1

Tema: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Sveiki, daugelis žmonių užsiima įvairiomis dietomis ar aplamai kažkokia specialia mityba, pvz. vegetarai, veganai, žaliavalgiai, mono, skysčiavalgiai, saulevalgiai, pranavalgiai ir t.t... Kažkaip pagalvojau, kadangi vis tik pažinčių puslapis, o mitybos tema visada yra susijusi su figūra, žmogaus savijauta ir sveikata, tai manau turėtų būti ir skyrelis tam. Bent šiuo metu tai tikrai gan aktualu, nes tokių bendruomenių pvz. facebook yra labai daug. Moterims matau yra sveikatos skyrelis, o taip išeina sveikata vyrams nesvarbu? Juk nemažai ir vyrų yra visokių veganų ir žaliavalgių ir t.t... Ar užsiima sportu ar dar kažkuo ir puoselėja savo sveikatą.

Ne taip senai, kaip tik buvo diskusija apie alkoholį ir kai kurių žmonių nusistebėjimai, kiek daug Lietuvoje geriančių ir t.t... O tai, kad kitokių temų niekas nė neužveda, o gal tiesiog nėra kur. Gal nepastebėjau tokio skyrelio, peržvelgęs forumą. Manau tokiam skyreliui egzistuojant, prisidėtumėte prie tautos sveikatos būklės...

2

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

valgykim gyva maista

3

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Pasakysiu viena dieta- tai nebuvimas jokiu dietu smile Niekada nesugebeciau saves skriausti kazko nevalgydama, arba valgydama palei valandas. Nevengiu nei saldumynu, nei riebaus maisto, nieko, ka pavadintumei kolorijom... Taciau vienas skirtumas- nepersiryju, needu iki pilvo skausmu, save prikemsu tik tiek, kiek reikia skrandziui, ne akims, ir valgau tik tuomet, kai skrandziu bada jauciu smile , o ne galvoju kad reikia valgyti...

4 (redagavo Velnias 2015-03-20 13:19)

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Dažniausiai valgau batonus (vidutinis sudėjimas - kvietiniai miltai), kartais baltą duoną (kvietiniai-ruginiai miltai, nes biški smulkus) ir virtas bulves kartu su lydytais kiaulių taukais, nes tik nuo jų mano galva veikia normaliai gerai. Pietums dažnai valgau raugintus kopūstus. Vakarienei sviestą, sūrius, grietinę, taip pat sėmkas. Vaisių beveik nevalgau, nes nuo cukraus mano galva veikia blogai. Dėl to, kad bulvių valgau nedaug ir beveik nevalgau vaisių, kas dieną geriu kalio miltelius (po 2-3 pakelius, kuriuose 75-112,5 proc. paros normos), nes tie du maistai yra pagrindinis jų šaltinis, o trūkstant kalio būna silpna rankose ir kojose, nesinori dirbti su raumenim, būna nervingumas ir blogas miegas (nemiga). Geriu tiek, kiek skanu. Taip pat geriu ir magnio miltelius, nes ir jo pritrūksta. Kai ima traukti raumenis, tada išgeriu kiek skanu. Ir dar beveik kas dieną geriu c ir b grupės vitaminų tabletę per pusę du kartus. Mėsos (taip pat žuvų, nes tai irgi mėsa - raumenys) valgau minimaliai, nes ji nieko gero man neduoda. Kiaušų trynių beveik nevalgau (tik dėl įvairovės), nes ten bobiški hormonai - vištų. Kepenis taip pat tik dėl įvairovės, nes nuo jose esančio kraujo būnu agresyvus (taip pat ir nuo kiaušinių tryniuose esančio kraujo), o tai man taip pat nieko gero neduoda. Taip pat - rankas pasitepu sėmkų aliejum, o veidą - alyvuogių.

Mano sveiko gyvenimo logika yra protingas, sveikas ir taikus.

5

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Velnias parašė:

Dažniausiai valgau batonus (vidutinis sudėjimas - kvietiniai miltai), kartais baltą duoną (kvietiniai-ruginiai miltai, nes biški smulkus) ir virtas bulves kartu su lydytais kiaulių taukais, nes tik nuo jų mano galva veikia normaliai gerai. Pietums dažnai valgau raugintus kopūstus. Vakarienei sviestą, sūrius, grietinę, taip pat sėmkas. Vaisių beveik nevalgau, nes nuo cukraus mano galva veikia blogai. Dėl to, kad bulvių valgau nedaug ir beveik nevalgau vaisių, kas dieną geriu kalio miltelius (po 2-3 pakelius, kuriuose 75-112,5 proc. paros normos), nes tie du maistai yra pagrindinis jų šaltinis, o trūkstant kalio būna silpna rankose ir kojose, nesinori dirbti su raumenim, būna nervingumas ir blogas miegas (nemiga). Geriu tiek, kiek skanu. Taip pat geriu ir magnio miltelius, nes ir jo pritrūksta. Kai ima traukti raumenis, tada išgeriu kiek skanu. Ir dar beveik kas dieną geriu c ir b grupės vitaminų tabletę per pusę du kartus. Mėsos (taip pat žuvų, nes tai irgi mėsa - raumenys) valgau minimaliai, nes ji nieko gero man neduoda. Kiaušų trynių beveik nevalgau (tik dėl įvairovės), nes ten bobiški hormonai - vištų. Kepenis taip pat tik dėl įvairovės, nes nuo jose esančio kraujo būnu agresyvus (taip pat ir nuo kiaušinių tryniuose esančio kraujo), o tai man taip pat nieko gero neduoda. Taip pat - rankas pasitepu sėmkų aliejum, o veidą - alyvuogių.

Mano sveiko gyvenimo logika yra protingas, sveikas ir taikus.

as ir galvoju kas cia tau su ta galva... smile

6 (redagavo ValdaS 2015-03-20 17:21)

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Ten jau ne aš, o 'mirusios kiaulės' dirba smile

7

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

stengiuos valgyt 6x per diena, kartais iseina ir daugiau ir tik kokybiska maista, liesa, ant ziemos auginau mase, bet jau pavasaris, vasara arteja reikia mesti kaili smile bus lengviau gyvent

8

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Mitybos reguliavimas be sporto vaisingų rezultatų daug neduoda, tai ar ten žaliavalgis ant sofos būsi, ar makdonaldinis sportuojantis, tai nei šis nei tas gausis.. wink

9

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

o jeigu labai nesportuoji ir mažai valgai

10

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Tai tada šakalys kaip aš big_smile

11

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Velnias parašė:

Dažniausiai valgau batonus (vidutinis sudėjimas - kvietiniai miltai), kartais baltą duoną (kvietiniai-ruginiai miltai, nes biški smulkus) ir virtas bulves kartu su lydytais kiaulių taukais, nes tik nuo jų mano galva veikia normaliai gerai. Pietums dažnai valgau raugintus kopūstus. Vakarienei sviestą, sūrius, grietinę, taip pat sėmkas. Vaisių beveik nevalgau, nes nuo cukraus mano galva veikia blogai. Dėl to, kad bulvių valgau nedaug ir beveik nevalgau vaisių, kas dieną geriu kalio miltelius (po 2-3 pakelius, kuriuose 75-112,5 proc. paros normos), nes tie du maistai yra pagrindinis jų šaltinis, o trūkstant kalio būna silpna rankose ir kojose, nesinori dirbti su raumenim, būna nervingumas ir blogas miegas (nemiga). Geriu tiek, kiek skanu. Taip pat geriu ir magnio miltelius, nes ir jo pritrūksta. Kai ima traukti raumenis, tada išgeriu kiek skanu. Ir dar beveik kas dieną geriu c ir b grupės vitaminų tabletę per pusę du kartus. Mėsos (taip pat žuvų, nes tai irgi mėsa - raumenys) valgau minimaliai, nes ji nieko gero man neduoda. Kiaušų trynių beveik nevalgau (tik dėl įvairovės), nes ten bobiški hormonai - vištų. Kepenis taip pat tik dėl įvairovės, nes nuo jose esančio kraujo būnu agresyvus (taip pat ir nuo kiaušinių tryniuose esančio kraujo), o tai man taip pat nieko gero neduoda. Taip pat - rankas pasitepu sėmkų aliejum, o veidą - alyvuogių.

Mano sveiko gyvenimo logika yra protingas, sveikas ir taikus.

12 (redagavo Alvydas 2017-10-07 06:12)

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

ar zinojote, jog mesa kenksmingiau uz cigaretes?
arba, jog vienas keptas kiausinis atitinka 5 cigaretems?
lygiai karves pienas musu organizmui reikalingas tiek pat kiek ozkos, ziurkes, ar suns ir yra kenksmingas,
o cukrus, jis is esmes nereikalingas, bet kenksmingas maziausiai, nes pasisalina is organizmo...

Cia pagal duomenis, kurie sukelia cholesteroli, kemsa kraujagysles ir priveda prie sirdies ir kraujagysliu ligu. Nuo kuriu pasaulyje mirsta daugiausiai. kad isivaizduoti - kas valanda po keturis keleivinius lektuvus. lyg nukrenta... hmm

Mastom ka dedam i burna..

13

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Manau, kad mityba lb.individualus dalykas.Pažystu 102m.senutę, kuri valgo beveik kasdien pietums mėsos. Manau, kad svarbiausia nepersivalgyt...:::008

14

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

zmogus sukurtas gyventi bent 100m. tad senute 102m. niekuo nestebina manes. Stebina infarktai nuo25 metu ir pan.

15

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Taip, mane irgi. Manau kad prie to prisideda nežmoniškas psichologinis ir fizinis krūvis, bei nesveikas gyvenimo būdas. Dar ir tėvų genai, bei nėščios motinos situacija.

16 (redagavo Alvydas 2017-10-07 08:49)

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

idomu ka reikia valgyti. ar is viso turim pasirinkima? Ekologiski produktai is esmes nieko nesikeicia nuo paprastai auginamu. Valgymas maziau kancerogenu neiseitis.
Kodel mesa turinti daugiau kancirogeniniu medziagu, sukelianciu vezi, nezymima,kaip kenksminga sveikatai?Kodel cigaretes uzimancios antra vieta yra zymimos ispejamaisiais zenklais, o mesos pakuotes ne?

17

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Dar manau, kad visur svarbu nusiteikimas. Ne tik kūnas, bet ir dvasia. Jeigu esi pozityvus, mėgaujiesi gyvenimu ir maistu kaip Dievo dovana, jeigu spinduliuoji gėrį ir dvasinę pusiausvyrą, tai viskas tik į gera...:::008

18

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Laimingi irgi mirsta. Nemanau, kad nusiteikimas kazko pagelbes, kad tavo kraujagysles neuzsikimstu nuo cholesterolio. Nors kas ten zino, tikiu ir savitaiga.
Kad laimingi gyvena ilgiau, tai be abejones, nes dauguma ligu per nervus..

19

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

Geriau mirti laimingai, negu atvirkščiai. Sąvoka cholesterolis slepia daug dalykų. Teko skaityt, kad jo negerojo kiekis didėja, jeigu yra kūne žaizdų arba pažeistos kraujagyslės. Jis skatina jų gijimą...

20

Re: Forumo skyrelis apie sveiką gyvenimo būdą, mitybą

"Dievo dovana"
"Geriau mirt laimingai"...
Nepradek... susivemsiu...