21

Re: Vegetarai

Egle, 15 parašė:

Martyna>>taip,tu teisi,mano viena klasioke tikrai neturejo patirties ir ziniu uzsiimdama vegetarizmu.Na zinoma kiekviena diena valgydavo zuvi,riesutus,vaisius ir kitus naudingus produktus.Rezultatas:prasidejo tokie dazni alpimai,kad nuvedus pas gydytoja paaiskejo,kad jai gresia mazakraujyste.Bet tarkim mano pussesere,kuriai tada buvo apie 23metus ir kuri tikrai daug zinojo pries pasirenkant vegetariska gyvenimo buda ir tikrai gerai maitinosi+kelis metus lanke ir dabar lanko visokias jogu stovyklas ir pan.jai visa tai vos nepasibaige didele nelaime.Vienu zodziu man zmones-triusiai nesukelia jokio pasigerejimo.

šiaip jau, vegetarai neturėtų valgyti žuvies. Čia jau kita mitybos atmaina, toks dalinis vegetarizmas, bet tai jau kita kalba...
taaaip, gali blogai baigtis vegetarams... BET vis tiek yra daug ir tokių, kuriems šitokia mityba nepakenkė. Tai kaip čia yra? Ar jie kažką kitaip daro, ar tiesiog kiekvienas organizmas skirtingus poreikius turi? :::041

22

Re: Vegetarai

Niu istikruju jau 8men kaip esu beveik vegetare,beveik mesos neimu i burna,kad ir jau nesinori,tik darzoves,vaisiai,ryziai..Bet tikrai neatsisakau tokio dalyko kaip saslykai big_smile

23

Re: Vegetarai

Martyna>>jeigu bent kiek nusimanai biologijoje,tai turetum zinoti,kad zuvis ir jos produktai,kurie taip reikalingi musu kraujui   yra tiesiog butini.tai jei tikri vegetarai nevalgo,nei zuvies,nei mesos,tai tikriausiai jie jau ne zmones ir ju venomis teka jau nebe kraujas...zmones, pakalbekit su gydytojais,jei mokykloje apie tokius dalykus mokytojai neaiskino.mums visai nebutina daryti taip,kaip daro tie vadinamieji"tikrieji vegetarai".pasaulyje daug durniu yra,tai negi visiems kartoti tai ka jie daro.vat sakykit,kad cia mados reikalas,tada jau aisku,norit buti madingi(ypac pries pora metu lb paplites sis dalykas buvo),nevelgykit mesos ir dar+zuvies,nes busit kaip tikri vegetarai.

24

Re: Vegetarai

Egle, 15 parašė:

Martyna>>jeigu bent kiek nusimanai biologijoje,tai turetum zinoti,kad zuvis ir jos produktai,kurie taip reikalingi musu kraujui   yra tiesiog butini.tai jei tikri vegetarai nevalgo,nei zuvies,nei mesos,tai tikriausiai jie jau ne zmones ir ju venomis teka jau nebe kraujas...zmones, pakalbekit su gydytojais,jei mokykloje apie tokius dalykus mokytojai neaiskino.mums visai nebutina daryti taip,kaip daro tie vadinamieji"tikrieji vegetarai".pasaulyje daug durniu yra,tai negi visiems kartoti tai ka jie daro.vat sakykit,kad cia mados reikalas,tada jau aisku,norit buti madingi(ypac pries pora metu lb paplites sis dalykas buvo),nevelgykit mesos ir dar+zuvies,nes busit kaip tikri vegetarai.

Be to dalis  tikrujuū vegetaru nevartuoja ir kitu gyvulines kilmes produktu: Pieno produktu, kiausiniu ir tt.:)

25

Re: Vegetarai

Linas, 18 parašė:
Egle, 15 parašė:

Martyna>>jeigu bent kiek nusimanai biologijoje,tai turetum zinoti,kad zuvis ir jos produktai,kurie taip reikalingi musu kraujui   yra tiesiog butini.tai jei tikri vegetarai nevalgo,nei zuvies,nei mesos,tai tikriausiai jie jau ne zmones ir ju venomis teka jau nebe kraujas...zmones, pakalbekit su gydytojais,jei mokykloje apie tokius dalykus mokytojai neaiskino.mums visai nebutina daryti taip,kaip daro tie vadinamieji"tikrieji vegetarai".pasaulyje daug durniu yra,tai negi visiems kartoti tai ka jie daro.vat sakykit,kad cia mados reikalas,tada jau aisku,norit buti madingi(ypac pries pora metu lb paplites sis dalykas buvo),nevelgykit mesos ir dar+zuvies,nes busit kaip tikri vegetarai.

Be to dalis  tikrujuū vegetaru nevartuoja ir kitu gyvulines kilmes produktu: Pieno produktu, kiausiniu ir tt.:)

mhm, tai tie ne tik kad nevartoja gyvulinės kilmės maisto produktų, bet ir neperka vilnos, odos gaminių, pūkinių pagalvių ir t.t.
išvis būna gi dabar ir augintiniams vegetariškas maistas, nes kaip čia dabar savo gyvūnus mėsa šersi, jei pats jos nevalgai... nublūdo žmonės smile

26

Re: Vegetarai

Nepažįstų vegetarų, bet esu susidarius nuomonę, kad tai kėblus reikalas.
Nesuprantu žmonių, kurie vieną dieną nusprendžia būti vegetarais, nes iš kažkur kažkada išgirdo, kad vegetarai sveikesni žmonės..Žodžiu, vien norėti būti vegetaru nepakanka. Nes reikia susibalansuot maistą, kad gautum reikiamų maistinių medžiagų. Ne juokas tai. Ir tėvams ar jau pačiam papildomas darbas, o ir be to, manau, sveikatą dažniausiai reikėtų tikrintis. Nors, aišku, žiūrint ko tariamas vegetaras atsisako.
Taisykit mane, jeigu labai klystu. smile

27

Re: Vegetarai

As esu vegetare toli grazu ne del to kad kazkur isgirdau kad tipo vegetarai sveikesni(beje, toli grazu tai netiesa, nes baltymai yra labai svarbu, vegetarams nuolat tenka sumastyti koki pakaitala rast), as asmeniskai mesos nevalgau del humanisku paskatu t.y. baisu ziuret i skerdziamus gyvulius, uzuost kvapus ir garsus sklindancius is skerdyklu..Nors visi mesininkai plysaute plysauja kad gyvuliai skerdziami humaniskai, bet Lietuvelej iki to dar toli grazu..
Aplamai manau neturetume buti tokie kategoriski, mielieji wink kiekvienam savo wink
P.s. Beje, Auguna, mano augintinis(tiksliau priziuretinis:))  pats savaime yra vegetaras is prigimties, juk nesiulysiu zirgui mesos big_smile

28

Re: Vegetarai

Lina, 20 parašė:

Niu istikruju jau 8men kaip esu beveik vegetare,beveik mesos neimu i burna,kad ir jau nesinori,tik darzoves,vaisiai,ryziai..Bet tikrai neatsisakau tokio dalyko kaip saslykai big_smile


As tai kojas pakratyciau tik nuo darzoviu vaisiu ir ryziu ;D Vegetarai ne tik zoles grauzia wink

29

Re: Vegetarai

Bet yra tokių pasimetusių, kurie neranda tinkamo kelio. Tai būna vegetaras, tai vėl ryja mėsa.

O kiek laiko jau esi vegetarė? smile

30

Re: Vegetarai

Apie pusmeti, mazokai, bet gal tik tada supratau kad jau nebevalgau mesos ir tik tada pasisakiau sau, o pats procesas tai jau senokas..teko treniruotis netoli skerdyklos tai kvapai ten belekokie..:/

31

Re: Vegetarai

O yra tokių skanumynų iš mėsos, nežinau, kaip galima atsisakyt big_smile
O ir žuvies nevalgai?

32

Re: Vegetarai

Esu semivegertare- valgau paukstiena,zuvi ir pieno produktus, atsisakiau tik raudonos mesos.
Puikus mesos pakaitalas- soja, ne vien tik maistine prasme- ji tikrai skani wink

33

Re: Vegetarai

Buvau vegetarė 6 mėnesius.Ir galėjau būti dar daugiau..:D

34

Re: Vegetarai

Tai,kad nera sunku tapti tuo vegetaru,as tai isvis tik darzoviu ir vaisiu megeja,nevalgau zuvies,bulviu....Megstu begaqlo ryzius....

35

Re: Vegetarai

Viktorija, 17 parašė:

Esu semivegertare- valgau paukstiena,zuvi ir pieno produktus, atsisakiau tik raudonos mesos.
Puikus mesos pakaitalas- soja, ne vien tik maistine prasme- ji tikrai skani wink

tai paukščiai, žuviukai - irgi gyvi padarai.. ar jų žudymas jau yra humaniškas reikalas? :::041

36

Re: Vegetarai

Nevalgyti mesos,nes gaila gyvuliu??Bet juk tam jie ir skirti!Zinoma,ne visi.Kai buvau mazyte,daug vasaru praleisdavau kaime ir ten daznai koki nors gyvuli skersdavo ir paciai teko tokias skerdynes stebeti.Neprisimenu,kad tai man butu sukele kazkokias ypatingas emocijas...Juk tai visiskai naturalu.Kai pagalvoju apie milijonus zmoniu pasaulyje,skurstancius ir mirstancius is bado,man pasidaro taip liudna....mes cia sedim prisikimse pilvus ir postringaujam apie kazkokiu gyvunu gailejima,neturetume ka valgyti butu gerai bet kas....uzmirstume ir ta gailesti....

37

Re: Vegetarai

Martyna, 19 parašė:
Viktorija, 17 parašė:

Esu semivegertare- valgau paukstiena,zuvi ir pieno produktus, atsisakiau tik raudonos mesos.
Puikus mesos pakaitalas- soja, ne vien tik maistine prasme- ji tikrai skani wink

tai paukščiai, žuviukai - irgi gyvi padarai.. ar jų žudymas jau yra humaniškas reikalas? :::041


As pati juokaudama sakau taip: "Valgau viska kas auga ir tai kam galeciau savom rankom spranda nusukt" Tai va zvejot megstu ir kalakutai man nepatinka big_smile

38

Re: Vegetarai

Egle, 15 parašė:

Nevalgyti mesos,nes gaila gyvuliu??Bet juk tam jie ir skirti!Zinoma,ne visi.Kai buvau mazyte,daug vasaru praleisdavau kaime ir ten daznai koki nors gyvuli skersdavo ir paciai teko tokias skerdynes stebeti.Neprisimenu,kad tai man butu sukele kazkokias ypatingas emocijas...Juk tai visiskai naturalu.Kai pagalvoju apie milijonus zmoniu pasaulyje,skurstancius ir mirstancius is bado,man pasidaro taip liudna....mes cia sedim prisikimse pilvus ir postringaujam apie kazkokiu gyvunu gailejima,neturetume ka valgyti butu gerai bet kas....uzmirstume ir ta gailesti....


O man sukele! Ko uzsipuolet juk neliepiu jums nevalgyt mesos..issakiau savo poziuri ir motyvus big_smile
Kas butu jeigu butu...Bet europieciai po kolkas nebadauja, o atvirksciai kankinasi nuo virssvorio big_smile

39

Re: Vegetarai

Egle, 15 parašė:

Nevalgyti mesos,nes gaila gyvuliu??Bet juk tam jie ir skirti!Zinoma,ne visi.Kai buvau mazyte,daug vasaru praleisdavau kaime ir ten daznai koki nors gyvuli skersdavo ir paciai teko tokias skerdynes stebeti.Neprisimenu,kad tai man butu sukele kazkokias ypatingas emocijas...Juk tai visiskai naturalu.Kai pagalvoju apie milijonus zmoniu pasaulyje,skurstancius ir mirstancius is bado,man pasidaro taip liudna....mes cia sedim prisikimse pilvus ir postringaujam apie kazkokiu gyvunu gailejima,neturetume ka valgyti butu gerai bet kas....uzmirstume ir ta gailesti....

teisingai, tam jie ir skirti, bet taip nusprendė vartotojas, t.y. žmogus. Yra juk vietų pasauly, kur katiena, šuniena ir visokia kitokia mums neįprasta "-iena" valgoma ir tai yra puiku, nes tie gyvūnai ten TAM IR SKIRTI?
Man keista, kaip mirtis gali nesukelti emocijų, bet ne apie tai kalbam..
Beje, viena iš tų gražių priežasčių, dėl kurių tampama vegetarais, ir yra BŪTENT badas pasaulyje. Todėl, kad gyvulių fermose kiaulėms ir visai kitai mėsai sušeriama didžioji dalis pasaulio grūdų derliaus. Taigi taigi... kas seka iš to, jei bent APRIBOTUME mėsos vartojimą? Ogi tai, kad tie grūdai, kurių mes nevertinam (o mėsa esąs tikriausias maistas), galėtų pamaitinti milijonus badaujančių žmonių.

40

Re: Vegetarai

Martyna,labai teisingai kalbi...Mintis apie grūdus man pasirodė labai teisinga,bet nemanau,kad žmonėms užtektų proto kažką tame pakeisti...