1

Tema: Elektros VS Automatikos inzinerija

Sveiki sustojau ties 2 specialybemis elektros ir automatikos inžinerija kur rekomenduotume geriau stoti? Kur daugiau perspektyvų?

2

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

Sveikas,
Abejos specialyubės tikrai perspektyvios. BET... Kadangi viskas dabar šiuo metu labai bandom automatizuoti, ne tik kompiuteriuose, bet ir gamyboje - Automatika yra ateitis smile

3

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

Raimundas parašė:

Sveikas,
Abejos specialyubės tikrai perspektyvios. BET... Kadangi viskas dabar šiuo metu labai bandom automatizuoti, ne tik kompiuteriuose, bet ir gamyboje - Automatika yra ateitis smile

Skirtumas tarp automatikos ir elektros inžinerijos yra tas, kad automatikos inžinerija yra nuolat atsinaujinanti, kas tave praktiškai įpareigoja visą gyvenimą mokytis.
Tad jei nori paprastai - elektra.
Nori sudėtingai - automatika.
Kas liečia pinigus, tai nemažai elektrikų uždirba daugiau už automatikus.
Kas liečia darbo švarumą, net neabejoju, kad net ir būdamas automatiku turėsi lyst po kokiu tepaluotu ir dulkėm nuklotu konvejeriu big_smile

4

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

Nesu mates inzinieriaus isitepalavusio. Paprastai tai atlieka zemesnes pareigas turintis asmuo. Stoti reikia ten kur labiau patinka.

5

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

siaip automatai skaitosi lengviau, nes ten nieko naujo. Jei eisi elektronika, tai turesi supratimo automatikoje.
nors ziuri cia esanciu automatai

6 (redagavo Ignas 2019-07-22 22:53)

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

Geras inžinierius bus visko matęs. Aš pats esu baigęs automatiką ir valdymą Lietuvoje. Darbo rasti tikrai nesunku, nes, kaip Raimundas minėjo, viskas juda link automatizacijos, o būtent tokie inžinieriai ir bus reikalingi tam automatizavimui. Pats Lietuvoje darbo vietą užsitikrinau dar prieš pat pabaigdamas bakalauro studijas. Anglijoje irgi gal po 3 ar 4 mėnesių pasirašiau sutartį. smile

Dėl elektros inžinerijos kažko negaliu pasakyti. Jeigu čia kalba eina apie elektrikus, tai pas mus kompanijoje jų yra - jiems tikrai daugiau tenka susitepti ir tikrai ne ką mažiau reikalingi, nei automatikai. Kai kurie netgi turi savo komandas. Elektros spintų tvarkymas, pajunginėjimas, krapštymasis prie įrengimų, kabelių klojimai, tiesimai ir t.t. Man, kaip automatikos inžinieriui daugiau tenka ofise būti, bet darbas toli gražu nėra švarus. Kiekvieną savaitę tenka darbe prisirinkti dulkių ir purvo ant ofisinių kelnių. big_smile

Ir darbo pobūdis labai platus, lankstus. Tarkime, šiuo metu aš atsakingas, kad valdymo spintų brėžiniai būtų atnaujinti, taip pat atsakingas už visą priešgaisrinės sistemos dokumentaciją bei kad elektrikų skyrius laiku patikrintų įmonėje naudojamus elektros prietaisus, taip pat mūsų įmonė turi įsirengusi nemažą vėjo ir saulės kolektorių parką, tai saulės kolektorių dalį prižiūriu (inverterių priežiūra, pakeitimas, programavimas, produkcijos analizė, gedimų analizė ir t.t.). Dabar su vadovu judam link to, kad ant savo pečių pasiimčiau ir viso to parko SCADA sistemos projektavimą, kad jo priežiūra būtų dar paprastesnė ir greičiau pastebėtume problemas, taigi nusimato ir valdyklių programavimas, ir vizualizacija. Žodžiu darbo tikrai nestinga.

Vienas buvęs grupiokas Lietuvoje vadovauja įmonei, tai kasmet pasikalbu grįžęs atostogų. Sako, kad striuka su inžinieriais Lietuvoje, nėra gerų, patikimų, norinčių augti ir tobulėti. smile

Jeigu galvą turi ir šita sritis traukia, manau tikrai neprašausi pasirinkdamas. Jau nekalbu apie tai, kad visa robotikos pramonė irgi perspektyvi, o tai irgi viena iš krypčių, kur link automatikos inžinierius gali judėti. smile

7

Re: Elektros VS Automatikos inzinerija

Na aš pats baiges automatika ir valdymą. Tikrai švaresnis darbas nei kad elektros inžinerijos. Bet tenka ir man išsipurvinti. Tenka kokį nors dažnio keitikli pakeisti, kokį nors jutiklį ir tt. O elektros inžinerijos vyrukai pas mus vedžioja jegos ir silpnų srovių laidus, komunikacijas. Stato spintas su kirtikliais, jas komutuoja.

Be darbo tikrai neliksi pasirinkes viena ar kita specelybe.