41

Re: Rusų filologija

Juozapota parašė:

O jei aš noriu studijuot rusų filologiją?

tai kaip sekasi studijuoti?) pagal komentaro parasimo data jau turetum buti antram kurse

42

Re: Rusų filologija

nematau prasmes studijuoti rusu filologija jei rusu kalba ir taip yra gimtoji. nieko naujo ten neismoksi. rusu klasika mums neblogai deste mokykloje per literaturos pamokas rusu istorija irgi deste mokykloje be to studijas reikia rinktis pagal pelninguma o pacios pelningiausios kalbos yra kuo retesnes kalbos. mokedama rusu kalba tu Lietuvoje nieko nenustebinsi nes cia rusu ir lenku pilna ir si kalba neatbnes pelno. todel prie rusu reikia tobulai moketi dar viena kalba pvz kinieciu arba japonu nes uz siu kalbu vertima daugiausiai moka.  dar gali rinktis norvegu arba prancuzu kalba nes sios kalbos yra pelningesnes. o rusu kalba mokintis jau laisvalaikiu kaip papildoma kalba. geriausiai pasiziurek kokio vertimu biuro ikainius. uz kuria kalba daugiausia moka tokia kalba ir reikia rinktis. diplomas ir issilavinimas tai pinigu uzdirbimo irankis ir diplomas turi nesti pelna jei diplomas nenesa pelno studijoti isvis neverta

43

Re: Rusų filologija

Man labai patiko Juozapotos požiūris - mokytis kas patinka, o ne kas praktiška ir naudinga. smile Visada sakau, kad reikia daryti tą, ką jauti. Tas jausmas yra tavo gyvenimo kelrodis. Visa kita ateis vėliau.

Konstantinai, nežiūrėk kaip į filologiją. Žiūrėk tiesiog kaip į rusų kalbą. Ir nebūtina būti vertėju, o būnant vertėju nebūtina dirbti būtent vertimų biuruose. Rusiškai susikalbėsi daugelyje šalių...

44

Re: Rusų filologija

na as puikiai susikalbu ir be filologo diplomo. zinau kad puikiai susikalbesi. visoje rytu europoje gali susikalbeti o vakaru europoje jei tiesiogiai ir nesusikalbesi tai visada atsiras koks lenkas ar rusas kuris rusiskai pavertejaus. na jeigu visiskai niekas rusiskai nesupranta tada tenka prisiminti anglu kalba ir pademonstruoti savo kalbinius igudzius) mergina gal ir gali sau leisti studijuoti tai kas patinka o vyras turi uzdirbti pinigus todel jeigu dabar man butu 18 metuku tikriausiai pasirinkciau kokia skandinavu filologija o paskui isidarbinciau uzsienyje ir siltai tupeciau iki pat pencijos) na bet tegu studijoja juk ne veltui rusu rasytojai per 300 metu nuo pat Puskino laiku tiek literaturos prirase juk kazkas turi tai studijoti)