1

Tema: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

1. Manau, dažnai girdime sakant: "O jis nuostabus menininkas" arba "Aš esu meniškos sielos žmogus" ir pan. O kas iš tiesų yra menininkas? Kaip jums atrodo, kokį žmogų galima vadinti menininku? O gal mes visi esame verti šio pavadinimo?

2. O žodis "menas"? Kas yra menas? Ką jūs vadinate menu? Kas gali būti menas? Vėlgi... Mano nuomone menas yra VISKAS. Sexas,erotika - kūno menas. Kompiuteriai, mašinos ir pan. - technikos menas. Knygos - literatūros menas. Dailė, mezginiai, drožiniai ir pan. - darbščių rankų menas. Ir t.t. Sutinkate su manimi? Ar prieštaraujate?

3. O dabar kokia meno sritimi jūs labiausiai domitės? Užsiimat? Kodėl? :> 

P.S. Atsiprašau, jei aptiksite akį rėžiančių klaidų, bei tikiuosi tokios temos dar nebuvo... :> 

2

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

visi menininkai mano kad yra DIDELI menininkai(kalbu apie dailininkus,rasytojus ir muzikantus konkreciau,nes su jais esu daug susidurusi..) ,po to pasirodo kad savo mena supranta tik jie patys,nes kuria nei si nei ta(ka galeciau pasakyti apie siuolaikini mena(cia tik mano nuomone)),prasideda depresija ir nusirita i alkoholizma :::501:::536:::537 gi  niekam nepaslaptis kad menininkai megsta islenkti taurele ;D ypac koki honorara ar gerai praejusi koncerta ar kita pasirodyma,zinoma su savo aplinkos zmonemis.. :::344

3

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>


Atsakymas i pirmaji tavo klausima Raminta.
1.Sio pavadinimo esame verti visi, taciau tie, kas igyja sia specialybe yra "oficialus" menininkai.
2.Vilniuje, ant galerijos sienos perskaičiau vieną frazę: "Kiekvienas yra menininkas, bet tik menininkai tai žino" smile o taip ir yra, nes visi mes kazkokioje srityje kuriame mena... todel galima teigti, kad VISKAS YRA MENAS.
3.Mano domejimosi spektras paltus, nes as studijuoju si dalyka wink
tikiuos, atsakymai tenkins big_smile:D:D

4

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

    Na, tai aisku tema, kuria galima rasyti knygomis ir ji yra pakankamai sudetinga. Siaip is esmes as nesutinku, kad menininkas yra kiekvienas. Mano subjektyvia nuomone, menas turetu buti artimai susijes su zmogaus dvasia. Bent jau seniau taip tikrai buvo, o dabar tai jau senai pamirsta ir velgi mano subjektyvia nuomone nedaug kas apskritai apie tai susimasto, kadangi vertybes smarkiai pasikeitusios. Vyrauja pagrinde vartotojiskas poziuris i gyvenima, kas, sutikite, meniskumu nelabai atsiduoda. Vartojame juk tai kas reikalinga kunui, o ne dvasiai. Taigi manau menininkas turi buti kokios nors srities kurejas, kuris savo kuriniais sukeltu dvasini malonuma, estetini pasitenkinima.

5

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>


Jurgi, sakai, kad menas turi buti artimai susijes su zmogaus dvasia..na, taip..bet kaip tu ir minejai, vertybes smarkiai pasikeite, todel nemanau, kad yra tokiu, kurie gali atsiduoti vien menui...seniau zmones labiau buvo linke atsiduoti kokiai nors vienai krypciai, o dabar, kai tiksliai nezinome ko prireiks mums gyvenime isbandome viska apciuopomis...o menas daznai lieka antraeiliu dalyku...o tie kas "daro" ta mena pirmoje vietoje, stengiasi itikti vartotojams, todel jis daznai buna bedvasis,nesukeliantis kokiu tai ypatingu emociju...norima padaryti gerai, greitai ir kt.
taigi, kad ziurovas pajustu dvasini malonuma ziuredamas i meno kurini..menininkas turi atsiduoti menui

...o tai gana sudetinga...

6

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Ingrida, 22 parašė:


o menas daznai lieka antraeiliu dalyku...o tie kas "daro" ta mena pirmoje vietoje, stengiasi itikti vartotojams, todel jis daznai buna bedvasis,nesukeliantis kokiu tai ypatingu emociju...norima padaryti gerai, greitai ir kt.


Tai vadinama ne menu, o KOMERCIJA...

1. Menininkas - tai žmogus, kuris gali pamatyti/išgirsti/suprasti ir pateikti auditorijai elementarius/nepastebimus/atsibodusius dalykus kitaip/savaip/įdomiai/patraukliai. Jaustis galime visi, bet būti - tikrai ne.

2. Menas gali būti viskas, bet pateiktas jis turi būti taip, kad patenkintų būtent tokio meno ieškančius.

3. Fotografija. Užsiimu. Todėl, kad fotografija - sritis, kurioje galiu išreikšti save, patikti ir sau, ir kitiems.


P.S. Akį rėžiančių klaidų lyg ir neaptikau, tokios lyg ir nebuvo...

wink

7

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Karolina smile pavadinai siu laiku mena komercija..bet paskui teigi, kad "menas gali buti viskas, bet pateiktas jis turi buti taip, kad patenkintu butent tokio meno ieskancius"..manau truputi priestarauji sau, nes... beveik visas menas db yra komercija ir jis randa savo pirkejus..
o del 1 tavo atsakymo as dar nlb sutinku, juk kiekvienas zmogus kazka "kuria" ir tai perteikia kitiems..as nekalbu vien apie tapyba, fotografija ir pan.

8

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Ingrida smile

Komercija pavadinau ne šių laikų meną. Matai pacituotą tekstą? Tai, kas ten parašyta - mano manymu yra komercija wink

Dėl tos dalies kur mane pacitavai.. Įsiskaityk atidžiau wink Aš kalbėjau ne apie pirkėjus. Ieškantys meno - nebūtinai pirkėjai, lygiai kaip darantys meną nebūtinai pardavėjai. Penas gali būti ir dvasinis, ne tik materialinis wink

Dėl tavo atsakymo į mano pirmą atsakymą.. Kuria ir perteikia - tai taip. Bet gal tada užduok sau (o gal ir mums) klausimą, kas apskritai yra tas menas? Tai klausimas, į kurį atsakymo nėra. "Kas pirma - višta ar kiaušinis?", "Kas yra begalybė?", "Kas yra meilė?" ir pan.

wink

9

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

joa cia tj painiai su tokiais dalykais yra;) kas wienam atrodo menas, kitam nea ir atwirksciai. ash, menas, galiu pasakyti, tai yra tai kas ish fantazijos sukurta;) Tai ko jau niekas nebesukurs lygiai tokio pacio. ash nekalbu apie kuriniu reprodukcijas:)

10

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Raminta, 18 parašė:

1. Manau, dažnai girdime sakant: "O jis nuostabus menininkas" arba "Aš esu meniškos sielos žmogus" ir pan. O kas iš tiesų yra menininkas? Kaip jums atrodo, kokį žmogų galima vadinti menininku? O gal mes visi esame verti šio pavadinimo?

2. O žodis "menas"? Kas yra menas? Ką jūs vadinate menu? Kas gali būti menas? Vėlgi... Mano nuomone menas yra VISKAS. Sexas,erotika - kūno menas. Kompiuteriai, mašinos ir pan. - technikos menas. Knygos - literatūros menas. Dailė, mezginiai, drožiniai ir pan. - darbščių rankų menas. Ir t.t. Sutinkate su manimi? Ar prieštaraujate?

3. O dabar kokia meno sritimi jūs labiausiai domitės? Užsiimat? Kodėl? :> 

P.S. Atsiprašau, jei aptiksite akį rėžiančių klaidų, bei tikiuosi tokios temos dar nebuvo... :>

Mes visi esame savotiski menininkai, vieni daugiau talentingi, kiti maziau, vienu talentas pasireiskia vienoje srityje, kitu kitoje... vieni tobulina savo meninius sugebejymus kiti ne... mes visi turime savo talentus, gabumus, potraukius, pomegius... mes patys esame unikalus meno kuriniai, mano akimis ziurint nieko nera grazesnio uz zmogu bei jo absoliutu dizaina...

11

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>


Mes visi esame savotiski menininkai, vieni daugiau talentingi, kiti maziau, vienu talentas pasireiskia vienoje srityje, kitu kitoje... vieni tobulina savo meninius sugebejymus kiti ne... mes visi turime savo talentus, gabumus, potraukius, pomegius... mes patys esame unikalus meno kuriniai, mano akimis ziurint nieko nera grazesnio uz zmogu bei jo absoliutu dizaina... [/quote]


:::833:::858

12

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

sorry, pacituot nesigavo tongue Alfredai, graziai parasei ir visiskai sutinku su tavo mintimis smile

13

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Karolina, 20 parašė:

Ingrida smile

Komercija pavadinau ne šių laikų meną. Matai pacituotą tekstą? Tai, kas ten parašyta - mano manymu yra komercija wink

Dėl tos dalies kur mane pacitavai.. Įsiskaityk atidžiau wink Aš kalbėjau ne apie pirkėjus. Ieškantys meno - nebūtinai pirkėjai, lygiai kaip darantys meną nebūtinai pardavėjai. Penas gali būti ir dvasinis, ne tik materialinis wink

Dėl tavo atsakymo į mano pirmą atsakymą.. Kuria ir perteikia - tai taip. Bet gal tada užduok sau (o gal ir mums) klausimą, kas apskritai yra tas menas? Tai klausimas, į kurį atsakymo nėra. "Kas pirma - višta ar kiaušinis?", "Kas yra begalybė?", "Kas yra meilė?" ir pan.

wink

turbut ir butu protingiausia klausyma "kas yra menas" palikti lygiai toki pat kaip ir "kas pirmiau-vista ar kiausinis" wink

14

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

~"kurybine" komercija- kurt pagal uzsakovo norus ir kisene ), o sau darai kai yra laiko ir ideju... kartais tenka brandint idejas estetiskai, kad jos atrodytu saves vertos...

{apie ta citata apie meninkus, ji ant SMC, kas nezino}

menas yra viskas, kas yra grazu

(3) - keramika, studijuoju, patinka )

15

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

kazkaip idomiai, mano vienos pasisakymai is eiles :? kad taip nebuvo...

16

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

Ingrida> seniau tai leisdavo taip rasyt o dabar taip padare jei parasai senesne zinute pranyksta..

17

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

nu bet as tikrai pamenu, kad nerasiau niekad is eiles tiek :? kazkas kazkieno pratryne, matyt, pasisakymus...

18

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

nu kaip gali patrinti?paredaguot taip bet vsi tiek palieka jei istrini avataras...

19

Re: Plati tema apie mena, menininkus ir jus. :>

moderatoriai pratrint turbut gali :Darba dingo per ta nesusipratima :? netersiam cia daugiau :?