401

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Jurate wrote:

Taip, yra toks...

Gerai, pabūkit tame fone, toje ramybėje, atsipalaiduokit joje. Jauskit. smile

402

Re: Ar egzistuoja Dievas?

:::400  :::429   :::400 Aciu...

403

Re: Ar egzistuoja Dievas?

kokie visi protingi, idomu tik ar mintys savos ar nurasinejamos ?

404

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Koks skirtumas kas pirmas, tai ,suprato...nuo to, kad  as perskaiciau kito mintis,patirti ir suprantu,kad man tai tiesa yra,as netampu kvailiu...greiciau atvirksciai.

405

Re: Ar egzistuoja Dievas?

tiesą pasakius - o koks skirtumas? egzistuoja ar neegzistuoja.

Žmogui turėtų rūpėti jo paties elgesys. ir nieko daugiau. nes kiekvienas atsako už SAVO elgesį. tiesa, dauguma, kai ateina atsakomybės metas, verkia ir pyksta, kad pasaulyje nėra teisybės, kad konkurentai apgavo, kaimynai nužiūrėjo, o sutuoktinis nemyli smile o tai tėra mažas atpildas už savo paties ankstesnius darbus smile

406

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Deivi,
rašydama apie atsakomybę neturėjau galvoje valstybės ar žmonių įstatymų smile bandžiau pasakyti, kad kiekvienas yra savo laimės kalvis, kad "kaip pasiklosi, taip išsimiegosi".
Kas liečia įstatymų laikymąsi (nors gal ir pernelyg jų laikausi, sutinku) - baisiausia, kai žmogus gyvenimo vidury ar pabaigoje dejuoja - visko laikiausi, o gyvenimas man - špygą. O kaimynas - įstatymus laužė ir jis laimingas. Va, čia ir turi tas dejuotojas prisiimti atsakomybę - ne įstatymai ar juos sugalvoję žmonės kalti smile Gal jis tiesiog labai norėjo visiems įtikti, o gal - būti teisuoliu...

407

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Visumoje žmogaus tikslas turėtų būti neriboti kito žmogaus laisvė. Bet apart tos taisyklės daugiau žmogaus laisvės negali riboti niekas. Bet žmonės prisigalvoja masę rašytų ir nerašytų įstatymų kuriais patys sau apsiriboja laisvę. Jei mano laisvė netrukdo kito žmogaus laisvei tai aš galiu daryti ką tik noriu.

408

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas wrote:

Visumoje žmogaus tikslas turėtų būti neriboti kito žmogaus laisvė. Bet apart tos taisyklės daugiau žmogaus laisvės negali riboti niekas. Bet žmonės prisigalvoja masę rašytų ir nerašytų įstatymų kuriais patys sau apsiriboja laisvę. Jei mano laisvė netrukdo kito žmogaus laisvei tai aš galiu daryti ką tik noriu.

Gera,teisinga politika-gyvenk pats ir netrugdyk gyventi kitiems.Tik realiai igyvendinti tai gali tik gyvendamas vienatveje arba kokioje uzdaroje bendruomeneje,kur susirinke grynai samoningi individai.Realiai gi-zmogus-socialinis gyvunas.Nuolat kontaktuojame vieni su kitais.Ir visi esame skirtingi.Skiriames savo norais ,poreikiais,gyvenimo budu-daug kuo..Galu gale samoningumo lygiu irgi skiriames.Konfliktai neisvengiami-nori nenori anksciau ar veliau nugrybausi i svetima darza..Taip,tai suteikia pasauliui dinamikos.Tik kad ta dinamika nepavirstu i nekontroliuojama chaosa reikalingi tie rasyti ir nerasyti musu laisve ribojantys istatymai.

409 (edited by Vytautas 2016-11-17 13:48)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Na patiems žmonėms gal ir sudėtinga nekenkti vieni kitiems. Bet bent jau reikia stengtis to siekti. O vyksta atvirkščias procesas kad žmogaus gyvenimas vis labiau reglamentuojamas. Ir kuo šalis "civilizuotesnė" tuo kiekvieno žingsnio aprašymas didesnis. Galiausiai visi turi gerą užsiėmimą tampydami vienas kitą po teismus. Bet nėra amžinų sistemų ir galiausiai viskas žlunga ir žlunga reglamentavimas. Tuomet stipresnis kaip žvėrių pasaulyje  teisus. Bet lyg žmonėmis vadinamės.

Kaip bebūtų tikiuosi problema bus išspręsta iš "išorės" ir greitai. Sprendimas paprastas. Žmonių "išrūšiavimas". Kurie nori gyventi neribotos laisvės sąlygomis ir praeityje stipriai kenkė kitiems vienur, "taikūs" žmonės kitur ir problemos nėra. Visiems gerai, niekas niekam nemaišo. :::b37

410

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas wrote:

Na patiems žmonėms gal ir sudėtinga nekenkti vieni kitiems. Bet bent jau reikia stengtis to siekti. O vyksta atvirkščias procesas kad žmogaus gyvenimas vis labiau reglamentuojamas. Ir kuo šalis "civilizuotesnė" tuo kiekvieno žingsnio aprašymas didesnis. Galiausiai visi turi gerą užsiėmimą tampydami vienas kitą po teismus. Bet nėra amžinų sistemų ir galiausiai viskas žlunga ir žlunga reglamentavimas. Tuomet stipresnis kaip žvėrių pasaulyje  teisus. Bet lyg žmonėmis vadinamės.

Kaip bebūtų tikiuosi problema bus išspręsta iš "išorės" ir greitai. Sprendimas paprastas. Žmonių "išrūšiavimas". Kurie nori gyventi neribotos laisvės sąlygomis ir praeityje stipriai kenkė kitiems vienur, "taikūs" žmonės kitur ir problemos nėra. Visiems gerai, niekas niekam nemaišo. :::b37

Toks isrusiavimas ir dar is isores man primena istorija apie Paskutinio Tiesmo diena.Tada irgi zadamas rusiavimas-vieni i pragara,kiti i dangu..Gal tamstos laukiamas rusiavimas kitoks-nesusijes su religija,bet pats principas toks pat-kiekvienam pagal nuopelnus...

411

Re: Ar egzistuoja Dievas?

gytis wrote:

Gal tamstos laukiamas rusiavimas kitoks-nesusijes su religija,bet pats principas toks pat-kiekvienam pagal nuopelnus...

Religinis variantas žada kančias ir dar amžinai. :::633 Mano variantu atvirkščiai. Jei nori neribotos laisvės pažeidinėti kitų laisvę - parašom. Tik tarp tokių pačių. Be to ne kažkokiam pomirtiniam gyvenime, gal net jo ir nėra, bet čia ir dabar. Be to visi esami žemės resursai ir žmonių sukurti daiktai atitenka kur kas mažesniam žmonių skaičius. Visi kažką nužudę tampa be galo turtingi jei to nori. Jei nori gali vienas kitą dar labiau žudyti ir bus dar turtingesni. O atskyrimo kriterijus labai suprantamas ir aiškus. Nors jei turit kažkokį geresnį sprendimą klausau. gal esu užsiciklinęs savam variante. Šiaip reikėjo nemažai laiko kad įveikti religijų supratimą apie blogio baudimą. Atvirkščiai blogiui reikia suteikti kuo geresnes galimybes pasireikšti. Tik suprantama jis neturi trukdyti kitiems kurie ne prie ko.

412

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Egzistuoja 3 Dievai:

Dievas Tėvas

Dievas Sūnus

Dievas Šventoji Dvasia

Kam kas dar neaišku? smile

413 (edited by Vytautas 2016-11-17 22:06)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Deivis wrote:

Ir ner isejimo is cia nes sita sistema ispuvus.

Matai vienas kitam įspyrimas į užpakalį tikrai ne problema ir ne kažkoks blogis. Problema kai atsiranda žmonių kapojančių galvas ar kitaip žudančių. Apie tokius ir eina kalba.
Kitas momentas šis pasaulis neskirtas tam kad žmonės jį keistų. T.y. naikinama bet kokia galimybė keisti šį pasaulį. Materijos valdymas ne žmonių protui. Rezultatus matom. Ir jei niekas iš "išorės" neįtakos tai finišas taip pat aiškus. Čia tik tarpusavio santykių tobulinimo vieta. Tiesiog vystyti supratimą kad vienas kitam užpakalio spardyti nereikia, neverta, nelogiška, nėra dėl ko ir šiaip skauda. Todėl visas žmonių materialus būtinas ir pakankamas aprūpinimas atitenka kūrėjams. Tiesiog gyvenkit be jokios visuomenės ir valdžios struktūros. Kam nepatiks ir peržengs ribą siunčiam į seną įprastą pasaulį. O ten jau tegul daro ką nori be apribojimų.

414 (edited by Kęstas 2016-11-17 23:15)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Deivis wrote:
Kęstas wrote:
Vytautas wrote:

Esu ne materiali esybė kol kas iki mirties užrakinta šiame materialiame kūne - automobilyje. ...

Ar galite pajausti tos esybės ribas?

Konkreciai domintis klausimu 'kas as?' tai zmonem pasakius jei leistų tureti tik 1 galūne, kurią pasirinktumet? Praktiskai visi 'save' kaip galūne pasirinko galva. Jei kaip minėta metafora kad zmogus tai automobilis ir jis vairuojamas sielos tai tas vairuotojas konkreciai sedi galvoje 'mintyse'. Daugybė filosofu bande atsakyti i klausima 'kas as?' ar tu esi tu kai vaikas ar suauges ar senas. Nes supratimas, samone, visa tai kinta. Ir tada mirtis. Yu netenki visko. Po mirtinio pasaulio kaip ir dievo nera. Tai tavo taip tariama siela yra vertybes uz kurias kovojo tavo protas kol buvai gyvas. Nes vertybes, idejos ir viskas i ka tiki, tai egzistuos ir po tavo mirties. Cia gaunas labai panasi logika kaip 'tu esi tai ka tu valgai'. Na ir per savo vertybes tu gyvebi amžinai. Mane asmeniskai tenkina poziuris kad tavo gyvenimas yra knyga, tu esi jos pagrindinis veikejas koks jis yra toj knygoj, tavo visa kelionė ir esi tu. Viena diena knyga pasibaigs ir viskas. Kas nors gal gilinsis jei bus idomu bet greiciausiai uzmirs amziams.

Klausimas "Kas aš?" mūsų atveju vis dar būtų keliamas protu, bet skirtingai nei kalbos apie kažkur kažką, šis klausimas protą ne stiprina, o silpnina, ne audrina, o ramina. Tu gali pastebėti, koks protas inertiškas. Jam užtenka bent mažiausio kabliuko ir jis jau turi ką pasakyti vienu ar kitu klausimu. Bet jo kalba yra mirusi, negyva. Kai esi nuoširdus, jauti, kada tikrai turi kažką pasakyti, o kada ne... wink  Tavo žinutėje yra ir tavęs, ir proto. Bet tavęs čia labai mažai, daugiausia proto. Kuo daugiau tavyje nuoširdumo būti tikru, gyvu, tuo labiau tai silpnina proto įtaką. Pats protas niekuo blogas. Tik turi atskirti, kur tu, o kur protas. O kad atskirtum, turi pamatyti, kas tu esi ir kas nesi. Todėl visą laiką grįžtam prie klausimo "Kas Aš esu?".

415

Re: Ar egzistuoja Dievas?

HornS wrote:

Egzistuoja 3 Dievai:

Dievas Tėvas

Dievas Sūnus

Dievas Šventoji Dvasia

Kam kas dar neaišku? smile

O kur tu matai 3 Dievus? smile Čia yra vienas Dievas, ir jis yra persmelkęs visus 3.

416

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Kęstas wrote:
Deivis wrote:
Kęstas wrote:

Ar galite pajausti tos esybės ribas?

Konkreciai domintis klausimu 'kas as?' tai zmonem pasakius jei leistų tureti tik 1 galūne, kurią pasirinktumet? Praktiskai visi 'save' kaip galūne pasirinko galva. Jei kaip minėta metafora kad zmogus tai automobilis ir jis vairuojamas sielos tai tas vairuotojas konkreciai sedi galvoje 'mintyse'. Daugybė filosofu bande atsakyti i klausima 'kas as?' ar tu esi tu kai vaikas ar suauges ar senas. Nes supratimas, samone, visa tai kinta. Ir tada mirtis. Yu netenki visko. Po mirtinio pasaulio kaip ir dievo nera. Tai tavo taip tariama siela yra vertybes uz kurias kovojo tavo protas kol buvai gyvas. Nes vertybes, idejos ir viskas i ka tiki, tai egzistuos ir po tavo mirties. Cia gaunas labai panasi logika kaip 'tu esi tai ka tu valgai'. Na ir per savo vertybes tu gyvebi amžinai. Mane asmeniskai tenkina poziuris kad tavo gyvenimas yra knyga, tu esi jos pagrindinis veikejas koks jis yra toj knygoj, tavo visa kelionė ir esi tu. Viena diena knyga pasibaigs ir viskas. Kas nors gal gilinsis jei bus idomu bet greiciausiai uzmirs amziams.

Klausimas "Kas aš?" mūsų atveju vis dar būtų keliamas protu, bet skirtingai nei kalbos apie kažkur kažką, šis klausimas protą ne stiprina, o silpnina, ne audrina, o ramina. Tu gali pastebėti, koks protas inertiškas. Jam užtenka bent mažiausio kabliuko ir jis jau turi ką pasakyti vienu ar kitu klausimu. Bet jo kalba yra mirusi, negyva. Kai esi nuoširdus, jauti, kada tikrai turi kažką pasakyti, o kada ne... wink  Tavo žinutėje yra ir tavęs, ir proto. Bet tavęs čia labai mažai, daugiausia proto. Kuo daugiau tavyje nuoširdumo būti tikru, gyvu, tuo labiau tai silpnina proto įtaką. Pats protas niekuo blogas. Tik turi atskirti, kur tu, o kur protas. O kad atskirtum, turi pamatyti, kas tu esi ir kas nesi. Todėl visą laiką grįžtam prie klausimo "Kas Aš esu?".

Tobula.

417

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Anna wrote:

tiesą pasakius - o koks skirtumas? egzistuoja ar neegzistuoja.

Žmogui turėtų rūpėti jo paties elgesys. ir nieko daugiau. nes kiekvienas atsako už SAVO elgesį. tiesa, dauguma, kai ateina atsakomybės metas, verkia ir pyksta, kad pasaulyje nėra teisybės, kad konkurentai apgavo, kaimynai nužiūrėjo, o sutuoktinis nemyli smile o tai tėra mažas atpildas už savo paties ankstesnius darbus smile

418

Re: Ar egzistuoja Dievas?

cia kai vienas, sako . kur tas dievas, ka jus cia nusisnekat, mire  tevas ten, tai kodel man dievas tada nepadejo?  zmones nesupranta visai net ka kalba.Yra karminiai prosesai ir ju isvengt galima sakyt yra neimanoma. Kaip si gyvenima nugyveni, pasiruosi dirva kitam gyvenimui. tokie desniai visatos

419

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Žmonėms reikalingas tikėjimas, kad jie nevirstų neaiškiais gyviais, bet išliktų žmonėmis.

420 (edited by HornS 2016-11-18 22:19)

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Jūs čia rimtai diskutuojat smile

Bet Dievas yra, todėl neįdomu skaityti žinantiems, o vargas visiems kitiems smile