Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?
o man rasantys su lietuviskom raidem atrodo pasikele.. as irgi galiu lietuviskom rasyt, bet siaip tai yra smulkmena.. kazkaip patogiau be ju.
taigi...
Вы не вошли. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.
Diskusijų forumas → Apie Moteris → Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?
o man rasantys su lietuviskom raidem atrodo pasikele.. as irgi galiu lietuviskom rasyt, bet siaip tai yra smulkmena.. kazkaip patogiau be ju.
taigi...
Merginos, nemeluokit, Jums visiškai p.x kaip rašo, vistiek nekreipiat dėmėsio ir atsirinkinėjat ne pagal lietuviškus simbolius pašnekovus
Man patinka. Žmogaus rašymas, grubios klaidos (ar jų nebuvimas) šį bei tą pasako apie jį patį.
Raides lietuviskos ar ne , man netrukdo. Bet stai, kai nededa skyrybos zenklu... baisu:)))
"labas ka veiki gal nori susipazint""
Raides lietuviskos ar ne , man netrukdo. Bet stai, kai nededa skyrybos zenklu... baisu:)))
"labas ka veiki gal nori susipazint""
ir kas neaisku,tiesiai sviesiai be jokiu izangu,snekamaja kalba.manau visai normalus sakinys,ir tikrai suprantamas,o kablelius galima ir paciam susidet.
Pridesi daug kabliuku, gal kas ir užkibs: D
rugile пишет:Raides lietuviskos ar ne , man netrukdo. Bet stai, kai nededa skyrybos zenklu... baisu:)))
"labas ka veiki gal nori susipazint""ir kas neaisku,tiesiai sviesiai be jokiu izangu,snekamaja kalba.manau visai normalus sakinys,ir tikrai suprantamas,o kablelius galima ir paciam susidet.
Suvalgom seneli jis labai skaniai atrodo.
Suvalgom, seneli, jis labai skaniai atrodo.
Ir tokių sakinių galima prigalvoti šimtus. Ypač dar kai rašoma švepla kalba, tai tik dar labiau gali painioti ar čia galininko linksnis "senelį" ir krypstama į kanibalizmą, ar čia kreipinys ir nosinės nereikia gale. O kai taip nutinka, tai vienintelis dalykas, kas gelbsti - kontekstas. Nes jeigu įterpčiau pastarąjį sakinį į tekstą, iš konteksto jau galima suprasti, apie ką kalba eina (sakinys apie senelį tyčia be skyrybos):
"Senelis padėjo ant stalo didelį, namie iškeptą tortą. Ir vaikas nekantraudamas pasakė: "suvalgom seneli jis labai skaniai atrodo".
Tas pats ir su panelės Rugilės minėtu sakiniu "labas ka veiki gal nori susipazinti". Kartais net klaustuko ar taško trūkumas gale gali duot kelias mintis. Elementarus pavyzdys:
Labas tu užsiėmusi
Labas, tu užsiėmusi?
Aš pirmą atvejį traktuoju kaip teiginį, antruoju atveju žmogus teiraujasi, ar mergina laisva. Vėlgi, tas pats kontekstas gelbsti - jei nepažįstamas rašo, tai logiška, kad jis tikrai nežino, ar žmogus užsiėmęs, ar ne, todėl greičiausiai teiraujasi.
Ir turiu pripažinti, kad ne kartą čia esu matęs karštoje linijoje dviprasmiškų sakinių. O ir ne kartą esu gavęs laiškų, kur gali suprasti kelias mintis. Taipogi ne kartą mačiau ir forumuose žinučių, nuo kurių juoktis galima, kai pagalvoji visai ne tą. Bet, kaip minėjau - gelbsti kontekstas, apie ką kalbama.
Žodžiu, truputis gramatinio žaidimo. Anglų kalboje, tarp kitko, dar didesni kuriozai, kai nėra skyrybos, bet čia jau ne apie tai kalba eina.
itikinai,valgysim seneli.
Man patinka. Žmogaus rašymas, grubios klaidos (ar jų nebuvimas) šį bei tą pasako apie jį patį.
na va, kazkam patinka grubumas
Ar spausti a paprastą, ar ą - vienas klavišo paspaudimas, tai kam rašyti ne lietuviškom raidėm, jei laiko tai užima tiekpat? T.y. patogumo kriterijus manau čia turėtų neveikt..
Atsakant į temą, man kažkaip kartais susidaro toks dvejopas įspūdis: jei rašo neįdomiai ir dar be LT raidžių, tai kažkoks kaip dvigubas neigiamas įspūdis susidaro, bet jei įdomiai, tai pateisinu LT raidžių nebuvimą.. Nu ir suprask tu man tokį dvejopą vertinimą Net nežinau kodėl taip gaunas, tiesiog..
Manau,kad turi įtakos rašant laišką,bet kuriam žmogui. Kuri savo įvaizdį apie save ir,tai ką galvos žmogus,kuriam tu rašai. Pateiki save žmogui taip,kaip tu nori,jog į tave žiūrėtų.
Jeigu laiške nėra tik lietuviškų raidžių tai dar viskas normaliai, nors visada maloniau skaityti su lt raidėmis. O jei tekstas pilnas klaidų - išvis neskaitau.
Kviečiu atlikti apklausą http://****/f/apklausa-vyru-varpos-ilgi … w.fullpage
Ironiska, bet jos pacios parasytas tik pirmas sakinys, kuriame yra gramatine ir stilistine klaida:) Ka manote?:)
na as jos klausiau tai sake pati kad kopintas tekstas ir paciai jai nereik tu lietuvisku raidziu, tiesiog matyt nenorejo redaguot to teksto pagal save
Kiek laiko užtrunka tas kalbos perjungimas? Dešimtadalį sekundės?
Tuomet pradedi "6tai taip ra6yti nety2ia".
nu va sitas pvz kai pradedi rasyt lietuviskom isijunges anglu klaviatura budavo ir man ir tikrai daugiua laiko sugaisina kol pertaisai paskui. Turi atidziai stebet ar teisigai isijunge, ar sureagavo tavo Alt + Shift paspaudimas. Nelabia patogi kombinacija, nors galima pasidaryt ir kad butu ctrl + shift, gal patogiau butu, bet vel visuose kompuose buna default alt + shift, tai nueisi prie kito kompo vel maisysis.
Tai tikrai ne desimtadali sekundes, bet jaucias tai kaip suniui penkta koja.
Dabar galvoju ar pasidaryt ctrl + shift kad butu patogiau perjungt ar verta padaryt maisati. O gal yra galimybe ir dar kazkoki patogesni perjungimo buda padaryt, su kokia papildoma programa, be to reik ir sugalvot patogiausia kombinacija.
Meskit lauk visas klaviatūras:D paimkite popieriaus lapą ir pieštuka: D tik trintuko nepamirskite pasiimti ir rasykite: D nebus bėdų tada:D
Žinoma, kad turi. Jei keverzoji belekaip, tai tik tokia ir susižavės.
Visgi, jeigu jau rašai laišką mergaitei, ne klaviatūrą, o pieštuką turi laikyti rankose.
Meskit lauk visas klaviatūras:D paimkite popieriaus lapą ir pieštuka: D tik trintuko nepamirskite pasiimti ir rasykite: D nebus bėdų tada:D
Įjungt lietuviškas raides užtenka 2 mygtukus klaviatūroje paspaust, ne taip ir sunku, bet nesureikšminu tų lietuviškų raidžių, kiekvienas rašo kaip jam patogiau
niekada nerasau lietuviskom raidem. lt raides ijungiu tik kai rasau oficialius laiskus ar kokius dokumentus
Kaip žmogus pats rašo, taip ir kito parašyta žinutė jam bus priimtina. T.y. kiekvienas renkasi pagal savo raštingumo lygį. Arba jo nebuvimą.
Diskusijų forumas → Apie Moteris → Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?