Tema: Ieškai ar lauki? (apie sėkmę)
Aš dažnai domiuosi sėkmingų žmonių psichologija, ką jie daro kitaip nei kiti, kaip mąsto. Daugelis dabartinių problemų dėl gyvenimo kokybės yra susiję su tuo ką noriu pasakyti. Vakar prisiminiau sovietų laikus. Nors buvau dar labai mažas ir asmeniškai nedaug ką pamenu, tačiau iš to ką pasakojo ir koks tai buvo gyvenimas, pagal tai remiuosi tolimesnėmis mintimis. Kaip žinia darbas yra vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių ar procesų, nežinau kaip įvardinti. Nes kiekvienas turi kažką dirbti, kad išgyventų. Sovietų laikais užtekdavo trumpų, konkrečių mokymų ir darbas praktiškai garantuotas. Tai gi, žmonės įsisavino tokį požiūrį, kad norint gauti darbą, reikia tik tam tikrų mokymų, studijų, o visa kita bus garantuojama.
Lietuvoje galbūt ne taip smarkiai jaučiama studijų apgaulė, tačiau žmonės dar neišaugo iš to seno požiūrio, nes jų tėvai ir seneliai vis kartoja tą patį, perša seną požiūrį. Gal apie studijas dabar neišsiplėsiu, tačiau tai geras pavyzdys, kai žmonės vietoj to, kad aktyviai ieškotų galimybių, pasyviai tikisi rasti, tiksliau vos ne laukia, kol jiems pasiūlys darbą, nes jie turi diplomą ir įdėjo skelbimą, jog ieško darbo.
Pastebėsite, jog visi sėkmingi žmonės yra kitokio požiūrio, nei daugelis. Jie nelaukia, jie ieško galimybių, imasi rizikos, domisi, skaito ir bando išsiaiškinti kas neaišku. Kai kiti laukia kol jiems pasiūlys darbą, kol mokytojai išmokys juos.... kažko, kas pavers juos sėkmingais, laukia kol dėstytojai pateiks informaciją, kuri reikalinga konkrečiam darbui atlikti, vengia daryti kažką neįprasto, bijo rizikos, skaito tik kai liepia, kai reikia išmokti ir pasiruošti kontroliniui, egzaminui, darbui.
Ne veltui yra sakoma, kad magija vyksta už komforto zonos ribų. Tu gali pasiekti daugiau, nei manai, bet tik jei žengsi už savo komforto zonos ribų.
Beje, visa tai galioja ir pažintims. Ar įsidedate keletą nuotraukų ir laukiate kol kas užkibs ar išsiaiškinate ko jums reikia, kas patinka ir to ieškote, domitės, bendraujate.