1

Tema: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Skaiciau vienos paneles anketos aprasyma, tai visa tutoriala surasius big_smile

http://909108.ieskok.lt/#f.6

et koks tekstas, kuriame yra daugybė gramatikos klaidų. Gramatinės klaidos rodo, kad nelabai daug laiko skyrėte rašydamas laišką, tad jums tikriausiai visai nesvarbu, ar ji susidomės. Manote, skaitydama jūsų netaisyklingai suregztą sakinį ji to nesupranta? Klystate. Tad netingėkite naudotis lietuviškais rašmenimis ir prieš siųsdamas perskaitykite laišką kelis kartus, kad įsitikintumėte, ar tikrai nepalikote klaidų.

Nu as suprantu kad zodis kaip kazkurioj temoj pavadinimas buvo 'patarkyt' atrodo nekazka. Bet kad ten tuos lietuviskus rasmenis naudot - as tiesiog paprastai bunu angliska klaviatura isijunges, nes tenka rasyt pvz !@#$%& simbolius tai man reik perjunginet, kas uzima laika.

Man tai kai zmogus taip raso be lt simboliu tai nekelia jokios problemos.

Bus nemazai moteru manau kuriom irgi nekelia problemu tas ir kitos net daugiau klaidu daro nei as nenaudodamas lt simboliu.

Bet idomu kokia dalis galetu but kurioms tie simboliai rupi? 5% ? 30 % ? 1 %?

2

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Jauciu pagarba forumieciams, naudojantiems lietuviska abecele. Taciau pati ir toliau sekmingai naudosiuosi lotyniskomis raidemis, is paprasto tingejimo.
Bet gramatines klaidos nupurto kaip elektra! Ypac visokie seip, grazei ir t.t taip ir norisi pabambeti: ka tu mokykloje veikei?

3

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Rašydami taisyklingai tikrai nieko neprarasite smile

4 (redagavo Viršininkas 2015-01-13 05:53)

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Darius parašė:

Skaiciau vienos paneles anketos aprasyma, tai visa tutoriala surasius big_smile

http://909108.ieskok.lt/#f.6

et koks tekstas, kuriame yra daugybė gramatikos klaidų. Gramatinės klaidos rodo, kad nelabai daug laiko skyrėte rašydamas laišką, tad jums tikriausiai visai nesvarbu, ar ji susidomės. Manote, skaitydama jūsų netaisyklingai suregztą sakinį ji to nesupranta? Klystate. Tad netingėkite naudotis lietuviškais rašmenimis ir prieš siųsdamas perskaitykite laišką kelis kartus, kad įsitikintumėte, ar tikrai nepalikote klaidų.

Nu as suprantu kad zodis kaip kazkurioj temoj pavadinimas buvo 'patarkyt' atrodo nekazka. Bet kad ten tuos lietuviskus rasmenis naudot - as tiesiog paprastai bunu angliska klaviatura isijunges, nes tenka rasyt pvz !@#$%& simbolius tai man reik perjunginet, kas uzima laika.

Man tai kai zmogus taip raso be lt simboliu tai nekelia jokios problemos.

Bus nemazai moteru manau kuriom irgi nekelia problemu tas ir kitos net daugiau klaidu daro nei as nenaudodamas lt simboliu.

Bet idomu kokia dalis galetu but kurioms tie simboliai rupi? 5% ? 30 % ? 1 %?

Lietuviskus simbolius tenka vartoti tik rasant oficialius laiskus. Iprastai bendraujant retai vartoju lietuviskus simbolius ir nesmerkiu tu zmoniu, kurie taip pat tuom uzsiima. Priesingai negu jusu nurodyta mergina, kuri i savo anketa nukopijavo DELFI zurnalisto straipsni. Protingos svetimos mintys ir tvarkingos astraus kolorito nuotraukos nuveda ziurova i tobula virtualiu iliuziju pasauli wink   

P.s.

Ironiska, bet jos pacios parasytas tik pirmas sakinys, kuriame yra gramatine ir stilistine klaida:) Ka manote?:)

5

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Darius parašė:

Nu as suprantu kad zodis kaip kazkurioj temoj pavadinimas buvo 'patarkyt' atrodo nekazka. Bet kad ten tuos lietuviskus rasmenis naudot - as tiesiog paprastai bunu angliska klaviatura isijunges, nes tenka rasyt pvz !@#$%& simbolius tai man reik perjunginet, kas uzima laika.

Kaip sakoma "kai nenori - ieškai priežasčių, pasiteisinimų". Nesakau, kad čia taip ir yra, visgi... Kiek laiko užtrunka tas kalbos perjungimas? Dešimtadalį sekundės? Pas mane yra trys kalbos: EN, LT ir RU. Tai man iš LT į EN persijungti reikia ne per vieną, o per du kartus ir aš nematau tame jokių problemų. Aš irgi naudoju tuos simbolius. Pagrinde ! ir @, o kitus daug rečiau. Tai man tiesiog įstrigo galvoje jų kodai ir nebereikia perjunginėti kalbos ALT + 33 ir ALT + 64 atitinkamai. Na, bet čia neesmė. Esmė, kad "persijungti užtrunka laiko" manęs neįtikina niekaip, kad tai gali būti priežastis nerašyti lietuviška abėcėle. smile


Viršininkas parašė:

Ironiska, bet jos pacios parasytas tik pirmas sakinys, kuriame yra gramatine ir stilistine klaida:) Ka manote?:)

Tobulų žmonių nėra, visi daro klaidas. Paprasta. smile


Na, o  dabar bendrai nuomonė tokia, kad esu labai priekabus gramatikai, tačiau niekada to garsiai nereiškiu žmogui, pasilaikau savo nuomonę sau. Jei žmogus rašo lietuviška abėcėle - labai malonu sulaukt ir skaityt tokius laiškus. Jeigu rašo "švepla" lietuviška kalba naudodamas anglišką abėcėlę, tai nieko blogo nematau - jų reikalas. Bet nemėgstu, kai žmonės net ir pastarąja nesugeba normaliai rašyti. "reike, rymti, baigiai, apsirupnias" ir t.t. Šito netoleruoju ir su tokiais žmonėm dingsta noras susirašinėti. Nieko jam nesakyčiau, tiesiog gražiai pabaigčiau pokalbį.

O jei jau kas nori išmokt rašyt su lietuviška abėcėle, tai galiu pasakyti, kad pirmas dienas, o gal visą savaitę bus nepatogu. O paskui tai taps taip pat lengva, kaip ir su angliška abėcėle. Aš jau rašau ne du ir ne trys metai taip ir kartais nutinka tokie kuriozai, kai nepastebiu, kad įjungta EN kalba. Tuomet pradedi "6tai taip ra6yti nety2ia". Per tiek laiko jau įsiminė, kurioje klaviatūros vietoje yra lietuviškos raidės, tai greitai rašyti nėra jokių problemų. Tiesą pasakius, dabar nepatogu būtų rašyti naudojant vien tik anglišką abėcėlę, nes jau instinktyviai pirštai krypsta prie skaičių, kur lietuviškos raidės. smile

O kartais šypseną sukelia, kai perskaitai anketą, kurioje viskas gražiai, tvarkingai ir lietuviškais rašmenimis parašyti, o laiškus rašo jau angliška abėcėle. C'mon, kam save apgaudinėti ir vaidint tą, kas neesi? smile

P.S. Apskritai, lietuviškos raidės tai tik gabaliukas. Nepamirškime ir visos gramatikos ir stilistikos: skyrybos ženklai, tvarkingas minčių dėstymas, reiškimas ir t.t. Tai ne ką mažiau svarbus dalykas, nes kai kurių žmonių rašliavas reikia skaityt kelis kartus, kol suvoki, ką jis bandė parašyti. wink

6

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

blemba,gerai kad as mokykloje koridorius tryniau,bent jau viska suprantu kas ka raso,bet kokia klaviatura pasiemes.:::034 o ar tai ka nors keicia? susirasinejimu fanatams taip,susitikinejimu-visiskas NE.

7

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Tinginiai jūs tinginiai. verkiat kad reikia perjungti klaviatūrą, verkiat kad reikia spausti Š o ne S, nors veiksmas toks pat - 1 mygtuko paspaudimas. Išlepę ir sugedę. Net automatiškai klaidas tikrina, bet vis tiek nesugeba žmonės rašyti normaliai.

Kita vertus žinau, kad yra daug žmonių kurie čia prisijungia per telefoną, tad rašyti lt simboliais tikrai sunkiau, bet tie kas prie kompo... GĖDYTUMĖTĖS!

8

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Advokatas parašė:
Darius parašė:

Nu as suprantu kad zodis kaip kazkurioj temoj pavadinimas buvo 'patarkyt' atrodo nekazka. Bet kad ten tuos lietuviskus rasmenis naudot - as tiesiog paprastai bunu angliska klaviatura isijunges, nes tenka rasyt pvz !@#$%& simbolius tai man reik perjunginet, kas uzima laika.

Kaip sakoma "kai nenori - ieškai priežasčių, pasiteisinimų". Nesakau, kad čia taip ir yra, visgi... Kiek laiko užtrunka tas kalbos perjungimas? Dešimtadalį sekundės? Pas mane yra trys kalbos: EN, LT ir RU. Tai man iš LT į EN persijungti reikia ne per vieną, o per du kartus ir aš nematau tame jokių problemų. Aš irgi naudoju tuos simbolius. Pagrinde ! ir @, o kitus daug rečiau. Tai man tiesiog įstrigo galvoje jų kodai ir nebereikia perjunginėti kalbos ALT + 33 ir ALT + 64 atitinkamai. Na, bet čia neesmė. Esmė, kad "persijungti užtrunka laiko" manęs neįtikina niekaip, kad tai gali būti priežastis nerašyti lietuviška abėcėle. smile


Viršininkas parašė:

Ironiska, bet jos pacios parasytas tik pirmas sakinys, kuriame yra gramatine ir stilistine klaida:) Ka manote?:)

Tobulų žmonių nėra, visi daro klaidas. Paprasta. smile

Zmogus iklijuoja ne savo teksta, kuriame nurodyti estetisti pirmojo laisko reikalavimai, tuo tarpu prie to teksto iterpia tik viena savo sakini kuriame pats nesugeba vartoti lietuvisku simboliu:D
Kai pats netobulas ar verta is kitu reikalauti tobulumo?:)

9

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Ugnė parašė:

Jauciu pagarba forumieciams, naudojantiems lietuviska abecele. Taciau pati ir toliau sekmingai naudosiuosi lotyniskomis raidemis, is paprasto tingejimo.
Bet gramatines klaidos nupurto kaip elektra! Ypac visokie seip, grazei ir t.t taip ir norisi pabambeti: ka tu mokykloje veikei?

ir as:)

10

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Lietuviškos raidės forume ar asm. žinutėse - tik pliusas. Įtakos gal ir nėra, nes ir pati aš ne visada jas naudoju. Bet kai žmogus rašo su klaidomis, o dar geriau, jos byra viena po kitos - tai baisu skaityt ir dedu tiesiog bloką. Aš nekalbu apie pavienias klaidas, kadangi jų visiems pasitaiko, bet kai kurie sugeba viename paprastame sakinyje po penkias klaidas padaryti....
Beje, niekam ir niekada nesakiau, kad tą tekstą parašiau aš. PEACE.

11

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Mažiau kalbu,daugiau darbu smile atsirado intelektualai  su mobiliakais prisijungė ir pakomentavo big_smile

12

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

o man rasantys su lietuviskom raidem atrodo pasikele.. as irgi galiu lietuviskom rasyt, bet siaip tai yra smulkmena.. kazkaip patogiau be ju.

13

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

o su siuolaikiniu telefonu sunkoka butu,neivelt i zodi klaidu.:::034.beda tik ta,kad atrodai protingas.:::034

14

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

bet ziauru kai vien klaidos tekste

15

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Tai žmogus rašantis, be klaidu jau tobulas skaitosi:D o kad gyvenime vienos klaidos, tai nesvarbu:D svarbu rašo, be klaidų:D ką nors dar geriau ismastysite:D

16 (redagavo Rasa 2015-01-13 19:34)

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Laiskai forume su lietuviskom raidem ir atrodo kazkaip agresyviau, panasu kad juos rasantys zmones tikrai jauciasi uz kitus pranasesni, gudresni big_smile ...
Dar labiau keista ziureti i tokias anketas, kur apie "asmenybe" prisirasyta tiek daug, kad vien jau pasiziurejes pavargsti, iskart, skaityti jau nebegali prisiversti big_smile ...
Ar lietuviskos raides turi itakos? Abejoju del... daug... Bet kiti dalykai- turi smile

17

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Ne tą klavišą paspausti ar praleisti raidę visiems pasitaiko..:::045:.. Nieko čia blogo. Galima suprasti ir tai, kad kai kuriems sunku pataikyti į telefono mygtukus.. Bet raštingas žmogus visada kelia didesnę pagarbą...Na, ir susidomėjimą.:::001. Anketose prisistatome, tad tikrai vertėtų išsitaisyti klaidas ir parašyti gražiai, lietuviškom raidėm. Juk taip pareiškiam pagarbą tiems, kurie jas skaitys ir...mus vertins. Tas pat pasakytina ir apie laiškus, kuriais užkalbinam patikusį asmenį.
Kai pradedi bendrauti, gali suprasti, kad žmogaus išsilavinimas, išmanymas, erudicija slypi ne "paukščiukuose" ir taškuose, bet... tiesiog nėra antros galimybės padaryti pirmą įspūdį...:::036

18

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

Tai jei sunkiai veikia klaviatūra: D tai geriau nufilmuokite save i ikelkite vaizdo medžiaga:D tada niekas neprisikabins prie rašybos: D nes cia renkasi visi didieji rašytojai: D

19

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

plunksnos broliai,minties galiunai.:::034

20

Re: Ar lietuviskos raides turi daug itakos laiske?

profesoriux parašė:

o man rasantys su lietuviskom raidem atrodo pasikele.. as irgi galiu lietuviskom rasyt, bet siaip tai yra smulkmena.. kazkaip patogiau be ju.

taigi...