861

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

o kas yra malda ir tikejimas?

Malda - sielą lengvinanti kalba. Tik ne visus ji veikia dėl vidinės tuštumos.
Tikėjimas - tam tikrų minčių materializacija.

862

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Marina wrote:

Visiškai pritariu jums,Vytautai, bet išskyrus demokratiją, kol kas niekas nieko geresnio nesugalvojo.

Demokratija atrodo gražia ir patraukliai, nes duoda žmonėms daug laisvės. Bet... ką čia slėpti, retas žmogus yra pasiekęs tokį atsakomybės lygį, kad galėtų turėti daug laisvės. jei neklystu, žodžio "demokratija" vertimas į lietuvių kalbą būtų "demonų valdžia". tad ir turime žmonių deginimą bagažinėje, pasityčiojančius šou (na, kad ir tas , kur Japonijoje dalyviai valgo savo išmatas ar kai ten), alkoholizmą, naglumo viršenybę virš vidinės kultūros, kirštintojus, bile ko kalbėjimą ir pan. - valdo žmonių vidiniai demonai...

863

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

o kas yra malda ir tikejimas?

klausimas labai geras, nežinau, ar kas ryšis atsakyti.
Jei žvelgiant formaliai - pasižiūrėkite Lietuvių kalbos ar Religijotyros žodynuose.

o jei klausiate, kaip forumiečiai tai supranta kiekvienas asmeniškai, tai gal pirmiausia pasakykite, kaip Jūs pati tai suvokiate, tuomet bus aiškesnė diskusijų kryptis smile

864

Re: Ar egzistuoja Dievas?

asmeniskai man tikejimas,tai ne kazko aukstai esancio baime,kad jei nusideciau mane staiga nubaus..tokios kaip bausmes is vis mano nuomone nera..buvau nustebus,kai ismintingas zmogus pasake,jei Dievas noretu mus nubaust,kiekvienam duotu po milijona:)) o malda suprantu ne tai ka i baznycia nueje suplakam i siena ir net nesuprantam..man asmeniskai meldziantis nereikia eit i kazkokia sventa vieta..baznycia ar siaip apsireiskimo vieta..man malda yra kaip suvokimas ar isigylinimas kokiu tikslu as sitoj stotelej ir ka as cia turiu po saves palikt ir tai tikrai nera kazkoks turtas ar palikuonis..

865

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

man malda yra kaip suvokimas ar isigylinimas kokiu tikslu as sitoj stotelej ir ka as cia turiu po saves palikt ir tai tikrai nera kazkoks turtas ar palikuonis..

jei teisingai supratau, tai vidinis dialogas su pačia savimi gyvenimo prasmės tema? smile

866

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Anna,tikrai nezinau kaip konkreciai jus supratot..bet pabandysiu dar kitaip parasyt..tikejimas man ne zombiavimas,ne deklaravimas,kad as tikiu,kad einu i baznycia,ne ismaldos davimas vargsui..galiu drasiai sakyt,kad gyvenimo prasmes taip pat nebandau suprast,nes nei as pati,nei mano kely sutiktas ismintingas zmogus negalejo man to pasakyt kas tai..zinot,anksciau ieskodavau atsakymu kas apskritai mus supa,bet neradau ir supratau,kad ju nera..

867

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatriče,
apie tikėjimą viskas aišku smile

bet dėl maldos taip ir nesupratau... Asmeniškai man malda asocijuojasi su dialogu. Dialogas su tuo, kuo tiki smile nekūrybingiems ar formalaus požiūrio žmonėms labai tinka kažkada kažkieno sukurtos maldos. kiti meldžiasi savais žodžiais. dar kiti žmonės savo darbą paverčia paverčia malda. Manau, kad malda turėtų būti Kažkam adresuota.

868

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Jezau,pasitikiu Tavimi...tokie zodziai ka jums reiskia Anna? ar galit isskirt kas tai ar malda ar tikejimas? man tai yra viskas viename..

869

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Kuo stipresnė Žmogaus Siela, kuo geresnė jo Širdis, tuo didesni išbandymai yra siunčiami... Nes Gyvenimas žino, kad ta Siela, sumurkdyta į purvą, atsikels su trenksmu ir taps dar stipresnė! Jei Jus skaudina, jei Jūsų nepalaiko, kritikuoja ar net smerkia... Išskleiskit savo sparnus ir dar greičiau skriskite link savo Svajonių! Apsupkite save kitomis didžiomis Sielomis ir , iš ant Jūsų sumėtytų akmenų, pasistatykite sau tramplyną į sėkmę! Visada ieškokime ir glauskimės prie tų, kurie mus Myli tokius, kokie esame.

870

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

Jezau,pasitikiu Tavimi...tokie zodziai ka jums reiskia Anna? ar galit isskirt kas tai ar malda ar tikejimas? man tai yra viskas viename..

jūs uždavėte 2 klausimus: 1. kas yra tikėjimas ir 2. kas yra malda.

Toliau diskusija vyksta apie maldą smile malda be tikėjimo neįmanoma, tai juk akivaizdu. kitaip tai ne malda, o ... skaičiuotė smile
Jūsų pateiktą pvz. "Jėzau, pasitikiu tavimi" priskirčiau prie maldos, nes čia yra kreipinys.. taigi, dialogas. ir, kaip rašiau anksčiau, dialogas su tuo, kuo tiki.
Nebent mes jau abi diskutuojame viena apie ratus, kita apie batus smile

871

Re: Ar egzistuoja Dievas?

zinot,kai pamaciau temos klausima,tiesiog parasiau savo klausima,bet neklausdama,tiesiog norejau pamatyt kaip zmones i tai ziuri ir supranta..tai tik tiek..

872

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

zinot,kai pamaciau temos klausima,tiesiog parasiau savo klausima,bet neklausdama,tiesiog norejau pamatyt kaip zmones i tai ziuri ir supranta..tai tik tiek..

Ir ką veiksite su kitų žmonių požiūriu? smile

873

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Per kitus žmones geriau pažįstame save, o kiti per mus save. Tam ir reikalingi dialogai ir bendravimas...:::008

874

Re: Ar egzistuoja Dievas?

ogi visiskai nieko...

875

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

ogi visiskai nieko...

Kam tada klausėte? big_smile

876

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Vytautas wrote:
Beatrice wrote:

ogi visiskai nieko...

Kam tada klausėte? big_smile

877

Re: Ar egzistuoja Dievas?

juk viska paaiskinau pokstininke

878

Re: Ar egzistuoja Dievas?

pokšt...

879

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Beatrice wrote:

juk viska paaiskinau pokstininke

Nesvarbu, kad paaiškinai, svarbu to nepanaudojai smile

Beje, visi diskutuojantys bent bandė įsivaizduoti apie kokį "dievą" kalba?

880

Re: Ar egzistuoja Dievas?

Dievo nėra tongue