusa viska, arba zodis " jieskoti" big_smile big_smile

67

Re: Beraščiai..

dar arba užmuša, arba užgrūdina toks laiškas (antras po "labukas")

"su syjona apsyrengei? "

smile

68 (redagavo Edgaras 2015-07-10 03:14)

Re: Beraščiai..

Jeigu poliglotas, kuris mokėjo 62 kalbas, Gėtė, dar neminėsiu, kiek buvo ir yra žinančių, mokančių mūsų kalbą ją gerbė, gražiai atliepdavo apie ją, o kažkas darko vien dėl to, kad jam ar jai patogiau rašyti kažkaip kitaip, o dėl nemokėjimo, niekada nevėlu. Kaip, kad ir pačiam dar nevėlu pasimokyti stiliaus klaidų, nes rašau eiles. Ir ne tik. smile O kas dėl sanskrito, ne vienas iš rytų ir patys pripažįsta, kad mūsų kalboje yra didelis raktas į didelius klausimus. Pavyzdžiui, žodis mama, skiemenuojant ma sanskrite jau turi savo vietą ir istoriją.

69

Re: Beraščiai..

OLA parašė:
Konstantinas parašė:
Sergio parašė:

tai ir mintys- turetu but, jei neklystu, o ne mintis...

mintys cia vardininko daugiskaita o mintis cia galininko linksnis. mano lietuviu kalbos mokytoja galetu manim didziuotis

Tavo lietuviu kl. mokytoja verkia, matydama tavo apgailetina rasleva, nei kableliu, tasku, nosiniu, ilgosios, didziosios raides ir kt. lituanistu ismislu. Tavo berastyste varo i nevilti net tokius berascius kaip as, tiap as suprantu kamuojamam ne damistitu ir demesio stoka labai norisi pasirodi pries tokias pat apgailetinas nedapistitu sergancias lituanistes, lituanistus, bet tavo tipo pasiteisinimas atseit klavetura ar man **** tik is duoda, kad tu toks pats berastis tik dar apgailetinas labiau nei as, man nelabai rupi ka tokie komplesuoti kaip tu ir kt. forumo dalyviai galvos. Yra taiklus posakis- suns lojimas dangaus nepasieke.:::920

kodel snd OLA tokia pikta? kas nutiko?

70

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
OLA parašė:
Konstantinas parašė:

mintys cia vardininko daugiskaita o mintis cia galininko linksnis. mano lietuviu kalbos mokytoja galetu manim didziuotis

Tavo lietuviu kl. mokytoja verkia, matydama tavo apgailetina rasleva, nei kableliu, tasku, nosiniu, ilgosios, didziosios raides ir kt. lituanistu ismislu. Tavo berastyste varo i nevilti net tokius berascius kaip as, tiap as suprantu kamuojamam ne damistitu ir demesio stoka labai norisi pasirodi pries tokias pat apgailetinas nedapistitu sergancias lituanistes, lituanistus, bet tavo tipo pasiteisinimas atseit klavetura ar man **** tik is duoda, kad tu toks pats berastis tik dar apgailetinas labiau nei as, man nelabai rupi ka tokie komplesuoti kaip tu ir kt. forumo dalyviai galvos. Yra taiklus posakis- suns lojimas dangaus nepasieke.:::920

kodel snd OLA tokia pikta? kas nutiko?

Nieko nenutiko, tiesiog uzkinsa lituanistai kurie nepastebi savo berastystes:::001.

71 (redagavo VortexWind 2015-07-10 21:57)

Re: Beraščiai..

Nedamistitai ir nedapistitės? Ir iš kur jūs prisirankaliojat tokių žodžių? Šituos, beje, įtrauksim į arsenalą big_smile

Na, gerbiamieji kolegos, jūs jau truputį nusivažiavot, o jei tiksliau - visai į pievas įlėkėt. Tai galų gale ką jūs vadinat beraščiais - tuos, kurie nerašo lietuviškų raidžių nes nepatogų ir t.t. ar tuos, kurie naudoja žodžių trumpinius, raides keičia kitomis ir t.t.?
Dabar diskusijos verda veltui, pirma pasitikslinkit temą. smile

72

Re: Beraščiai..

tema atroditu aisky bet ziuru ne vysiems big_smile

73

Re: Beraščiai..

cha! iq testas.fainai! man idomu suzinoti zmonijos mastyma,ju nuomones.tai tiesiog idomu ir naudinga.Atsiprasau uz mazasias raides sakinio pradzioje.:::118

74

Re: Beraščiai..

Jei žmogus nesugeba ar nenori taisyklingai rašyti lietuviškai, tai kokia tikimybė, kad jis puikiai rašys svetima kalba. Keisčiausiai ar ne, bet užsienyje daugiausiai angliškų žodžių lietuvių kalboje vartoja tie, kurie anglų kalbos dorai nemoka. Ir taip nutinka todėl, kad jie nesugeba tų žodžių išversti į lietuvių kalbą. Realiai gerai nesupranta, ką jie sako. Yra žmonių kurie nesugeba. Na ką su jais darysi. Bet didelė dalis galėtų rašyti lietuviškomis raidėmis ar bent jau pasistengti tai padaryti.

75

Re: Beraščiai..

OLA parašė:

[

Nieko nenutiko, tiesiog uzkinsa lituanistai kurie nepastebi savo berastystes:::001.

Su lituanistais viskas tvarkoje, bet jų čia vargiai ar esama. Klausimas ar sulauksime tos dienos, kada OLA pradės rašyti naudojant lietuviškas raides?

76

Re: Beraščiai..

Vaidas parašė:

Jei žmogus nesugeba ar nenori taisyklingai rašyti lietuviškai, tai kokia tikimybė, kad jis puikiai rašys svetima kalba. Keisčiausiai ar ne, bet užsienyje daugiausiai angliškų žodžių lietuvių kalboje vartoja tie, kurie anglų kalbos dorai nemoka. Ir taip nutinka todėl, kad jie nesugeba tų žodžių išversti į lietuvių kalbą. Realiai gerai nesupranta, ką jie sako. Yra žmonių kurie nesugeba. Na ką su jais darysi. Bet didelė dalis galėtų rašyti lietuviškomis raidėmis ar bent jau pasistengti tai padaryti.

svetima kalba tu tobulai niekada nekalbesi. gali visa savo gyvenima mokytis tos kalbos bet vis tiek niekada nekalbesi taip kaip vietiniai. liks akcentas gramatines klaidos ir ribotas zodynas

77

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:

svetima kalba tu tobulai niekada nekalbesi. gali visa savo gyvenima mokytis tos kalbos bet vis tiek niekada nekalbesi taip kaip vietiniai. liks akcentas gramatines klaidos ir ribotas zodynas

Tobulumų manau, kad čia niekas ir neieško. Bet yra juk skirtumas, jei žmonės kažką daro ir stengiasi, užuot visada ieškoję kažkokių pasiteisinimų.

78

Re: Beraščiai..

Beraščiai glumina...Pirmas požymis, kad yra išsilavinimo stoka...Vietoje "-iai", rašo "-ei"...Ką čia bepridursi....

79

Re: Beraščiai..

Vaidas parašė:
OLA parašė:

[

Nieko nenutiko, tiesiog uzkinsa lituanistai kurie nepastebi savo berastystes:::001.

Su lituanistais viskas tvarkoje, bet jų čia vargiai ar esama. Klausimas ar sulauksime tos dienos, kada OLA pradės rašyti naudojant lietuviškas raides?

O tau kok skitums?:::m17
Duodu peno lopams pasireiksti, gi mirs kitaip is nuobodulio.

80

Re: Beraščiai..

Vaidas parašė:
Konstantinas parašė:

svetima kalba tu tobulai niekada nekalbesi. gali visa savo gyvenima mokytis tos kalbos bet vis tiek niekada nekalbesi taip kaip vietiniai. liks akcentas gramatines klaidos ir ribotas zodynas

Tobulumų manau, kad čia niekas ir neieško. Bet yra juk skirtumas, jei žmonės kažką daro ir stengiasi, užuot visada ieškoję kažkokių pasiteisinimų.

O del ko cia stengtis?