Labas vakaras. Įdomi ir aktuali diskusija, kurioje būtų malonu išreikšti savo nuomonę. Kokia yra pinigų ir tikrųjų jausmų paskirtis?
PINIGAI - gali pirkti, realaus pasirinkimo galimybės, valdžia, pirmumo teisė, laisvės pojūtis. Šie popierėliai jau tapo pasaulio plaučiais. Tiesa, jie labai paveikti materializmo apraiškų, todėl atvejis panašus į dvidešimt penkis metus rūkančio žmogelio plaučius.
JAUSMAI - galima pasekmė - tvirtas santykis, dviejų žmonių prasmė gyventi apskritai ne vien tik dėl savęs, bendra ateitis, šeima, perspektyvos. Mielieji, atrodo, gyvendami vis dar dvidešimt pirmame amžiuje, mes neišsižadėjome jausmų (čia apsieikime be pavyzdžių: per metus registruotų naujų santuokų ir skyrybų palyginamas skaičius arba vieno (o gal net dviejų) sutuoktinių nuotaika iš ryto: "Aš myliu Tave brangusis/brangioji", nors tą pačią akimirką mintyse glamonėjamasi ir mylimą kitą). O taip, kokia laimė, kažkas dar sugeba sukurti padorius santykius ir išgyventi santuokoje bent jau.... trejus metus.
Aha, atleiskite, nukrypau į lankas.
Taigi. PINIGAI ir JAUSMAI. Monstras ir kitas monstras (tik be geležinių šarvų).
Asmeniškai neįsivaizduoju kaip už pinigus galima nusipirkti vertybę. Net tokiu atveju jei aš skurstantiems Somalio vaikams paaukočiau dešimt milijonų litų, galėčiau nemaloniai jaustis, na kaip čia pasakius, nusipirkęs dosnumo vertybę, tačiau tai liks tiesiog paprasta mano auka ir tiek. Ir žinote ką, už pinigus nusipirksi žmogų tik tada, kai jis begėdiškai leisi būti parduodamas ir perkamas tuo pačiu metu. Skamba šlykščiai ir vulgariai, tačiau nebūtina ieškoti pavyzdžių, norint argumentuoti šį teiginį. viskas paprasta: gyvename vartotojiškoje visuomenėje, kurios variklio veikimo principas maždaug toks - "Būk preke ir vartotoju tuo pačiu metu". Ir ką? Ir šis reiškinys labai guvus. Tiek moterys, tiek patys vyrai dažnai bando pirkti meilę, jausmus, vertybes, tiek vien ir kiti ieško lengvų būdų pasipelnyti, manydami, jog tai geriausi pasaulyje verslo planai, kaip tapti turtingu ir tuo pačiu mylėti.... Mylėti pinigus, aišku.
O jei pasistengtume, gal net pavyktų šiuos du 'monstrus' suderinti ir net jei jie niekada nepaspaus vienas kitam rankos, tai bent jau piktai nešieps dantų. Kaip suderinti? Na į jausmus vėl gi galima žvelgti šiek tiek ekonominiu aspektu ir nori-nenori, bet teks santykį pavadinti sandoriu. Žinoma, šis požiūris bus svetimas žmogeliams, kurie iš jausmų siekia tik pasipelnyti, pasipelnyti finansiškai, tačiau jei į šį 'reikalą' žiūrėtume daug platesniu požiūriu, tame pačiame santykyje vystoma mainų ekonomika, kurios pagrindas - bendradarbiavimas. Šie du žmogučiai (MV) (VV) (MM) tampa savotiškais verslo partneriais, dirbdami ties labai pelningu verslo planu - architektuoti bendrą ateitį. O bendradarbiavimo formos yra įvairios: vienas kito pažinimas, domėjimasis, visapusiškas palaikymas, rūpestis, dalinimasis mintimis, planais ir blah blah blah, galima tęsti dar kelias minutes. esmė tokia - tik šitokį 'materialiai' ekonomišką fenomeną, kuriame pinigai tampa PASTANGOMIS, galiu laikyti puikiu pavyzdžiu kaip nesileisti būti preke ir nepaversti kito žmogaus egoistiškų poreikių 'banku' su mažiausiomis palūkanomis.
Ką gi, mielieji, nebūkime prekės ir vartotojais tuo metu, kai kalbame apie jausmus, nes tai panašu į vakarienę, kurios metu prie stalo sėdima su neplautomis rankomis. )))))))))))))
Dėkoju už dėmesį.
Pagarbiai, SOULVOICE.