401

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

siuo metu skaitau Dan Brown "Skaitmenine tvirtove", na idomi ir sudetinga knyga, nes daug skaiciu joje :)kiek skaiciau sio autoriaus knygu, visos liuks smile

402

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Lina> OOoo kaip malonu matyti zinomus veidus smile

as vis dar skaitau "svytejimas" neseniai pradejo mane traukti idomuma atradau..

403

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

huxley "brave new world"

404

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

skaiciau sita, nepatiko, o ir galas labai nekoks.
Dabar baigiau skaityti Margaret Mitchell "Gone with the Wind". Puiki knyga, ir pasibaige geriau nei tikejausi

405

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

O man brave new world labai patiko...

Dabar baigiu Yann Martel "Pi gyvenimas". Iš serijos "skauda skaityti", t.y. velniškai įdomu, bet vis tiek negali sulaukt, kada čia tas veikėjų košmaras baigsis.
Apie tai, kaip būti musulmonu, krikščioniu ir induistu vienu metu.
Apie keistus floros ir faunos pasaulius.
Apie Indiją.
Apie juoką pro ašaras.
Apie sunkiai suvokiamus gyvenimo išbandymus.
Nekasdieniška.
Brutalu.
Meistriška.
Panašu į senį robinzoną, tik gerokai stipriau.
Antrąkart turbūt neskaityčiau (dėl tų pačių "skausmų"), bet pamiršti niekaip nepavyks.

P.S. knygos pradžioje suintriguoja vieno veikėjo drąsus pasakymas, kad šita istorija privers įtikėti į Dievą. Na... kaip čia pasakius smile

406

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

As tai perskaiciau neseniai Clarkes "2001 metu odiseja" tai visai patiko. Nors knygos parasymo data gana senoka taciau mokslo technologiju idejomis autorius neatsilieka nuo dabarties. Idomiai suregzta fantastika.

Dabar galvoju susirasti Paulo Coelho "Alchemikas". Gal yra kas nors skaites ir gali atsiliepimus papasakot? :]

407

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

skaiciau sita, nepatiko, o ir galas labai nekoks.
Dabar baigiau skaityti Margaret Mitchell "Gone with the Wind". Puiki knyga, ir pasibaige geriau nei tikejausi

man net labai patinka ir sakyciau yra pakankamai aktuali ir idomiu minciu kelianti knyga ir kartu pakankamai popsiskai ir smaiksciai parasyta, kad perskaitytum vienu prisedimu.. oh ford:)

408

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Dabar neskaitau nieko, nes neidomu... jei per pirma puslapi knyga neuzkabino, numetu...nenoriu aukotis del kokio tai aukstesnio tikslo guri gauciau iveikes knyga big_smile

409

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

J.Seredaite "Auksinis berniukas"

410

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Sauliau, jei gerai isigilinsi i ta knyga, tai pamatysi, kad ten aprasoma ateities visuomene niekuo nesiskiria nuo dabartines. Tad ir mintys, is paziuros labai idomios, taciau senos kaip zeme.

411

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

Sauliau, jei gerai isigilinsi i ta knyga, tai pamatysi, kad ten aprasoma ateities visuomene niekuo nesiskiria nuo dabartines. Tad ir mintys, is paziuros labai idomios, taciau senos kaip zeme.

manyciau, kad tu per daug gerai giliniesi i dabartine visuomene:)

412

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Tomas Main Ridas "Raitelis be galvos":D

413

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

Sauliau, jei gerai isigilinsi i ta knyga, tai pamatysi, kad ten aprasoma ateities visuomene niekuo nesiskiria nuo dabartines. Tad ir mintys, is paziuros labai idomios, taciau senos kaip zeme.

O siaip nieko tame blogo neizvelgiu, knyga hiperbolizuoja tam tikrus aktualius ar ateityje galimai busiancius aktualiais reiskinius, santvarka, galbut autoriaus nuogastavimus del visuomenes raidos ir tas yra gerai, ar apie viska, kas knygoje rasoma susimastei iki perskaitydama ta knyga? ar galbut nepatiko ir numetei salin, apskritai per daug nesigilinusi. Jau vien tai, kad pradejai ieskot paraleliu tarp dabartines visuomenes ir aprasytojo pasaulio yra rezultatas. Palyginciau su orwelo "1984", irgi galime pasakyti, kad nei tuomet, nei dabar kazko ypatingai naujo, kas neegzistuoja realybeje neaptiksi, bet man si knyga yra puiki ir manau, kad butent tokios knygos turetu ieiti i mokyklines programas

414

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

matai Sauliau, man teko ja ne tik perskaityti, bet ir padaryti sitos knygos analize. Tad nori nenori reikejo isigilinti

415

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

matai Sauliau, man teko ja ne tik perskaityti, bet ir padaryti sitos knygos analize. Tad nori nenori reikejo isigilinti

ir todel as turiu galvoti, kad tu labai gerai supratai sios knygos idejas?:) tiesiog, speju, kad apskritai toks zanras yra ne tau ir, greiciausiai, skaitei tik todel, kad tokia uzduoti gavai

p.s.
anaiptol neskau, kad knyga turetu visiem patikti, atvirksciai, butent manau, kad daugelis ja vertintu taip kaip vertini tu, tiesiog galvoju, kad vienu sakiniu viska uzbraukti yra per daug lengvabudiska

416

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

nesakau, kad knyga yra bloga. Beje, pirmaja jos puse megavausi ir as, tik stai pabaiga man pasirode nelabai kokia. Savo nuomones primesti nebandau. Ir netgi sutinku su tavim, kad vaikams tokia knyga patiktu. Rinkausi ja savanoriskai smile

417

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

nesakau, kad knyga yra bloga. Beje, pirmaja jos puse megavausi ir as, tik stai pabaiga man pasirode nelabai kokia. Savo nuomones primesti nebandau. Ir netgi sutinku su tavim, kad vaikams tokia knyga patiktu. Rinkausi ja savanoriskai smile

leisiu sau pacituoti "Tad ir mintys, is paziuros labai idomios, taciau senos kaip zeme." ka reiskia senos kaip zeme? kas pries huxley kele analogiskas problemas? biologines reprodukcijos, klonavimai, embrionu selekcijos, klasifikavimai, imprintingai ir t.t. ir kalba eina ne apie moksline puse, o butent apie etine, socialine. nepamirskim, kad kalba eina apie 4 desimtmeti. Man senoji fantastika idomi vien tuo kokios buvo iskeltos problemos ir kokios tapo aktualios. Galbut tu kurini bandai analizuoti gilyn, manau, kad i sia knyga reiketu zvelgti placiai. O jei galetum parekomenduoti analogiskas problemas kelianciu ankstesniu kuriniu, mielai paskaityciau. O siaip knyga yra zanro klasika, tiesiog zanras ne visiem priimtinas.

418

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

matai, mane sitoj knygoj domino ne tik zmogiukai megintuveliuose. Gana idomu atkreipti demesi i tokius reiskinius kaip visuomenes nariu tarpusavio santykiai

419

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Vaidilė, 22 пишет:

matai, mane sitoj knygoj domino ne tik zmogiukai megintuveliuose. Gana idomu atkreipti demesi i tokius reiskinius kaip visuomenes nariu tarpusavio santykiai

butent zmogiukai megintuveliuose cia ir yra tas reiskinys, ne tai kad itakojantis zmoniu tarpusavio santykius, bet apskritai formuojantys visa socialine santvarka, santykius tarp klasiu ir pacias klases ir jei tave domino ne tai, tada pasikartosiu - si knyga, tikrai ne tau.

420

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

dabar pats vienareiksmiskai pradejai spresti, kas man tinka, o kas ne. Beje, nors zmones megintuveliuose ir itakoja visa santvarka, atkreipk demesi i priestaravimus knygoje. Nes tai, kas rasoma, ir tai, kas vaizduojama, nuolat priestarauja vienas kitam.  Tai ir labai idomus knygos bruozas