321

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

skaitau edvino kaledos knygas,patariu visiems,geros...

322

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

"How to hypnotize people and other living things" by Wayne F. Perkins man tai patinka nors siaip tai skonio reikalas... wink

323

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausme"
Sunkiai skaitosi labai.. Sake mokytoja kad iveikus sia knyga, kitos knygos tikrai atrodys lengvos, kazi tai tiesa?

324

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Bet nebejuokinkit su tais, "paskaitykit, tai tikrai gera knyga"

jus man pasakykit, KUOM GEROS YRA TOS KNYGOS? smile

325

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Tomas, 26 parašė:

skaitau edvino kaledos knygas,patariu visiems,geros...


O daug labai kas skaito Edvino Kaledos knygas;) juk wienas ish didzhiausiu bestselerininiu knygu autorius. Malonu girdeti jog yra bendraminciu;) Patarciaw perskaityti ir Viktoro Stirpeikos- nuogi shaltyje:)  esu bendrawes su shiuo rashytoju, o perskaites knyga daug ka supratau apie ji:) beja knyga lengwai skaitoma:)
Sauliau17 Knygos praturtina, tavo vidini gyvenima, taip pat ir protini. tau tik dabar atrodo, kad tai tik makulatura, weliaw pats pamatysi kad skaityti werta:)

326

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Na bet kaip ir minejau ne visas, tarkim knyga kokia, kur pasakoja kaip kas gyveno, kas ka padare ir t.t paskaitai ir kame cia praturtinimas saves?

327

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

tokiose knygose, dazniausiai buna gywenimo moralai... tiesiog galima ish ju mokytis ir nekartoti klaidu kurios gali, pasitaikyti ir tawo kelyje, kai ka galima net ir pritaikyti sau;)

328

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

smile O tokias kur fantastika, ir skaito? smile taip nebuvo, nera ir nebus, bet vistiek populiaru. Kaip koks haris poteris ar kazkas panasaus

329

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Na, jei knyga skaityti, tai tikslas butu ka nors ismokti... Is mokslines fantastikos nieko neismoksi, tad gal geriau paziuret filma mokslines fantastikos, o knyga turiningesne pasirinkt?

330

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Saulius, 17 parašė:

smile O tokias kur fantastika, ir skaito? smile taip nebuvo, nera ir nebus, bet vistiek populiaru. Kaip koks haris poteris ar kazkas panasaus

ne ash apie fantastikas neskaitau, man tai nelabai ydomu:) nematau tikslo:) del filmu, su Aurio nuomene 100 procentu, sutinku.

331

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

As tik taip norejau paklaust zmoniu, kad cia kiekvienas knyga perskaites sako kokia ji gera, o kai paklausi kuo ji gera, tai negali pasakyt smile

332

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Saulius, 17 parašė:

As tik taip norejau paklaust zmoniu, kad cia kiekvienas knyga perskaites sako kokia ji gera, o kai paklausi kuo ji gera, tai negali pasakyt smile

na manau ash atsakiau, bent jau, apie tas knygas kalbant, kurias ash skaiciau:) Galetu kiekwienas po perskaitytos ar skaitomos knygos, parashyti: koki ispudi paliko, kuom ji suzawejo, o gal nuobodi...? ir tjp toliau:) werte, kiekwienam zhmogui skirtingai reishkia ir kiekwienas skirtingai wertina:)

333

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Jei geras siuzetas tai ir patiko, cia dazniausia jaunimui smile Nesvarbu kad knygoje nera minties jokios.. wink
Kvaila taip smile bet tokie jau tie zmones big_smile

334

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Laurynas, 22 parašė:
Saulius, 17 parašė:

As tik taip norejau paklaust zmoniu, kad cia kiekvienas knyga perskaites sako kokia ji gera, o kai paklausi kuo ji gera, tai negali pasakyt smile

na manau ash atsakiau, bent jau, apie tas knygas kalbant, kurias ash skaiciau:) Galetu kiekwienas po perskaitytos ar skaitomos knygos, parashyti: koki ispudi paliko, kuom ji suzawejo, o gal nuobodi...? ir tjp toliau:) werte, kiekwienam zhmogui skirtingai reishkia ir kiekwienas skirtingai wertina:)

Labai taikliai pastebeta. Cia kaip skaityti filmo recenzijas ir komentarus, kurie buna vaivorykstes spalvu: nuo geru iki blogu. Paskaicius ir nebezinai ar geras, ar blogas tas filmas bus. Bet visgi pacio ispudziai vistiek buna skirtingi nuo visu komentaru.. Turbut todel, kad kiekvienas esame individidas priimantis skirtingai aplinkos dirgesius big_smile)

335

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Saulius, 17 parašė:

Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausme"
Sunkiai skaitosi labai.. Sake mokytoja kad iveikus sia knyga, kitos knygos tikrai atrodys lengvos, kazi tai tiesa?

Nežinau, kurioj knygos daly dabar esi, bet kiek pamenu, pirmi keli šimtai puslapių buvo sunkiausi, paskui kažkaip lengviau slydo :::041 Iš tikro turbūt vienas sudėtingiausių kūrinių iš mokyklinės literatūros. Nors pati romano tema, sakyčiau, turėtų būti labiau kabinanti negu, tarkim, Balzako "Tėvo Gorijo", jei skaitei. Iš tos pusės šioks toks palengvinimas...

Dėl tų "gerų" knygų... su laiku išmoksi atsirinkti tai, kas tau priimtina. Aš, pavyzdžiui, giliai įtikėjusi, kad Remarkas yra genialus (aplinkinių alpėjimas dėl kažko įtaką vis dėlto daro), bandžiau skaityt jo knygas, na bet man jos - ne ir viskas. Tegu būna kaip tik nori geros. Ką eilinis skaitytojas laiko gera knyga - tai daugių daugiausia jo nuomonė ir geriausiu atveju suformuota literatūros ekspertų, visais kitais atvejais iš pašalių prisirankiotos nuogirdos ir subjektyvūs įspūdžiai. Norisi tikėti, kad knygos, už kurias teikiamos Nobelio premijos ir kitokie prestižiniai apdovanojimai ir yra tos GEROSIOS. Nors mano supratimu, gera knyga - tai laiko patikrinta knyga. Pavyzdžiui, Orwello "1984" iš lengvesnės klasikos arba filosofijos klasika (Platono kūryba, tarkim). Ta literatūra nesensta, o dauguma tų knygų, kur kokioje Akropolio lentynoje šviečia klejonėmis "perkamiausia", "populiariausia", neretai tėra šlamštas apvilktas garbingu knygos vardu.

Ne visai pritarčiau nuomonei, kad knygą skaityti reikia su tikslu, ką nors išmokti. Po n studijų knygų kartais norisi pasiilsėti ir atsipalaiduoti paprasčiausiai grožintis pačiu tekstu, sakinių konstrukcijomis, neįprastomis frazėmis. Knyga juk ne vien žinių perteikimo funkciją atlieka. Ne ką mažiau svarbi ir estetinė.

P.S. Laurynai, galėtumei vis dėlto pasistengti bent jau svetimos abėcėlės raidėmis nepurvinti lietuviškų žodžių, jei nosinės ir varnelės tau atrodo visai nepasiekiamos.

336

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

butent del taves Martyna, pasistengsiu tai padaryti:) nezinau kodel ir is kur bet rasau jau ilgokai taip kaip rasau, nepyk;) net pats nepastebiu kaip pridelioju svetimu abeceliu raidziu;) Juk cia ne koks lietuviu kalbos forumas, kur privalu taisyklingai rasyti:)

337

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Martyna, matai, nuostabu rasti zmoniu, kurie atsipalaiduoja skaitydami knygas, bet ne visi mes padarai tokie vienodi, kaip kad minejai.

Pvz man knygos skaitymas yra varginantis, bet idomus etapas. Po knygos skaitymo daznai jauciuos tiesiog issunktas - pavarges. Todel rinkdamasis knyga, kad ir po visu studiju, vistiek renkuosi knyga su tikslu, nes atsipalaidavimo opcija su knyga mano gyvenime nublankusi. wink

338

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

J.Erlickas "Bajoru" visada idomu kuo nustebins savo skaitytojus...idomios mintys ir tada tikrai zinai kad as ne viena tokia kuri kartais tikrai stebina zmones savo pasakymais .

339

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Hmm... Erlicko manija? Apie ka si knyga? smile

340

Re: Kokią knygą dabar skaitote?

Taip manija...jo visos knygos nera pagrindines minties...joje tokie kaip trumpi nutikimai tokie idomus,kvailoki...
kaip jis pristate sia knyga...kai vyras nuejas i biblioteka nejaukiai jauciasi ir staiga pamato jam pazistama uzrasa"bajoru" tai ima ir nesasi su savimi...arba kai vyras ryte praso kad parnestu "bajoru"parnesi mano knyga ir i snuki negauni ;D