21 (redagavo Salutė 2015-06-21 06:50)

Re: Beraščiai..

Tikrai, taip, labai daug beraščių, kurie net viename žodyje padaro dvi klaidas. Aš nekalbu, apie tai, kad kažkokia raidė praleista ar ne tą klavišą spūstelėjo- tai ne klaidos. Tai tik paprastai pasakius - rašymo apsirikimo klaidelės, jos - neesminės. Taip pat nepykstu, kai rašo be nosinių, varnelių ar brūkšnelių (tiesiog be lietuviškų simbolių). Bet kai žmogus parašo "ačių" "Šendien" "kat" "kaškaip" ir t.t. akis bado, net juokas nebeima. Kur ritasi pasaulis, koktu darods.
Neturiu išankstinės nuostatos, kad nebendraut su tokiais žmonėmis. Anksčiau duodavau jiems šansą, kartais vis dar duodu šansą. Gal tiesiog žmogus "susipykęs" su lietuvių kalbos gramatika. Tačiau, kuo tolyn, tuo mano tolerancija blėsta.
Dažnai, labai dažnai būna, kad toks žmogus tuščias vidumi ir pats neturi ko pasakyti.Tiesiog nėra apie ką su juom kalbėt. Jo bendravimas apsiriboja keliais žodžiais. Jau pradedu tokius asmenis ignoruoti-nebeatsakinėti arba blokuoti.

22

Re: Beraščiai..

"ačių"

big_smile jau geriau tada rasyt "aciu" smile o tai dar isijunginet lietuviu kalba kad neteisinga raide parasyt big_smile

23

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
Serena parašė:

Sakyčiau, kad inteligencija ir erudicija su diplomo pavadinimu neturi nieko bendro. Esu gyvenime sutikus ne vieną žmogų tik su tuo "profesiniu" išsilavinimu ir tai -apsiskaitę, mandagūs, draugiški žmonės. Bet teko matyt ir ne vieną su daktaro laipsniu, bet buką kaip kažin kas ir patenkintą tik savimi pačiu..
Nenurašau žmogaus dėl to, kad jo išsilavinimas ne universitetinis - pabendravus iškart matosi, kas yra kas..

ka pati baigusi?)

VU KHF-tai ką?

24

Re: Beraščiai..

oba idomiai vilniaus universitetas kaune smile

25

Re: Beraščiai..

http://www.15min.lt/naujiena/svietimas/ … 234-510830
Apie tuos gyvenimo universitetus  kalbate.:::a46

26

Re: Beraščiai..

Būtent, geriau be nosinių ar paukštelių nei "ačių" smile

Darius parašė:

"ačių"

big_smile jau geriau tada rasyt "aciu" smile o tai dar isijunginet lietuviu kalba kad neteisinga raide parasyt big_smile

27

Re: Beraščiai..

Tai, juk čia kalbama ne apie mokslo pasiekimus, o apie neraštingumą. wink

Serena parašė:
Konstantinas parašė:
Serena parašė:

Sakyčiau, kad inteligencija ir erudicija su diplomo pavadinimu neturi nieko bendro. Esu gyvenime sutikus ne vieną žmogų tik su tuo "profesiniu" išsilavinimu ir tai -apsiskaitę, mandagūs, draugiški žmonės. Bet teko matyt ir ne vieną su daktaro laipsniu, bet buką kaip kažin kas ir patenkintą tik savimi pačiu..
Nenurašau žmogaus dėl to, kad jo išsilavinimas ne universitetinis - pabendravus iškart matosi, kas yra kas..

ka pati baigusi?)

VU KHF-tai ką?

28

Re: Beraščiai..

As manau svarbiause isdestyti aiskiai savo mintis:::001. Neformalioje aplinkoje nera butina laikytis grieztu taisykliu ir kartais smagu gluminti lituanistus padarkant lietuviu kl. bei gramatika, tuomet smagu ziuret kaip jie putoja:::012. As tu zinuciu nesureiksminu, zinoma jai jau asmuo raso visiskas nesamones arba mintis desto labai nerisliai tai ignor., man svarbiause- aiski foto, pilnas anketos aprasymas, pagarba, mandagumas. Taisyklingai rasau tik dalykiniuose rastuose bei pareiskimuose, na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

29

Re: Beraščiai..

Man tai vienodai, esu matęs tokių kur su tarpais ir taškais sakinio gale susipykę tai jau tiesiog sudėtinga dešifruoti.

30

Re: Beraščiai..

OLA parašė:

As manau svarbiause isdestyti aiskiai savo mintis:::001. Neformalioje aplinkoje nera butina laikytis grieztu taisykliu ir kartais smagu gluminti lituanistus padarkant lietuviu kl. bei gramatika, tuomet smagu ziuret kaip jie putoja:::012. As tu zinuciu nesureiksminu, zinoma jai jau asmuo raso visiskas nesamones arba mintis desto labai nerisliai tai ignor., man svarbiause- aiski foto, pilnas anketos aprasymas, pagarba, mandagumas. Taisyklingai rasau tik dalykiniuose rastuose bei pareiskimuose, na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

"svarbiause" va cia tai rastingumas) visus reikia atgal i mokykla i kalbos kulturos pamokas

31

Re: Beraščiai..

OLA parašė:

na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

vis galvoju kaip suprasti si sakini)

32 (redagavo Tomas 2015-06-22 15:43)

Re: Beraščiai..

OLA parašė:

na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

Šitas geras.

33

Re: Beraščiai..

Na cia man patinka intriguot forumo lituanistus:::810

34

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
OLA parašė:

As manau svarbiause isdestyti aiskiai savo mintis:::001. Neformalioje aplinkoje nera butina laikytis grieztu taisykliu ir kartais smagu gluminti lituanistus padarkant lietuviu kl. bei gramatika, tuomet smagu ziuret kaip jie putoja:::012. As tu zinuciu nesureiksminu, zinoma jai jau asmuo raso visiskas nesamones arba mintis desto labai nerisliai tai ignor., man svarbiause- aiski foto, pilnas anketos aprasymas, pagarba, mandagumas. Taisyklingai rasau tik dalykiniuose rastuose bei pareiskimuose, na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

"svarbiause" va cia tai rastingumas) visus reikia atgal i mokykla i kalbos kulturos pamokas

reik dirzo paimt tokiem zmonem smile ir auklet tol kol ismoks smile

35

Re: Beraščiai..

OLA parašė:

Na cia man patinka intriguot forumo lituanistus:::810

Būna taip, kad paskui patys žmonės taip intriguodami nepajunta, kad tai taipo jų dalimi ir kitaip nebegali rašyti. Tik šiaip sakau. wink

36

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:
OLA parašė:

As manau svarbiause isdestyti aiskiai savo mintis:::001. Neformalioje aplinkoje nera butina laikytis grieztu taisykliu ir kartais smagu gluminti lituanistus padarkant lietuviu kl. bei gramatika, tuomet smagu ziuret kaip jie putoja:::012. As tu zinuciu nesureiksminu, zinoma jai jau asmuo raso visiskas nesamones arba mintis desto labai nerisliai tai ignor., man svarbiause- aiski foto, pilnas anketos aprasymas, pagarba, mandagumas. Taisyklingai rasau tik dalykiniuose rastuose bei pareiskimuose, na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

"svarbiause" va cia tai rastingumas) visus reikia atgal i mokykla i kalbos kulturos pamokas

tai ir mintys- turetu but, jei neklystu, o ne mintis...

37

Re: Beraščiai..

Sergio parašė:
Konstantinas parašė:
OLA parašė:

As manau svarbiause isdestyti aiskiai savo mintis:::001. Neformalioje aplinkoje nera butina laikytis grieztu taisykliu ir kartais smagu gluminti lituanistus padarkant lietuviu kl. bei gramatika, tuomet smagu ziuret kaip jie putoja:::012. As tu zinuciu nesureiksminu, zinoma jai jau asmuo raso visiskas nesamones arba mintis desto labai nerisliai tai ignor., man svarbiause- aiski foto, pilnas anketos aprasymas, pagarba, mandagumas. Taisyklingai rasau tik dalykiniuose rastuose bei pareiskimuose, na dar jai vyrukas padaro labai patinka.:::001

"svarbiause" va cia tai rastingumas) visus reikia atgal i mokykla i kalbos kulturos pamokas

tai ir mintys- turetu but, jei neklystu, o ne mintis...

mintys cia vardininko daugiskaita o mintis cia galininko linksnis. mano lietuviu kalbos mokytoja galetu manim didziuotis

38

Re: Beraščiai..

Iki tam tikro lygio klaidas toleruoju, bet su visiškais beraščiais nebendrauju, nes tiesiog negaliu rimtai ir pagarbiai žiūrėti į žmogų, kuriam neperprantamos net paprasčiausios taisyklės. Bet labiausiai smerkiu tuos, kurie kas antrame žodyje raides praleidžia, sumaišo tarpusavyje – čia jau ne neišmanymas, o nepagarba pašnekovui.

Šveplą rašymą pateisinu, jei rašoma iš telefono. Bet rašant iš kompiuterio neįsijungti lietuviškos klaviatūros – tiesiog apsileidimas.

39

Re: Beraščiai..

o kam ta lietuviska klaviatura reikalinga?)

40

Re: Beraščiai..

Konstantinas parašė:

o kam ta lietuviska klaviatura reikalinga?)

Čia galima taip pasakyti apie daugelį pasaulio kalbų. Kaip ir beje klausti kam reikia taisyklingai rašyti, nebūtinai lietuviškai.