1

Тема: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Sveiki:) pastaruoju metu girdejau daug ivairiu istoriju-vieni baige mokslus dirba pardavejais,apsauginiais,kitiems pasiseka ir dirba ,,sedima", vadovaujama darba.Kiti toki darba gauna tik per pazystamus,o dar kiti tapo direktoriais tik del savo uzsispyrimo ir sunkaus darbo,nors neturi aukstojo diplomo.
Butu labai idomu isgirsti daugiau istoriju. Jei galite parasykite turite aukstojo diploma ar ne,kokie Jusu pasiekimai darbe,ir mazdaug pries kiek metu gavote diploma(jei gavote).

2

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

visu pirma inteligentiski zmones nesigiria ir nemojuoja savo diplomais. todel nesigirsiu cia viesai bet issilavinimas pakankamai geras kad nebutu geda pries merginas.

kitiems pasiseka ir dirba ,,sedima", vadovaujama darba.


puikus moteru mastymo pavizdys. dirbti sedima ar vadovaujama darba jos laiko dideliu pasisekimu) o kodel nenori statybose plytas panesioti ir prisideti prie salies ukio augimo? bet nori atsisesti i minksta ofisine kede ir poeriukus vartyti) del vadovaujamo darbo ir del buvimo direktoriais cia reikia skirti du atvejus: kai esi samdomas vadovas pasamdytas vadovauti. tai labai aukstas lygis ir kad praeiti atranka i vadovus reikia labai pasistengti ir praeiti daugybe atranku vien tik diplomo tam mazai reikia tureti lyderio savybiu. dar reikia kad kolektyvas tave gerbtu nes vienas dalykas vadovauti ofisinems vistoms o visai kitas vadovauti nekvalifikuotiems darbininkams. tai kad nuo veiklos specifikos ir nuo kolektyvo daug priklauso. bet kokiu atveju vadovavimas yra pats auksciausias profesijos lygis. antras atvejis kai vadovauji savo asmeninei imonei. tai pasiekti daug lengviau nereikia nei atranku nei zemintis pries darbdavius pats ikurei imone ir vadovauji ir vadini save direktorium.
labai nenoriu cia pries visa foruma rasineti istorijas ka baiges kur dirbes bet jei labai trumpai tai istorija tokia:
2002-2006 metais-pirmas aukstasis issilavinimas 2006-2008 metais darbas pagal specialybe siltoj vietoj ofisinis su gera alga ir graziu vaizdu pro langa.
2008 metais prasidejo krize ir imoniu bankrotai. nuosekliai bankrutavo net 4 mano darbdaviai bankrutuoja viena imone eini dirbti i kita ta irgi bankrutuoja ir taip 4 kartus is eiles.
2008 metais dirbau nekvalifikuotus darbus ir vietoj silto ofiso perejau i paprastus darbininkus
2009 metais emigravimas i uzsieni irgi nekvalifikuotas darbas tais paciais metais grizau is uzsienio supratau kad dirbti juoda darba nenoriu ir istojau mokytis toliau
2009-2012 metai - antars aukstasis issilavinimas ir mokslo laipsnis. vel darbo paieskos taciau darbo pagal specialybe taip ir neradau
2012-2015 metai ivairus darbininkiskai darbai ne pagal specialybe
2015 metu vasario menesi ikuriau nuosava imone ir pradejau dirbti ant saves. dabar galiu vadinti save direktoriumi o diploma ireminti i remeli pakabinti ant sienos.

3

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Konstantinas пишет:

visu pirma inteligentiski zmones nesigiria ir nemojuoja savo diplomais. todel nesigirsiu cia viesai bet issilavinimas pakankamai geras kad nebutu geda pries merginas.

kitiems pasiseka ir dirba ,,sedima", vadovaujama darba.


puikus moteru mastymo pavizdys. dirbti sedima ar vadovaujama darba jos laiko dideliu pasisekimu) o kodel nenori statybose plytas panesioti ir prisideti prie salies ukio augimo? bet nori atsisesti i minksta ofisine kede ir poeriukus vartyti) del vadovaujamo darbo ir del buvimo direktoriais cia reikia skirti du atvejus: kai esi samdomas vadovas pasamdytas vadovauti. tai labai aukstas lygis ir kad praeiti atranka i vadovus reikia labai pasistengti ir praeiti daugybe atranku vien tik diplomo tam mazai reikia tureti lyderio savybiu. dar reikia kad kolektyvas tave gerbtu nes vienas dalykas vadovauti ofisinems vistoms o visai kitas vadovauti nekvalifikuotiems darbininkams. tai kad nuo veiklos specifikos ir nuo kolektyvo daug priklauso. bet kokiu atveju vadovavimas yra pats auksciausias profesijos lygis. antras atvejis kai vadovauji savo asmeninei imonei. tai pasiekti daug lengviau nereikia nei atranku nei zemintis pries darbdavius pats ikurei imone ir vadovauji ir vadini save direktorium.
labai nenoriu cia pries visa foruma rasineti istorijas ka baiges kur dirbes bet jei labai trumpai tai istorija tokia:
2002-2006 metais-pirmas aukstasis issilavinimas 2006-2008 metais darbas pagal specialybe siltoj vietoj ofisinis su gera alga ir graziu vaizdu pro langa.
2008 metais prasidejo krize ir imoniu bankrotai. nuosekliai bankrutavo net 4 mano darbdaviai bankrutuoja viena imone eini dirbti i kita ta irgi bankrutuoja ir taip 4 kartus is eiles.
2008 metais dirbau nekvalifikuotus darbus ir vietoj silto ofiso perejau i paprastus darbininkus
2009 metais emigravimas i uzsieni irgi nekvalifikuotas darbas tais paciais metais grizau is uzsienio supratau kad dirbti juoda darba nenoriu ir istojau mokytis toliau
2009-2012 metai - antars aukstasis issilavinimas ir mokslo laipsnis. vel darbo paieskos taciau darbo pagal specialybe taip ir neradau
2012-2015 metai ivairus darbininkiskai darbai ne pagal specialybe
2015 metu vasario menesi ikuriau nuosava imone ir pradejau dirbti ant saves. dabar galiu vadinti save direktoriumi o diploma ireminti i remeli pakabinti ant sienos.

cia yra forumas,ir manau daug kas sneka kaip tik apie daug ka,apie ka realybej nesneketu. siaip idomi mintis tavo,kad turintys diploma juo nesigiria,nes bent jau man nemazai teko sutikt zmoniu,kurie tai netgi megsta pabriezt kaip ziauriai dideli privaluma(nors as asmeniskai bendrauju su zmogum,o ne popieriais ,kuriuos jis turi).
apie fizini darba... tik ji ir tedirbu ir tedirbau ir tikrai jo nebijau wink
tikrai neprasau pasakyta ka kas baige,kur baige ,UAB'u surasinet kuriuose dirbot tikrai neprasau.tiesiog esme parasyti prasau,nes sios istorijos man pasidare labai idomios . siaip aciu ,Konstantinai, uz issamu atsakyma:)

4 (2015-04-04 02:40 отредактировано Blondinė)

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Kolkas tik studijuoju, nežinau ar padės.Bet ką žinau, tai, kad nepakenks tikrai. Žodžiu, laikas parodys. Nors aš manau, kad ne diplomas svarbiausia.

5

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Na, man diplomas nesuteikė geresnės darbo vietos ofisiuke prie stalo.. Guli kažkur numestas, seniai bematytas.. Bet dabartiniu darbu irgi nesiskundžiu - moka gerai (kas net keista Lietuvoje), daug išeiginių, o ir darbe gauni daug pertraukų po 2-3 val.
Šiaip diplomas niekada nepakenks, kad ir koks jis bebūtų. smile

6 (2015-04-04 01:28 отредактировано Ignas)

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Diplomas tėra popieriaus gabalas, įrodantis, kad tu atsėdėjai tuos metus universitete iki galo. O ar tu sugebėjai per tuos metus paruošti save darbui - čia jau kitas klausimas. Noras ir pastangos, įdėtos universitete siekiant to diplomo, man suteikė darbą ir patirtį, o ne tas diplomas. smile

Baigiau magistrą grubiai prieš porą metų. Dar pačioje bakalauro studijų pabaigoje gavau pasiūlymą dirbti pagal specialybę. Vienas dėstytojas rekomendavo, kadangi užsiėmiau savanoriška veikla universitete su juo ir dar keliais grupiokais. Taip ir pradėjau dirbti iš karto baigęs bakalaurą, o tuo pačiu stojau į magistrantūrą. smile

7

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Marija пишет:

cia yra forumas,ir manau daug kas sneka kaip tik apie daug ka,apie ka realybej nesneketu. siaip idomi mintis tavo,kad turintys diploma juo nesigiria,nes bent jau man nemazai teko sutikt zmoniu,kurie tai netgi megsta pabriezt kaip ziauriai dideli privaluma(nors as asmeniskai bendrauju su zmogum,o ne popieriais ,kuriuos jis turi).
apie fizini darba... tik ji ir tedirbu ir tedirbau ir tikrai jo nebijau wink
tikrai neprasau pasakyta ka kas baige,kur baige ,UAB'u surasinet kuriuose dirbot tikrai neprasau.tiesiog esme parasyti prasau,nes sios istorijos man pasidare labai idomios . siaip aciu ,Konstantinai, uz issamu atsakyma:)

taip zmones labai megsta pasigirti savo geru issilavinimu kad pabrezti kad jie aukstesnio lygio uz kitus tai ir yra pasikelimas. o normalus zmones tuom nesigiria. kaip ir rasiau kitoje temoje ka bebutum baigusi visada atsiras zmogus dar labiau issilavines uz tave dar labiau sekmingesnis uz tave ir dar labiau turtingesnis uz tave. toliau del tu visu diplomu merginos besigirdamos ir pristatydamos tai kaip savo asmenini nuoplena ir pasiekima kazkodel pamirsta pasakyti kad cia ne ju nuoplenas o ju tevu nes butent tevai investuoja pinigus i vaiku moksla o paskui pabaige moksla merginos pozicionuoja save ir darbo rinkoje ir vedybu rinkoje kaip labai prisiinvestavusios i save nors realiai tai ne jos prisiinvestavo i save o ju tevai investavo i jas. humanitarines studijas labai lengva pabaigti nes ten tik copy paste todel diplomai ir yra taip nuverteje. pabaik inzinerija ar informatika jau ten bus kiek sunkiau.

8

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

net nzn, jai mokaisi ant vieno o tai paskui visai nedomina eini dirbt kita darba i graudu jai kur isidarbini ir net nepaklausia ka tu kiek baiges ir ka turi

9

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Ne diplomas suteikia geresnį darbą, o pats žmogus. Tie kas baigę studijas eina dirbti maksimoje ir po to skundžiasi, tai yra tokie, kurie baigė studijas špargalkių pagalba, kurie mano kad gavę diplomą, jiems kas nors turės duoti gerą darbą. Darbdaviai ieško žmonių, kurie turi įgūdžių, turi žinių ir moka jas pritaikyti, o ne tų kurie turi popierių ir laukia darbo.

10

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Robertas пишет:

Ne diplomas suteikia geresnį darbą, o pats žmogus. Tie kas baigę studijas eina dirbti maksimoje ir po to skundžiasi, tai yra tokie, kurie baigė studijas špargalkių pagalba, kurie mano kad gavę diplomą, jiems kas nors turės duoti gerą darbą. Darbdaviai ieško žmonių, kurie turi įgūdžių, turi žinių ir moka jas pritaikyti, o ne tų kurie turi popierių ir laukia darbo.

maxima yra gera darboviete. zinai kodel? ogi todel kad ten darbas slenkanciu grafiku ir puikios salygos tureti minimalu uzdarbi ir per iseigines siuntineti cv bei vaikscioti i pokalbius. daug geriau ieskoti darba dirbant uz minimalke negu ieskoti darbo niekur nedirbant. nes pirmu atveju tu turi minimalias pajams ir gali ieskoti darbo neribotai ilgai o antru atveju sedint be darbo tavo pajamos greitai baigiasi. todel maxima tai atsarginis variantas kad nemirti is bado

11

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Taip Konstantinas, bet aš kalbėjau apie tuos žmones, kurie naiviai tikisi, kad diplomas jiems tarsi magiškai suteiks gerą darbą. Tas pats cv siuntinėjimas gali neduoti jokios naudos, jei kažkaip neparodysi savo žinių pritaikymo arba jei neturi konkrečios patirties dirbant norimoje srityje.

12

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

siaip jo, diplomas nieko gero nesuteikia siais laikais.. nes labai daug diplomuotu.. big_smile

13

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

siais laikais turi buti universalus karys net maciau tokius skelbimus kur iesko universalu darbuotoju, turi tureti  visas profesijas pora diplomu pageidautina:D, jai nori gerai tureti

14

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Konstantinai,uch kodel butent MERGINOS giriasi diplomais? smile bent jau mano aplinkoj isvien vaikinai girias,nors man tai ner kazkoks pliusas. ar turi ar neturi ,nuo to mano poziuris i zmogu visiskai nepriklauso.
Siaip gerai sakai,juokinga kai zmogus diploma vadina nuopelnu,nors baige ir aplamai sudijavo tevu pinigu deka.
Cia aisku nukrypimas nuo temos,bet humanitariniai ir nera lengva.Realiai,tokiuose moksluose neteisingu atsakymu nera,bet yra labai daug destytoju,mokytoju pagal kuriu nuomone turi interpretuot kurinius.

15

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

be diplomo apie valstybes tarnyba ner ko net svajoti...   o kitur galima gera (arba tinkamiausia sau) darba susirasti ir net ne pagal specialybe arba jos visai neturint... arba dirbti ir tuo metu del sventos (kazkieno) ramybes kazka studijuoti...

16 (2015-04-05 04:02 отредактировано Ninada lia lia)

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Diplomas nepadės, jeigu galvoja vėjai švilpia. :::028.
O dėl darbo valstybės tarnyboje, kur kažkas minėjo, tai galima ir be diplomo pradėti. Kaip aš. Vėliau, kartu su tuo diplomu, jau kyli pareigose, aišku. :::016:::016. Aukštesnėms pareigoms diplomas šiais laikais svarbu, bet pažintys svarbiau. :::028.

17

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

Konstantinas пишет:
Marija пишет:

cia yra forumas,ir manau daug kas sneka kaip tik apie daug ka,apie ka realybej nesneketu. siaip idomi mintis tavo,kad turintys diploma juo nesigiria,nes bent jau man nemazai teko sutikt zmoniu,kurie tai netgi megsta pabriezt kaip ziauriai dideli privaluma(nors as asmeniskai bendrauju su zmogum,o ne popieriais ,kuriuos jis turi).
apie fizini darba... tik ji ir tedirbu ir tedirbau ir tikrai jo nebijau wink
tikrai neprasau pasakyta ka kas baige,kur baige ,UAB'u surasinet kuriuose dirbot tikrai neprasau.tiesiog esme parasyti prasau,nes sios istorijos man pasidare labai idomios . siaip aciu ,Konstantinai, uz issamu atsakyma:)

taip zmones labai megsta pasigirti savo geru issilavinimu kad pabrezti kad jie aukstesnio lygio uz kitus tai ir yra pasikelimas. o normalus zmones tuom nesigiria. kaip ir rasiau kitoje temoje ka bebutum baigusi visada atsiras zmogus dar labiau issilavines uz tave dar labiau sekmingesnis uz tave ir dar labiau turtingesnis uz tave. toliau del tu visu diplomu merginos besigirdamos ir pristatydamos tai kaip savo asmenini nuoplena ir pasiekima kazkodel pamirsta pasakyti kad cia ne ju nuoplenas o ju tevu nes butent tevai investuoja pinigus i vaiku moksla o paskui pabaige moksla merginos pozicionuoja save ir darbo rinkoje ir vedybu rinkoje kaip labai prisiinvestavusios i save nors realiai tai ne jos prisiinvestavo i save o ju tevai investavo i jas. humanitarines studijas labai lengva pabaigti nes ten tik copy paste todel diplomai ir yra taip nuverteje. pabaik inzinerija ar informatika jau ten bus kiek sunkiau.

Rasai visiskas nesamones, gal tavo tevai uz tave ir studijas baige, gal ir islaike visa ta laika kai studijavai ar net diploma nupirko, kad sunelis nepervargtu, zinau tokiu atveju, bet tikrai ne visi tokie, labai daug studentu dirba ir studijuoja pilnai save islaiko, kiti net paskolas paima, kad nesedet tevams ant sprando, todel tvirtinti, kad diplomas tik tevu nuopelnas-nesamone.:::001
15m. atgal diplomai buvo vertinami, dabar diplomas reikalingas nebent jai sieki valstybes tarnautojo karjeros. O privaciam versle tai nereikalingas popierelis nes didzioji dalis verslininku yra berasciai, neissilavine todel mano, kad diplomai dalinami copy paste principu. Dar kita problema, kad studijuojant mazai praktikos ir pagrinde vien teorija, o destoma medziaga yra pasenusi.:::001

18

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

OLA пишет:

Rasai visiskas nesamones, gal tavo tevai uz tave ir studijas baige, gal ir islaike visa ta laika kai studijavai ar net diploma nupirko, kad sunelis nepervargtu, zinau tokiu atveju, bet tikrai ne visi tokie, labai daug studentu dirba ir studijuoja pilnai save islaiko, kiti net paskolas paima, kad nesedet tevams ant sprando, todel tvirtinti, kad diplomas tik tevu nuopelnas-nesamone.:::001
15m. atgal diplomai buvo vertinami, dabar diplomas reikalingas nebent jai sieki valstybes tarnautojo karjeros. O privaciam versle tai nereikalingas popierelis nes didzioji dalis verslininku yra berasciai, neissilavine todel mano, kad diplomai dalinami copy paste principu. Dar kita problema, kad studijuojant mazai praktikos ir pagrinde vien teorija, o destoma medziaga yra pasenusi.:::001

taip ir zinojau kad tu cia ateisi pasireiksti) tai kaip tada tie berasciai neissilavine verslininkai kuria verslus ir priima i darba tokias issilavinusias ir rastingas moteras kaip tu?) ko pati nekuri verslo jei esi tokia issilavinusi bet tu priversta vergauti berasciam verslininkui)

19

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

baigiau univiera. Na realiai yra vienas skirtumas - zmones kuriu tevai gyvena mieste, ir galima gyvenant pas tevus eksperimentuot su darbais nes pragyvenimas nekainuoja daug. O kai tevai negyvena mieste, tai turi labai rizikuot. Pradziai neisivaizduoji kaip ten tam darbe bus.

Kai susiradau pirma darba, tai po 4 dienu jau galvojau kad nepavesiu ir reik is jo iseit. Labai priklauso nuo kolektyvo. Pradzioj sedejau vos ne vien su direktorium, nebuvo tokiu lygiaverciu zmoniu, maza imonele. Tai del to ir pasirode kad nepernesiu.

Bet cia yra tiesiog rizika, kad reik svarbiausia negalvot ,kad jei vienam, ar kitam darbe nepasiseke, kad jau visiskai viskas cia su tavo karjera. Tiesiog darbdaviai labai skirtingi.

Kai padirbau metus nepilnai pirmam darbe, mane atleido, nu galvojau gal toks prastas darbuotojas esu, tai ir kitoj imonej tas pats gali but. Tai cia net neisivaizdavau ka daryt. Susirast nauja darba, tipo apgaut kita darbdavi ir dirbt, kol pamatys kad vel nenesi pelno ir atleis? Visa gyvenima juk taip neapgaudinesi, susiskambins darbdaviai, net nebesamdys.


Bet isidarbinau kitoj imonej, tai reikalai kardinaliai pasikeite. Ypac kai isejo vienas direktorius smile

Dar ka universitetas duoda - tai pazinciu, reik kai ten studijuoji stengtis susirast ju. Gal jei ne draugas, isvis ir nedirbciau pagal specialybe. Man tiek tevai, tiek kiti pazistami sake gal tu keisk veiklos sriti. Bet tas draugas is univiero isitikines buvo kad as galiu but pelningas darbuotojas imonei. Arba jei jau nepasiseks bent kokiose 3jose imonese, tada gal jau kazka galvot.

Beje diploma gavau 2010 metais

20

Re: Ar diplomas Jums suteike geresni darba?

ne kazin kas esi, jeigu siais laikais nesugebi diplomo isigyti.
diplomas darbo vietos neuztikrins, bet auksta moksla baigti neabejotinai verta. kodel? supras tik tie, kurie jau baige arba sugeba mokytis, todel neverta aiskinti.
abejojantys nesivarginkit, ir taip didesne puse kartais net ne po viena diploma turi